Odkurzacze automatyczne Morele.net (0)

Odkurzacze automatyczne Morele.net

(0)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
 • Sortowanie domyślne
 • Cena - od najniższej
 • Cena - od najwyższej
 • Po popularności
 • Po ocenach klientów
 • Po ilości komentarzy

Brak wyników :(

Napisz do nas na chacie! Pomożemy znaleźć to, czego szukasz.

Odkurzacz automatyczny – parametry techniczne

Czystość w domu to podstawa, a przecież nie każdy ma czas na gruntowne odkurzanie pomieszczeń. Z tego względu warto zdecydować się na odkurzacz automatyczny, który doskonale usuwa różnego rodzaju zabrudzenia z paneli, dywanów, wykładziny, terakoty oraz innych powierzchni podłóg.Jaki odkurzacz automatyczny okaże się więc strzałem w dziesiątkę? W ofercie sklepu Morele.net dostępne są odkurzacze automatyczne różnego rodzaju. To, jaki model sprawdzi się najlepiej, zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, a także wielkości dostępnego budżetu. Można jednak wskazać kilka istotnych parametrów technicznych, które przesądzają o tym, jaki odkurzacz samosprzątający warto wybrać.

Zwrócić uwagę należy przede wszystkim na:

 • system nawigacji,
 • czas pracy,
 • czas ładowania,
 • pojemność pojemnika,
 • wirtualna ściana,
 • czujniki,
 • funkcje,
 • poziom hałasu.

Analiza poszczególnych parametrów technicznych pozwoli wybrać nie tylko najsprawniejszy sprzęt, ale również model, który okaże się najlepiej dopasowany do specyfiki pomieszczeń, w którym ma być wykorzystany. W przypadku systemu nawigacji zasada jest prosta - im będzie on dokładniejszy, tym lepsze będą efekty sprzątania. Automatyczny robot sprzątający nie ominie bowiem żadnego zakamarka powierzchni. Nie bez znaczenia jest również system obsługi sprzętu, czy to za pomocą pilota czy też panelu na urządzeniu. Powinien on być prosty i intuicyjny. Roboty sprzątające są wyposażane w pojemniki na kurz, które w łatwy sposób można opróżnić. Wystarczy bowiem go zdemontować. Istotna będzie jednak pojemność pojemnika na kurz. Im jest ona większa, tym rzadziej trzeba będzie go opróżniać. Wiąże się to jednak ze zwiększonymi wymiarami sprzętu, który z zasady ma zajmować jak najmniej miejsca. Musisz więc zastanowić się, co jest dla Ciebie najważniejsze. W sklepie Morele.net oferowane są urządzenia, których pojemność pojemnika na kurz wynosi 0,2 l, 0,4 l, a nawet do 0,75 l.

Największą zaletą tego typu urządzeń jest fakt, iż całą pracę związaną ze sprzątaniem wykonują one za użytkownika. Twój udział ogranicza się wyłącznie do zaprogramowania sprzętu oraz monitorowania jego pracy. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, cenione przez osoby, które nie lubią sprzątać.Żeby jednak roboty sprzątające rzeczywiście okazały się tak komfortowym sprzętem, należy zwrócić uwagę na to, jak długo są w stanie pracować na jednym ładowaniu. Zbyt mały akumulator sprawi, że odkurzacz automatyczny nie będzie w stanie wyczyścić całej powierzchni, przez co proces sprzątania niepotrzebnie się wydłuży. Przed zakupem warto więc upewnić się, jaki czas pracy okaże się odpowiedni. W głównej mierze zależy to od wielkości mieszkania, domu lub wybranych pomieszczeń, w których odkurzacz będzie sprzątał.

W przypadku małego metrażu, czas pracy spokojnie może wynieść od 60 do 120 minut. Pojemniejsze akumulatory sprawdzą się w przypadku sporych zanieczyszczeń bądź szczególnie dużych pomieszczeń – w sklepie Morele.net oferowane są urządzenia, których czas pracy wynosi nawet 220 minut. Gdy odkurzacz w końcu jest bliski wyczerpania, udaje się on do bazy, w której odbywa się proces uzupełniania energii. Czas ładowania będzie kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę. W większości przypadku robot jest wykorzystywany wyłącznie raz dziennie, jednak dojść może również do sytuacji, w której będzie on potrzebny częściej. Szybkie ładowanie sprawi, że będzie on gotowy zawsze. Czas ładowania możesz sprawdzić w opisie produktu lub w różnego rodzaju testach. Niezwykle pomocne okażą się również opinie i komentarze innych Klientów.Nie da się ukryć, że powyższe parametry, czyli system nawigacji, czas pracy, pojemność oraz czas ładowania są niezwykle ważne, jednak nawet teoretycznie najlepiej przygotowany odkurzacz automatyczny może okazać się bezużyteczny, jeśli nie będzie dysponował odpowiednimi czujnikami, dopasowanymi do specyfiki pomieszczeń, w których ma pracować. Najważniejszy wydaje się oczywiście czujnik antykolizyjny, dzięki któremu robot wykryje, co znajduje się przed nim. Zagwarantuje to ochronę przed zniszczeniem sprzętu. Równie pomocne okażą się następujące czujniki:

 • uskoku podłoża,
 • zanieczyszczeń,
 • krawędzi,
 • schodów,
 • odległości,
 • przeciw zaplątaniu się w kable,
 • podczerwieni,
 • optyczny,
 • akustyczny.

