Zasilacz SeaSonic 460W X-460FL
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Platinum
- Moc: 460W
- Modularne okablowanie: Pół modularne
- Zobacz pełną specyfikację
80 Plus Platinum
Certyfikowane zasilacze cieszą się dużym zaufaniem klientów. O ich klasie świadczą profesjonalne pomiary, jakie określają stosunek sprawności do obciążenia. Zasilacze z certyfikatem 80 Plus Platinum charakteryzują się sprawnością 90% przy obciążeniu 20%, 92% przy obciążeniu 50% oraz 89% przy maksymalnym obciążeniu. Należy przyznać, że to bardzo dobre wyniki. Taki zasilacz sprawdzi się znakomicie przy konfiguracji sprzętowej złożonej z wysokiej klasy podzespołów. To doskonały wybór dla wymagających użytkowników.

Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
Pasywne chłodzenie
Chłodzenie pasywne to proces, który nieco gorzej odprowadza ciepło, jednak odbywa się relatywnie cicho. Jest to możliwe dzięki dużym radiatorom. Przy budowie konfiguracji komputerowej z chłodzeniem pasywnym należy zadbać o odpowiednią obudowę. Komponenty, które emitują dużą ilość ciepła, powinny mieć więcej miejsca. Ponadto łatwiej będzie zainstalować dodatkowe wentylatory. Stosując wysokiej klasy zasilacz o chłodzeniu pasywnym, można skonfigurować bardzo wydajny sprzęt.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Platinum
- Moc 460W
- Modularne okablowanie Pół modularne
- ZALETY:
- + Żadnej recenzji? Ale wtopa. To jest rewelacyjny zasilacz. Posiada wzmocnioną strukturę poprzez zastosowanie elementów znacznie bardziej odpornych na ciepło. Doskonałe zabezpieczenie. Świetna konstrukcja umożliwia chłodzenie przez obieg powietrza w obudowie. Najlepiej montować go na dole obudowy.
- + Pociągnął bez problemu: Core 2 Duo E8400 + 8800GTS 512 połączone w SLI, dysk twardy, 3 wentylatory w obudowie, 3 zewnętrzne urządzenia USB, napęd optyczny. Zasilacz jest lekko ciepły przy maksymalnym stresie. Odpinane kable to rewelacja, ale najważniejsze że NIE MA TEGO PARSZYWEGO WENTYLATORA W ŚRODKU :) i jest błoga cisza. Wart swojej ceny, jest dużo wytrwalszym zasilaczem niż obecne wyroby po 280zł posiadające 600 albo 650W. Z pustego się nie naleje. A Seasonic to Ford Mustang wśród samochodów, a OCZ to taka Skoda Octavia. Jak ktoś nie czuje różnicy między tymi autami, to niech nawet nie myśli o zakupie tego zasilacza. Natomiast tym, którzy tą wrażliwość posiadają produkt polecam z ręką na sercu - nie zawiedziecie się.
- WADY:
- - Nie ma wad.
- ZALETY:
- + Świetna sprawność zasilacza. Zasilacz jest dużo sprawniejszy od również Fan Less Silverstone Fanless ST45NF 450W, mniej się grzeje, wytrzymuje obciążenie nawet HD 7850 z trzema urządzeniami (wciąż chłodny), mimo że w komputerze nie instalowałem ekstremalnego chłodzenia.
- WADY:
- - Wciąż cena, ale chyba te zasilacze to tańsze nie będą, bo za jakość trzeba zapłacić.
- ZALETY:
- + solidne wykonanie i cisza
- WADY:
- - brak
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu