Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Chłodzenie wodne Cooler Master – cicho i wydajnie

Trudno przeceniać korzyści, jakie zapewniają nowoczesne systemy chłodzenia wodnego. Zwłaszcza te przygotowane przez firmę Cooler Master.

Kierowane są one do posiadaczy wydajnych komputerów stacjonarnych, wyposażonych w naprawdę mocne podzespoły. Najczęściej są to konfiguracje gamingowe, biznesowe i przystosowane do obsługi specjalistycznych programów projektowych.

 

Zestawy chłodzenia od Cooler Master - dlaczego warto? 

 

Należy podkreślić fakt, iż chłodzenie cieczą jest bardzo efektywne. Pozwala znacząco obniżyć temperaturę rozgrzanego procesora i cały czas utrzymywać ją na stałym, stabilnym poziomie. Dzięki temu znacząco spada ryzyko przegrzania, a także pojawienia się związanych z nim uszkodzeń. Właśnie dlatego chłodzenie wodne jest zalecane w komputerach przystosowanych do bardzo wydajnej pracy, której towarzyszą ogromne obciążenia.

To jednak nie koniec, ponieważ po stronie zalet zestawów Cooler Master należy zapisać również ich bardzo ciche działanie. Chłodzenie oparte wyłącznie na wiatrakach bywa dość głośne, zwłaszcza w szczytowych momentach. W przypadku modeli wodnych problem ten nie występuje. Natężenie hałasu rzadko przekracza bowiem wartość 30 dBA.

Do tego wszystkiego trzeba dodać też ulepszone konstrukcje zamontowanych pomp, które są odporne na zużycie (ma to wpływ na ich znacznie dłuższą żywotność), większą powierzchnię chłodnic, a także atrakcyjne podświetlenie RGB lub ARGB. Przekłada się to na sprzęty z najwyższej półki, które możesz dobrać pod względem:

  • liczby wentylatorów – od jednego do trzech,
  • rozmiaru chłodnicy – oferowane są modele 120, 240 i 360 mm,
  • średnicy wentylatorów – zazwyczaj wynosi 120 mm, 
  • maksymalnej prędkości obrotowej – najlepsze zestawy rozpędzają się do 2000 obrotów na minutę,
  • maksymalnego przepływu powietrza – poniżej lub powyżej 60 CFM.

 

Polecane zestawy chłodzenia wodnego Cooler Master

 

Jak widać, wybór jest bardzo szeroki, dlatego z łatwością kupisz produkt, który będzie odpowiedni dla Twojego komputera. Tym bardziej że propozycje firmy Cooler Master cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych użytkowników. Wskazać można na przykład na dwa poniższe urządzenia.

  • Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGBzestaw składający się z dwóch wentylatorów i chłodnicy w rozmiarze 240 mm. Świetnie pasuje on do najwydajniejszych procesorów z serii Intel Core oraz AMD Ryzen. Co ważne, maksymalny poziom hałasu w jego przypadku wynosi zaledwie 27 dBA. Do tego dochodzi atrakcyjne, konfigurowalne podświetlenie RGB.
  • Cooler Master MasterLiquid Lite 120model pojedynczy, który jednak bardzo dobrze radzi sobie z ograniczaniem generowanej temperatury. Robi to w sposób bardzo cichy i wydajny. Wszystko za sprawą wentylatora o prędkości obrotowej do 2000 obrotów na minutę, zapewniającego przepływ powietrza na poziomie 66,7 CFM.

Chłodzenie wodne Cooler Master stanowi świetny przepis na stabilną, bezproblemową pracę nie tylko procesora, ale też całego komputera. Warto więc zainteresować się dostępnymi zestawami i wybrać ten najlepiej pasujący do posiadanego przez Ciebie sprzętu.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:58
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.