Udostępnij
Skomentuj

Dyski twarde Seagate – wygoda i bezpieczeństwo

Dyski marki Seagate od lat znajdują uznanie w oczach użytkowników domowych, biznesowych i profesjonalnych. Sprawdź, na co możesz się zdecydować.

Firma działa na rynku od 1979 roku. Przez ten czas dynamicznie rozwijała swoją ofertę, oferując urządzenia wykorzystujące coraz nowsze technologie. Obecnie dyski Seagate montowane są w komputerach na całym świecie. Cenione są nie tylko za odpowiednio dobrane parametry techniczne, ale również za implementowane systemy bezpieczeństwa oraz wygodę obsługi.

 

Jaki dysk twardy Seagate wybrać? Sprawdź te serie

 

Producent stara się dostarczać produkty przygotowane specjalnie dla konkretnych grup odbiorców. W każdym przypadku możesz liczyć na maksymalny komfort przechowywania danych – bez względu na ich specyfikę. Przekonaj się, co potrafią urządzenia należące do poniższych serii.

  • Seagate Exos X – przeznaczone do obsługi centrów danych w chmurze. Zaimplementowane technologie wpływają na znaczne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa – spośród nich wymienić trzeba między innymi system szyfrowania Seagate Secure SED-FIPS, którego obsługę zapewniają między innymi dyski Exos X18. Do tego dochodzą takie rozwiązania jak technologia multi-actuator, zmniejszająca opóźnienia i podwajająca ilość operacji wejścia/wyjścia.
    Dyski twarde z serii Exos X produkowane są w wersjach o pojemności nawet do 18 TB i wydajności do 524 MB/s.
  • Seagate Firecuda – bardzo szeroka i rozbudowana kategoria zawierająca dyski świetnie sprawdzające się w komputerach o wysokiej wydajności, przeznaczonych do gamingu i obsługi programów profesjonalnych. Najnowsze modele korzystają z rozwiązań zwiększających wydajność działania oraz efektywność energetyczną. Stały się ponadto bardziej wytrzymałe i odporne na intensywną eksploatację. Dzięki temu można je określić mianem niezawodnych.
  • Seagate IronWolf – dyski wykorzystywane w środowiskach NAS. To serwery znajdujące zastosowanie zarówno w domach, jak i firmach. Występują w wersjach bardzo zróżnicowanych pod względem pojemności i innych parametrów technicznych. Każdy dysk zapewnia wydajną pracę przy intensywnej eksploatacji (obsługa przez kilku użytkowników). Wysoki współczynnik obciążenia roboczego przekłada się na pełną niezawodność.

Istotną przewagą nad wieloma innymi produktami jest fakt implementacji rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo danych. Podstawowe dyski IronWolf mogą być montowane w serwerach NAS wyposażonych od jednej do ośmiu kieszeni. Modele IronWolf Pro obsługują natomiast do 24 kieszeni dyskowych.

 

Seagate Rescue Data Recovery Services

Kolejnym dowodem na to, że producent stawia przede wszystkim na wygodę obsługi i bezpieczeństwo danych jest program Seagate Rescue, związany z usługami odzyskiwania danych. Jest on kierowany do klientów, którzy zdecydują się na zakup jednego z wymienionych dysków twardych.

Gwarantuje istotne zabezpieczenie na wypadek utraty kluczowych danych – między innymi poprzez awarię, ataki hakerskie lub obecność wirusów. Co zyskuje użytkownik? Dostęp do jednego procesu odzyskiwania danych. Jeśli się powiedzie, zostają one zapisane na specjalnym, zaszyfrowanym urządzeniu, tak aby możliwe stało się ich ponowne wykorzystanie.

Dyski twarde Seagate to dobry wybór do komputerów stacjonarnych i laptopów każdego typu. Bez względu na to, czy służą do gier, pracy biurowej, surfowania po sieci czy też obsługi szczególnie wymagających programów profesjonalnych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 18:31
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.