Udostępnij
Skomentuj

Dysk zewnętrzne Seagate FireCuda Gaming

Firma Seagate przygotowała dysk będący bardzo ciekawą propozycją dla graczy, którzy narzekają na niewystarczającą ilość szybkiej pamięci HDD.

Gamingowy charakter dysku widoczny jest nie tylko za sprawą przyjemnego dla oka podświetlenia, ale również parametrów technicznych. Należy nadmienić, że omawiany model występuje na rynku w kilku wersjach zróżnicowanych pod względem pojemności.

 

Seagate FireCuda Gaming HDD – dane techniczne

 

Analizę sprzętu warto zacząć oczywiście od „technikaliów”, a więc jego możliwości. Należy podkreślić, że jest to dysk zewnętrzny, dlatego może zostać podłączony zarówno do komputerów, jak i konsol do gier.

  • Typ dysku – HDD
  • Pojemność – 1 TB, 2 TB lub 5 TB
  • Interfejs – USB 3.2
  • Wymiary – 14,5 x 80 x 122,5 mm (wysokość x szerokość x głębokość)
  • Dodatki – podświetlenie RGB LED, wsparcie Seagate Rescue Data Recovery Services

Pod względem parametrów technicznych mamy do czynienia z szybkim dyskiem HDD, który pozwoli pomieścić mnóstwo gier, plików zapisu, zrzutów ekranów, a także nagrań wykonanych podczas rozgrywki. Pod tym względem dysk spełnia więc najważniejsze kryteria wyboru.

 

Dostosuj dysk FireCuda Gaming HDD do własnych potrzeb

 

Firma Seagate dba o dostarczanie na rynek urządzeń gwarantujących nie tylko szybkie działanie, ale również bardzo wygodną obsługę. Dysk wyróżnia się bardzo wytrzymałą obudową, dlatego jego przenoszenie nie sprawia żadnych trudności i nie stanowi zagrożenia dla przechowywanych danych. Co ważne, po podłączeniu do komputera lub konsoli może zostać postawiony zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Między innymi na konfigurowalne podświetlenie RGB LED. Dysk jest kompatybilny z system Razer Chroma RGB, dlatego nic nie stroi na przeszkodzie ku temu, aby zsynchronizować go z innymi podzespołami korzystającymi z tej technologii. Pozwala to na tworzenie bardzo ciekawych efektów świetlnych.

Dysk FireCuda Gaming HDD działa na zasadzie plug and play, dlatego z powodzeniem może być podłączany do wielu różnych urządzeń. Seagate zapewnia także wsparcie Rescue Data Recovery Services, polegające na usłudze odzyskiwania danych w razie ich utraty. 

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)