Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Nowoczesne urządzenia sieciowe firmy Cisco

Poprawa łączności bezprzewodowej to kluczowe zadanie dla każdego przedsiębiorstwa. Pomocne w tym okażą się dedykowane urządzenia.

Właśnie takie sprzęty znaleźć można w katalogu Cisco - amerykańskiej firmy informatycznej, która oferuje produkty dla małych i średnich podmiotów, dużych korporacji, jak również dla użytkowników indywidualnych.

Urządzenia sieciowe od Cisco

 

Oferta producenta jest bardzo szeroka. Składają się na nią między innymi różnego rodzaju akcesoria (np. przejściówki, kable, kontrolery), a także sprzęty odpowiedzialne za poprawę jakości działania sieci przewodowej i bezprzewodowej. W tej drugiej kategorii znaleźć można chociażby serwery, routery, switche i access pointy.

Co ważne, wspomniane produkty Cisco są w odpowiedni sposób dostosowywane do potrzeb i specyfiki działania podmiotów, które chcą z nich korzystać. Dobrym na to przykładem są urządzenia sieciowe z serii Meraki Go. Dzięki nim znacznie poprawia się łączność bezprzewodowa, firmy otrzymują również dostęp do przydatnych narzędzi, które ułatwiają prowadzenie codziennej działalności. Do tego dochodzą rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo. Produkty Meraki Go gwarantują skuteczną ochronę przed atakami hakerskimi oraz działaniem złośliwego oprogramowania.

 

Switche Cisco Meraki Go - dlaczego warto?

 

Stabilna, dobrze działająca sieć jest gwarantem bezproblemowej pracy całej firmy. Należy więc zadbać o to, aby wykorzystywane urządzenia były ze sobą odpowiednio połączone, tak aby możliwa stała się błyskawiczna wymiana danych, jak również realizacja codziennych obowiązków.

Wszystko to zapewnia switche, które łączą sprzęty w jednej sieci wewnętrznej. Mogą być to nie tylko komputery, ale też routery, drukarki i różnego rodzaju akcesoria, które powinny ze sobą współpracować. Urządzenia z serii Cisco Meraki Go gwarantują przy tym wyeliminowanie wszelkich problemów z łącznością i ochroną sieci.

 

Switche (inaczej zwane przełącznikami sieciowymi) marki Cisco są kompatybilne z dedykowaną aplikacją na urządzenia mobilne. Przy jej pomocy łatwo i szybko można przeprowadzić konfigurację sprzętów. Na jakie dokładnie modele warto zwrócić uwagę?

  • Cisco Meraki Go GS110-48P-HW - dzięki wspomnianej aplikacji mobilne, zarządzanie jego pracą będzie bardzo proste. Także pod względem bezpieczeństwa oraz implementacji istotnych funkcji ochronnych. Switch dysponuje aż 50 portami, dlatego powinien spełnić zapotrzebowanie wielu firm.

  • Cisco Meraki Go GS110-24-HW - nieco mniejszy przełącznik, wyposażony w 26 portów. Wyróżnia się prędkością magistrali na poziomie aż 56 Gb/s.

  • Cisco Meraki Go GS110-24P-HW - model rozbudowany o 24 złącza PoE/PoE+ (Power over Ethernet), które gwarantują przesył energii do urządzeń przy użyciu pojedynczego kabla. Podobnie jak poprzednie modele, switch jest zarządzalny, przy użyciu wygodnej aplikacji mobilnej.

  • Cisco Meraki Go GS110-8P-HW - kompaktowe urządzenie dla małych i średnich firm. Wyróżnia się 10 portami, w tym 8 PoE/PoE+. Prędkość wynosi 20 Gb/s.

  • Cisco Meraki Go GS110-8-HW - ten sam model, który jednak został pozbawiony portów PoE/PoE+. Wyróżnia się niewielkimi wymiarami.

 

Pozostając jeszcze na chwilę przy temacie przełączników, warto zwrócić uwagę zapory sieciowe produkowane przez firmę Cisco. Takie urządzenia jak Meraki Go GX20-HW zapewniają skuteczną ochronę przed zagrożeniami związanymi z pracą z użyciem sieci.

 

Access Pointy Cisco Meraki Go

 

Słaby zasięg sieci Wi-Fi potrafi znacząco ograniczyć możliwości każdej firmy, utrudnia on również pracownikom realizację ich codziennych obowiązków. Żeby uniknąć podobnych problemów, warto skorzystać z Access Pointów (punktów dostępu). To urządzenia, które tworzą połączenie między siecią przewodową a bezprzewodową, znacząco zwiększając zasięg tej drugiej. Efekt? Wi-Fi jest mocniejsze i stabilniejsze, nawet na dużej przestrzeni.

 

Seria Cisco Meraki Go zawiera nowoczesne Access Pointy, którymi, podobnie jak wspomnianymi wcześniej switchami, można łatwo zarządzać przy pomocy aplikacji mobilnej. Pozwalają one stworzyć niezawodną sieć bezprzewodową dla pracowników i odwiedzających firmę gości.

  • Cisco Meraki Go GR60-HW - model zewnętrzny, który doskonale poradzi sobie nawet w szczególnie trudnych warunkach. Idealnie sprawdzi się na przykład w ogródku przeznaczonym dla klientów i na wszystkich otwartych przestrzeniach. Access Point zapewnia doskonałą obsługę sieci 2.4 GHz oraz 5 GHz.
  • Cisco Meraki Go GR10-HW - wewnętrzny punkt dostępu, doskonale sprawdzający się w biurze, małym sklepie i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest stabilna sieć Wi-Fi. Poza obsługa mocnych anten wbudowanych, gwarantuje skuteczną ochronę przed atakami hakerskimi.

 

Seria Cisco Meraki Go składa się ze sprzętów, które znacząco poprawiają współpracę wielu różnych urządzeń, a także ułatwiają stworzenie funkcjonalnej sieci Wi-Fi. Wszystko to przekłada się na znacznie szersze możliwości każdej firmy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:50
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.