Zasilacz Kolink Core 500W (KL-C500)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus
- Moc: 500W
- Modularne okablowanie: Nie
- Średnica wentylatora: 120 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Moc 500W
Moc zasilacza to niezwykle istotny parametr, który oznacza ilość energii, jaką można dostarczyć do podzespołów komputera. Mniej zaawansowane sprzęty, których głównym przeznaczeniem jest praca biurowa, najczęściej mogą być zasilane przez moc 500W. Należy jednak dokładnie to sprawdzić. Wystarczy zsumować zapotrzebowanie na energię wszystkich komponentów. Prostym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kalkulatora, który bez trudu znajdziemy w internecie. Wybór odpowiedniego zasilacza ma duży wpływ na bezpieczną pracę komputera.
80 Plus
Certyfikat zasilacza określa pewien standard, jakim charakteryzuje się urządzenie. Dokładniej chodzi o jego sprawność, co przekłada się na wydajność i komfort pracy. Dokonuje się pomiaru sprawności zasilacza przy danym obciążeniu. W przypadku certyfikatu 80 Plus zarówno dla obciążenia 20%, 50% oraz 100% sprawność powinna wynosić minimum 80%. Certyfikowane zasilacze polecane są wszystkim użytkownikom, a w szczególności posiadaczom mocniejszych konfiguracji sprzętowych.

Brak modularnego okablowania
W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będą wykorzystywane przy pracy komputera. Wybierając ten typ zasilacza, należy pamiętać o odpowiedniej obudowie, która pozwoli na umiejętne rozmieszczenie okablowania, aby uniknąć efektu plątaniny. Jednak dużo większy porządek zapewni zasilacz modularny, w którym zbędne kable można łatwo zdemontować. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Nadal wiele zasilaczy na rynku nie oferuje modularnego okablowania.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Kolink Core
Oprócz licznych niedrogich, ale cenionych obudów i szerokiej gamy akcesoriów, marka Kolink oferuje już długie zasilacze w różnych klasach wydajności. Po udanym wejściu na europejski rynek zasilaczy PC pod koniec 2015 roku, Kolink pracuje teraz z serią Core i pokazuje, że szczególnie niedrogie zasilacze są możliwe bez konieczności rezygnacji klienta z podstawowych cech jakościowych. Zasilacz Kolink-Core zapewnia wszystko, co naprawdę ważne, podczas gdy mniej ważne funkcje są konsekwentnie zapisywane. Tak więc rdzenie są solidne technicznie, ale wciąż niewiele droższe niż produkty bez nazwy.
Wydajny i certyfikowany
W przypadku serii podstawowej Kolink stosuje na przykład certyfikat 80 Plus, który gwarantuje wydajność ponad 80 procent przy 20 procentowym wykorzystaniu przy 115 woltach. W europejskiej sieci 230 V wszystkie modele serii Core spełniają wymagania rozporządzenia UE nr. 617/2013. Od lipca 2014 r. wymaga to prawdopodobnie minimalnej sprawności od 82 do 85 procent dla wszystkich zasilaczy stosowanych w kompletnych komputerach osobistych. Ponieważ spełnione są również obowiązkowe wymagania dotyczące zużycia energii w trybie czuwania i wydajności w trybie czuwania, zasilacze rdzeniowe Kolink są tanim, ale odpowiednim i bezpiecznym wyborem dla wszystkich integratorów i systemów.
Kolink Core 500 oferuje ciągłą moc znamionową 400 W z maksymalną mocą znamionową 500 W. Oferowany tutaj model 500 W posiada złącze 4+4-pin EPS12V dla procesora oraz złącze 6+2pin dla karta graficzna, oprócz złącza 20+4-pin ATX dla płyty głównej. Dla pozostałych komponentów dostępne są cztery złącza SATA i dwa złącza Molex. Kolink Core 500 Watt może więc w każdej chwili udowodnić swoją wydajność w rzeczywistych systemach. Nawet systemy do gier ze średnimi i wydajnymi kartami graficznymi są dostarczane bez problemów.
Najwyższa jakość w dobrej cenie
Warto również zauważyć, że Kolink - niestety jako część mniejszości marek zasilaczy - przeprowadza zarówno projektowanie produktu, jak i końcową kontrolę jakości całkowicie w Europie przed dostawą do wyspecjalizowanych sprzedawców detalicznych, integratorów systemów i klientów końcowych. Mimo agresywnych cen, produkty te są pełnoprawnymi produktami detalicznymi na potrzeby klientów europejskich, których jakość przez cały czas zapewniają producenci. Zasilacz musi ostatecznie działać niezawodnie, aby komputer działał płynnie.
Z drugiej strony oszczędność jest czymś, czego wielu użytkowników w tej klasie cenowej nie docenia: Kolink dostarcza wszystkie zasilacze bez kabla zasilającego, co chroni środowisko i oszczędza koszty, podczas gdy większość potencjalnych nabywców ma już kable w domu. Kolink ma również purystyczną stylistykę pod względem optyki, ciągi kabli są spięte wygodnymi opaskami kablowymi zamiast misternych tulejek. Powierzchnia jest po prostu lakierowana na czarno, więc zasilacz w PC jest ledwo zauważalny. Krótko mówiąc, jeśli masz napięty budżet, zasilacz rdzeniowy jest obecnie najlepszym wyborem.
- Certyfikat sprawności 80 Plus
- Moc 500W
- Modularne okablowanie Nie
- Średnica wentylatora 120 mm
- Standard/Format ATX
- ZALETY:
- + cichy,dobrze trzyma napięcia
- WADY:
- - Brak przewodu zasilania
- ZALETY:
- + Działa
- + Jest cichy
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + Cichy
- ZALETY:
- + jakość do ceny
- ZALETY:
- + Cichy
- + tani
- WADY:
- - brak przycisku I/O
- ZALETY:
- + Cena
- + Certyfikat
- + Stosunkowo cichy wentylator
- WADY:
- - Brak wyłącznika (ktoś pożałował paru złotych)
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz Kolink Core 500W (KL-C500) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00