Nawilżacze powietrza Clatronic (1)

Nawilżacze powietrza Clatronic

(1)
Producenci:
Clatronic
AKTYWNE FILTRY
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
 • Sortowanie domyślne
 • Cena - od najniższej
 • Cena - od najwyższej
 • Po popularności
 • Po ocenach klientów
 • Po ilości komentarzy
Producenci:Clatronic
Nawilżacz powietrza Clatronic Nawilżacz powietrza LB 3599

Nawilżacz powietrza Clatronic Nawilżacz powietrza LB 3599

(33)
2 pytania
Kupiło 7 osób
CECHY PRODUKTU
Jonizacja: Tak
Lampa UV: Nie
Moc [W]: 30
Obszar działania [m2]: 40
Pojemność [l]: 5.2
Pokaż więcej
160,91 zł
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

Jak wybrać nawilżacz powietrza?

Właściwy poziom wilgotności powietrza zdecydowanie poprawia mikroklimat w pomieszczeniach. By uzyskać ten efekt, najczęściej trzeba skorzystać z nawilżacza powietrza. Oferta tych urządzeń w sklepie Morele.net jest bardzo szeroka i zróżnicowana pod wieloma względami. Przed zakupem warto więc przyjrzeć się bliżej tym urządzeniom i zwrócić szczególną uwagę na najpopularniejsze z nich.

Gdy zerkniemy na zestawienie typu: nawilżacz powietrza ranking, z łatwością dostrzeżemy, że największą popularnością cieszą się urządzenia sprawdzonych marek:

 • Nawilżacz powietrza Philips – to rozwiązanie z wyższej półki, które łączy w sobie skuteczność działania z dopracowanym designem i wysoką jakością wykonania.
 • Nawilżacz marki Esperanza – zdecydowanie bardziej ekonomiczne rozwiązanie.
 • Nawilżacz HB – zaawansowane urządzenie, które świetnie sprawdzi się w sporych pomieszczeniach.
 • Nawilżacze Blaupunkt – dostępne w wielu wariantach, bardzo popularne i dobrze oceniane przez użytkowników.

Oczywiście w ofercie nawilżaczy powietrza można znaleźć także urządzenia wielu innych marek, jak Stadler nawilżacz, nawilżacz ewaporacyjny Venta, nawilżacz powietrza Saturn, nawilżacze Eldom, Hyundai, Clatronic, Gotie, Overmax, Stadler Form nawilżacz i wiele innych.

Czym kierować się przy wyborze nawilżacza powietrza?

Wybierając nawilżacz powietrza, warto kierować się nie tylko jego marką lub ceną, ale również kluczowymi parametrami technicznymi. Do najważniejszych kwestii należą:

 • Moc – wpływa na szybkość działania urządzenia, a także na zużycie energii. Nie należy jednak unikać urządzeń o wysokiej mocy w obawie przed drogą eksploatacją, bo są one w stanie zadziałać o wiele szybciej, a przez to zużycie energii nie jest wysokie. Warto zauważyć, że zazwyczaj to najtańsze nawilżacze mają niską moc, a urządzenia cieszące się popularnością i markowe nieco wyższą.
 • Obszar działania – to kluczowa kwestia, jeśli chce się kupić dobry nawilżacz powietrza. Warto dobrać go właśnie na bazie tego parametru – np. wybierając urządzenie obsługujące do 30m2, jeśli planuje się użytkować je w salonie lub biurze o zbliżonym metrażu.
 • Funkcje – nawilżacze powietrza mogą oferować zarówno podstawowe tryby działania (nawilżanie, cichy tryb nocny), jak również inne opcje dodatkowe, jak jonizacja, możliwość aromatyzowania powietrza i tym podobne. Nawilżacz powietrza z jonizatorem albo z opcją aromaterapii to ciekawa opcja, którą warto wziąć pod uwagę.
 • Opinie użytkowników – przed zakupem nawilżacza powietrza warto zweryfikować, czy jest to urządzenie popularne i cieszące się dobrą renomą. Mając już upatrzony konkretny nawilżacz powietrza opinie i recenzje również warto zweryfikować dla pewności, że jest to sprzęt niezawodny i warty swojej ceny.

Oczywiście przy wyborze nawilżacza warto kierować się także jego rozmiarem, kształtem, ceną, a nawet kolorystyką i designem. Warto jeszcze przyjrzeć się temu, jak działa to urządzenie i jakie są rodzaje nawilżaczy.

