Opiekacze MPM (6)

Opiekacze MPM

(6)
Producenci:
MPM
AKTYWNE FILTRY
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Producenci:MPM
Opiekacz MPM MOP 19M

Opiekacz MPM MOP 19M

ID produktu: 1048327
CECHY PRODUKTU
Moc [W]: 750
Termostat: Tak
Zastosowanie: Tosty
Pokaż więcej
Opiekacz MPM MGO-05 M

Opiekacz MPM MGO-05 M

ID produktu: 334154
CECHY PRODUKTU
Moc [W]: 1200
Termostat: Stały
Zastosowanie: Gofry
Pokaż więcej
Opiekacz MPM MOP 20 M

Opiekacz MPM MOP 20 M

ID produktu: 1048329
CECHY PRODUKTU
Moc [W]: 900
Termostat: Tak
Zastosowanie: Tosty
Pokaż więcej
Opiekacz MPM MOP-23M

Opiekacz MPM MOP-23M

ID produktu: 1048328
(1)
1 pytanie
Kupiło 12 osób
CECHY PRODUKTU
Moc [W]: 900
Termostat: Tak
Zastosowanie: Gofry,Tosty
Pokaż więcej
Opiekacz MPM MOP-27

Opiekacz MPM MOP-27

ID produktu: 1619385
CECHY PRODUKTU
Moc [W]: 750
Termostat: Automatyczny
Zastosowanie: Tosty
Pokaż więcej
Opiekacz MPM Opiekacz do kanapek MOP-35-MOP-35
-3%
162,48 zł
159 zł

Opiekacz – jak używać?

Opiekacz do kanapek jest nagminnie mylony z popularnym tosterem. W rzeczywistości różnica między tymi urządzeniami nie dotyczy tylko nazewnictwa, ale również sposobu ich działania. Opiekacz służy bowiem do podgrzewania pieczywa, a nie robienia grzanek. Co więcej, tutaj chleb lub bułki umieszcza się na dwuczęściowej płycie grzewczej. To właśnie ona odpowiada za wytwarzanie wysokiej temperatury i przyrumienianie pieczywa. Proces podgrzewania trwa około 90-120 sekund. Gotowy chleb można wyciągnąć z urządzenia i dowolnie przyprawić. Użycie opiekacza jest świetną alternatywą dla osób, które chcą zjeść ciepły posiłek, ale nie mają czasu na przygotowanie innego dania. Co więcej, zakup takiego sprzętu stanowi najczęściej dość niewielki wydatek.

Jaki opiekacz kupić?

Choć opiekacz do chleba ma dość uniwersalne działanie, producenci takich urządzeń postanowili dostosować swoje produkty również do podgrzewania innych artykułów spożywczych. Efektem tej decyzji było powstanie modeli o zgoła odmiennym przeznaczeniu. Obecnie na rynku można bez trudu znaleźć urządzenia, takie jak: opiekacz do panini oraz opiekacz do zapiekanek. Każdy wymieniony rodzaj sprzętu będzie mieć nieco inną budowę i parametry. Niemniej jednak warto wspomnieć o jeszcze jednym urządzeniu, które w wielu przypadkach okazuje się zdecydowanie najlepszą alternatywą. Opiekacz 3w1 łączy w sobie funkcjonalność wszystkich opisanych modeli. Jego dodatkowym atutem może być funkcja gofrownicy, która często pojawia się w bardziej rozbudowanych urządzeniach. Rzecz jasna takie rozwiązanie będzie nieco droższe.

Funkcje opiekaczy

Zasada działania opiekaczy wydaje się oczywista. Jednakże niektóre urządzenia mogą zaoferować znacznie więcej niż zwykłe przyrumienianie pieczywa. Dobrym przykładem będzie choćby grill do kanapek. Opiekacz zawierający taką funkcję posiada specjalną powłokę, która umożliwia grillowanie pieczywa lub różnych produktów spożywczych. Z kolei inne modele są przeznaczone do podgrzewania gotowych wyrobów (np. ciasta na pizzę lub tortilli). Dobry opiekacz elektryczny jest dodatkowo wyposażony w termostat. Pod tym względem można wyróżnić urządzenia z termostatem: stałym, regulowanym bądź automatycznym. Jest to dość przydatne udogodnienie, które pozytywnie wpływa na pracę opiekacza. W związku z tym warto sprawdzić, czy wybrany model posiada wbudowany termostat.