Dobrym wyborem okażą się również odkurzacze obsługujące tak zwaną wirtualną ścianę, czyli funkcję, która pozwala na dokładne wyznaczenie obszaru, po którym odkurzacz może pracować. System ten wykorzystywany jest również do konfiguracji wirtualnego przewodnika, na podstawie którego użytkownik może wyznaczyć kolejność sprzątania. Tego typu systemu oferowane są w modelach z wysokiej półki, na przykład w iRobot Roomba.

Odkurzacz automatyczny – jaki najlepszy?

 Jak zostało wspomniane, odkurzacze znajdujące się w ofercie sklepu Morele.net charakteryzują się dużym zróżnicowaniem, przez co wybór optymalnego modelu to nie lada wyzwanie. Oprócz wymienionych wyżej czynników pod uwagę należy wziąć także energooszczędność urządzenia. Im mniej energii elektrycznej będzie ono zużywać, tym lepiej dla środowiska i domowego budżetu. Umożliwi to wydajny akumulator litowo-jonowy. Aby zminimalizować zużycie prądu, warto zadbać o to, by samojeżdżący odkurzacz był wyposażony funkcję stopu poboru energii elektrycznej po naładowaniu akumulatora.

Dla komfortu mieszkańców ważna jest także cicha praca sprzętu, dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na czas pracy czy też czas ładowania, ale również na poziom generowanego hałasu. Wartości poniżej 60-50 dB sprawią, że sprzęt będzie praktycznie bezgłośny. Pozwoli ona uruchomić urządzenie nawet nocą, nie zakłócając snu.Do tego wszystkiego dochodzą również funkcje dodatkowe. Ciekawą i praktyczną opcją, w którą może być wyposażony robot sprzątający, jest automatyczne dostosowywanie mocy do rodzaju czyszczonej powierzchni i intensywności zabrudzeń. Dodać do tego można również automatyczny powrót do bazy – funkcja ta jest uruchamiana wówczas, gdy wszystkie powierzchnie zostaną posprzątane lub gdy akumulator jest bliski wyładowania. W sklepie Morele.net znajdziemy także produkty oferujące wyposażenie dodatkowe. Chodzi tu m.in. o lampkę UV, która dzięki promieniowaniu UV usuwa wszelkie bakterie dostające się do odkurzacza czy też wskaźnik zapełnienia pojemnika na brud. Oczywiście nie należy zapominać również o jakości wykonania sprzętu. Obudowa powinna być wytrzymała pod względem mechanicznym, a wszelkie zastosowane funkcje i systemy niezawodne. O tym, jak sprzęt sprawdza się w praktyce, możesz dowiedzieć się na przykład analizując opinie innych użytkowników. Niezwykle pomocne w wyborze okażą się także nasze rankingi popularności – znajdziesz tam modele cieszące się największym uznaniem wśród klientów sklepu.

Odkurzacz automatyczny – jaka firma?

W sklepie Morele.net dostępne są odkurzacze automatyczne różnych producentów. Wśród najpopularniejszych marek wymienić można iRobot (np. iRobot Roomba), Electrolux, Philips, Samsung, Vileda czy Xiaomi. Klienci docenili ten sprzęt za niezawodność, efektywność oraz korzystny stosunek ceny do jakości. Wybór modelu zależy w głównej mierze od indywidualnych potrzeb klienta. Pod tym kątem należy analizować wszelkie funkcje i wyposażenie urządzenia, a także konkretne parametry techniczne, takie jak chociażby czas ładowania czy też czas pracy. Tylko wówczas można liczyć na zakup sprzętu, który sprosta wszelkim oczekiwaniom. Wybierając odkurzacz samojezdny, warto pamiętać, że im większą popularnością cieszy się dana marka, tym nie tylko lepsza jakość sprzętu, ale i atrakcyjniejsze warunki gwarancji. Niektórzy producenci oferują nawet darmowy serwis przez cały okres gwarancyjny, co jest niezwykle atrakcyjnym udogodnieniem. Szeroka oferta Morele.net sprawia, że bez większych trudności znajdziesz tu sprzęt odpowiadający Twoim wymaganiom.