Okapy kuchenne Faber-Castell (1)

Okapy kuchenne Faber-Castell

(1)
Czas realizacji zamówienia
Wybierz
Towar dostępny na magazynie
Wysyłka natychmiastowa Złóż zamówienie do 16:00, a towar wyślemy tego samego dnia roboczego!
Wysyłka w ciągu 1 dnia roboczego
Towar dostępny na magazynie dostawcy
Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych
Wysyłka w ciągu 3 dni roboczych i dłużej
Cena (zł):
  • Sortowanie domyślne
  • Cena - od najniższej
  • Cena - od najwyższej
  • Po popularności
  • Po ocenach klientów
  • Po ilości komentarzy
Okap Faber-Castell VICTORY 2.0 X 99

Okap Faber-Castell VICTORY 2.0 X 99

CECHY PRODUKTU
Poziom hałasu [dB]: 67
Rodzaj okapu: Szafkowy niewysuwany
Szerokość [cm]: 99
Wydajność [m3/h]: 585
Pokaż więcej
-25%
2 278 zł
od 1 708,50 zł
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

Darmowa dostawa.

Okapy kuchenne

Problemy związane z zapachami rozchodzącymi się po całym domu i mieszkaniu, a także tłuszczem osadzającym się na meblach i ścianach, rozwiąże okap kuchenny. W sklepie Morele.net dostępne są okapy kuchenne w wielu różnych odmianach i konfiguracjach, dlatego bez problemu znajdziesz coś dla siebie. W naszym sklepie jest dostępny szeroki wybór okapów kuchenny Kernau. Dostępne produkty są zróżnicowane między innymi pod względem wielkości. Wymiary okapu należy dobrać do miejsca, w którym ma zostać zamontowany, a także rodzaju i częstotliwości używania kuchenki bądź płyty grzewczej. Mały okap doskonale sprawdzi się w niewielkich kuchniach, a także wówczas, gdy korzystasz z jednego lub dwóch palników w tym samym czasie. Duży okap jest natomiast polecany rodzinom lubiącym gotować bardziej rozbudowane dania. Wszystko to sprawia, że okapy przed zakupem warto przeanalizować pod kątem szerokości i wysokości. Do tego wszystkiego dojść powinny również najważniejsze parametry techniczne. Bez sprawdzenia ich wartości łatwo bowiem o pomyłkę. Na co zwrócić uwagę wyciąg kuchenny lub pochłaniacz? Przede wszystkim na wydajność podawaną w metrach sześciennych na godzinę. Wskazuje ona ilość powietrza, jaką jest w stanie przefiltrować okap w ciągu godziny. Im więc większa kuchnia i kuchenka, tym wydajność powinna być wyższa. W katalogu produktowym dostępne są okapy o wydajności od 125 do nawet 922 m3/h. Sposób działania urządzenia wpływa również na poziom generowanego hałasu. Parametr ten również warto sprawdzić. Wynieść może bowiem od 38 do 75 dB. Ważnym parametrem będzie też klasa energetyczna. Im jest wyższa, tym sprzęt efektywniej wykorzystuje energię elektryczną, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Okap kuchenny – jaki rodzaj wybrać?

Kuchenne okapy dzielone są na kilka kategorii, zróżnicowanych pod względem sposobu wykonania, a także podłączenia. Największą wydajnością wyróżnia się okap kuchenny kominowy. Jak sama nazwa wskazuje, jest on podłączany bezpośrednio do przewodu kominowego. Pobierane powietrze zostaje więc skierowane do wentylacji. Ten rodzaj można znaleśc w kuchenny okapach Bosch. Takie sprzęty wykorzystywane są przede wszystkim w domach jednorodzinnych. Do mieszkania zalecany jest natomiast okap kuchenny podszafkowy, który jest wyposażany w specjalny filtr pochłaniający zapachy oraz tłuszcz. W sklepie Morele.net znaleźć można również dwie dodatkowe odmiany okapów podszafkowych. Mowa o modelach teleskopowych oraz niewysuwanych. To jednak nie wszystko, ponieważ osobną kategorię tworzy okap kuchenny wyspowy, montowany bezpośrednio nad wyspami kuchennymi. Zdecydować możesz się również na okap kuchenny do zabudowy, a także urządzenie sufitowe.

Okap kuchenny – wciągacz czy pochłaniacz?

Główny podział okapów dotyczy sposobu ich działania. Modele podłączane do wentylacji określane są mianem wyciągów. Zaleca się je w domach jednorodzinnych. Zapewniają spora wydajność i skuteczność działania. Jeśli jednak podłączenie do wentylacji nie jest możliwe, należy celować w pochłaniacz kuchenny, czyli okap ze specjalny filtrem węglowym. Niezależnie od modelu, warto zwrócić uwagę na wyposażenie okapu. Korzystać może on z mechanicznego lub elektronicznego sterowania, regulacji prędkości, a także oświetlenia – oferowane są okapy z oświetleniem LED, halogenowym lub ze standardowymi żarówkami. W naszym sklepie można dobrać te parametry szukając w okapach kuchenny Akpo.