Jak działa nawilżacz powietrza?

Ideą stosowania nawilżaczy powietrza jest utrzymywanie właściwego poziomu wilgotności powietrza, a wynosi on od 40 do 60%. Właściwy poziom wilgotności powietrza wpływa zarówno na komfort oddychania, jak również na samopoczucie osób, które przebywają w pomieszczeniu. Optymalna wilgotność powietrza ma jednak znaczenie także dla wyposażenia wnętrza, a nawet dla pracy niektórych urządzeń.

Rolą nawilżacza powietrza jest więc oddawanie wilgoci do powietrza i jego nawilżanie. Urządzenia tego rodzaju, a szczególnie wysokiej klasy nawilżacze renomowanych producentów, bywają wyposażone w automatykę, która analizuje poziom wilgotności powietrza i uruchamia urządzenie, gdy jest zbyt niski. Działanie nawilżacza powietrza jest ściśle uzależnione od tego, z jakim rodzajem urządzenia mamy do czynienia.

Rodzaje nawilżaczy powietrza

Oferta nawilżaczy powietrza w sklepie Morele.net jest bardzo zróżnicowana. Można znaleźć w niej urządzenia o różnych sposobach działania, dzięki czemu każdy z łatwością dopasuje odpowiedni wariant dla siebie. Do popularnych rozwiązań należą:

 • Nawilżacz powietrza na kaloryfer – to najprostszy nawilżacz do zawieszenia na kaloryferze. Jest to pojemniczek z wodą, która jest ogrzewana przez kaloryfer i odparowuje, nawilżając powietrze. Działanie takiego nawilżacza jest punktowe i ograniczone do okresu grzewczego. Zaletą nawilżaczy na kaloryfer jest bardzo niska cena, ale trudno porównywać to rozwiązanie z urządzeniami zasilanymi elektrycznie.
 • Nawilżacz ewaporacyjny – to urządzenie wyposażone w matę ewaporacyjną oraz w wentylator. Powietrze jest zasysane do urządzenia, filtrowane oraz nawilżane przez matę, a następnie odprowadzane poza urządzenie. Zaletą nawilżacza ewaporacyjnego jest prosta konstrukcja, niskie zużycie energii oraz fakt, że nawilżane jest powietrze, a z urządzenia nie wydobywa się para, która mogłaby osiadać na pobliskich meblach i powierzchniach.
 • Nawilżacz parowy – działa poprzez podgrzanie wody, która następnie paruje i wydobywa się z urządzenia pod postacią pary wodnej. Mankamentem tego rozwiązania jest nieznaczne podnoszenie temperatury w pobliżu urządzenia.
 • Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy – zaawansowane urządzenie, które wykorzystuje membranę ultradźwiękową oraz wentylator. Nawilżacz ultradźwiękowy emituje bardzo subtelną mgiełkę pary wodnej, która może być zimna lub ciepła, jeśli nawilżacz został wyposażony w grzałkę. Ze względu na zaawansowaną konstrukcję, urządzenie może oferować zaawansowaną automatykę i dodatkowe funkcje.

Oferta nawilżaczy w Morele.net jest szeroka, dlatego można dobrać model najlepiej odpowiadający potrzebom użytkowników – czy ma to być prosty nawilżacz na kaloryfer, czy może raczej dyskretny i cichy nawilżacz powietrza dla dzieci.

Nawilżacz powietrza - czy warto?

Nawilżacze powietrza to urządzenia ułatwiające utrzymanie właściwej wilgotności powietrza w domu lub w biurze. Kwestia ta ma duży wpływ na samopoczucie osób, które przebywają w pomieszczeniu, a także na przedmioty, które się w nim znajdują – zbyt suche powietrze nie służy dobrze ani ludziom, ani meblom lub podłogom drewnianym.

Nawet niewielkie urządzenia, jak HB nawilżacze, nawilżacz Philips lub Esperanza, mają możliwość korzystnej zmiany poziomu wilgotności powietrza. Nawilżacze nie są również przesadnie kosztowne i drogie w eksploatacji, a sprzęt tego rodzaju, szczególnie markowy i wybrany w oparciu o kryteria techniczne, powinien posłużyć użytkownikom przez wiele lat i dlatego warto wziąć pod uwagę zakup nawilżacza.