Udostępnij
Skomentuj

Nowoczesne serwery plików od Synology

Firma Synology dostarcza na rynek wiele niezwykle zróżnicowanych serwerów NAS, które użytkowane są w domach, małych biurach, a także większych przedsiębiorstwach.

Bezpieczne, wydajne technologie od Synology

 

Producent dostosowuje swoje urządzenia do różnych wymagań oraz potrzeb swoich klientów. Poza konfiguracjami składającymi się z wydajnych podzespołów, serwery od Synology zapewniają szereg przydatnych funkcji. Spośród nich wymienić należy między innymi:

 

  • łatwą synchronizację i udostępnianie plików na wielu platformach w ramach jednego serwera,
  • zapasową kopię danych w celu ochrony systemów Windows, macOS, Linux i napędzających urządzenia mobilne,
  • centra multimedialne pozwalające na zbieranie, udostępnianie i uruchamianie różnych treści,
  • hostowanie maszyn wirtualnych,
  • łączność w czasie rzeczywistym podczas obsługi dokumentów, prezentacji i arkuszy kalkulacyjnych,
  • serwery pocztowe z klientem sieciowym,
  • możliwość wykorzystania pamięci masowej w środowisku wirtualizacji.

 

Tak szeroka funkcjonalność, w połączeniu ze sporym zróżnicowaniem oferowanych sprzętów, pozwala stworzyć i skonfigurować serwer plików spełniający kluczowe kryteria. Bez względu na sposób jego eksploatacji.

 

Wybierz swój serwer Synology

 

Nie sposób opisać wszystkich urządzeń wchodzących w skład oferty producenta, dlatego poniżej przedstawiamy trzy z nich, które cieszą się sporą popularnością i uznaniem. Warto zapoznać się z ich specyfikacjami i obsługiwanymi funkcjami.

  • Synology DS220+ - urządzenie świetnie sprawdzające się w ramach użytku domowego. Pozwala stworzyć darmowa chmurę publiczną dla wskazanych użytkowników, a także miejsce do przechowywania kopii zapasowych rozmaitych plików – zdjęć, filmów, archiwów, dokumentów etc. Serwer korzysta z systemu operacyjnego DiskStation Manager, który umożliwia obsługę dostępnych plików z poziomu przeglądarki internetowej. Do tego dochodzi łatwe uruchamianie multimediów, strumieniowanie i wiele innych opcji.

Serwer obsługuje dyski twarde o pojemności do 108 TB. Został wyposażony w dwie kieszenie 2.5”/3.5”, dwurdzeniowy procesor Intel Celeron J4025 i 2 GB pamięci typu DDR4 (możliwość rozszerzenia do 6 GB).

 

  • Synology DS720+ - niewielkich rozmiarów serwer z dwoma wbudowanymi gniazdami SSD M.2 Korzysta z technologii pamięci podręcznej Synology SSD Cache, która zwiększa sprawność aplikacji i operacji wejścia/wyjścia systemu. Świetnie nadaje się do obsługi chmury, centrum multimedialnego, a także serwera danych. Gwarantuje sprawną integrację z urządzeniami mobilnymi (np. ze smartfonami).

Zastosowanie kieszeni SSD M.2 (maksymalna pojemność dysku 32 TB) pozwala na optymalizację pracy serwera. Zwłaszcza że o jego wydajności decyduje czterordzeniowy procesor Intel Celeron J4125 oraz 2 GB pamięci RAM typu DDR4.

 

  • Synology DS920+ - serwer został wyposażony w cztery kieszenie 2.5”/3.5”, w których zamontować można dyski o pojemności do 64 TB. Do tego dochodzi czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2000 MHz, 4 GB pamięci RAM, dwa złącza USB 3.0 i dwa porty 1 Gigabit Ethernet. Działa jako serwer FTP, chmura danych i serwer multimediów.

Pod uwagę warto wziąć możliwość łatwej optymalizacji wydajności, prosty dostęp do plików z różnych platform (także mobilnych), jak również na pakiet Synology Office zawierający narzędzia usprawniających pracę z dokumentami i arkuszami kalkulacyjnymi w środowisku chronionym. Do tego dochodzi system Virtual Machina Manager do zarządzania maszynami wirtualnymi.

Serwery NAS firmy Synology to dobry wybór zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm – małych, średnich i dużych. Występują na rynku w wielu zróżnicowanych odmianach, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)