Zasilacz Corsair CX 550W (CP-9020102-EU)
Opis produktu
80 Plus Bronze
Nie ulega wątpliwości, że certyfikowany zasilacz to doskonały wybór. Dzięki temu możemy mieć pewność, z jaką wydajnością pracuje nasz sprzęt. Wszystko dzięki sprawności określonej przy danym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Bronze oznacza sprawność na poziomie minimum 85% przy 50% obciążenia i minimum 82% sprawności przy 20% i 100% obciążenia. To wyniki, które prezentują się bardzo dobrze. Budując konfigurację komputerową, warto pamiętać o certyfikowanym zasilaczu. To z pewnością zmniejszy ryzyko awarii.

Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Wydajność, niezawodność, i wygodne modularne okablowanie w Twoim komputerze
Zasilacze CX Series Modular są doskonałym wyborem dla osób dopiero budujących lub już ulepszających swój komputer. Oferują wysoką niezawodność, niski poziom hałasu oraz elastyczność przy modulowaniu okablowania.
Niski poziom hałasu
Certyfikat efektywności 80 PLUS Bronze i przemyślana konstrukcja minimalizują hałas wydawany przez wentylator w trakcie pracy.
Szybszy montaż i większy porządek
Dzięki modularnemu systemowi okablowania możesz użyć tylko tych kabli, których potrzebujesz. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce, zredukujesz bałagan i poprawisz przepływ powietrza w swoim komputerze.
Niezawodny i kompatybilny
Zasilacze CX Series Modular są zbudowane i testowane zgodnie ze standardami bezproblemowego montażu i płynnego funkcjonowania.
Ładny wygląd
Matowe czarne wykończenie, czarne kable i czarne wtyczki dadzą Twojemu komputerowi nowoczesny wygląd.
Technologia i jakość Corsair’a
Każdy zasilacz Corsair’a został zaprojektowany przez zespół inżynierów z Kalifornii i dostosowany do naszych wymagań. Z taką samą starannością, z jaką podchodzimy do projektowania i testowania naszych renomowanych zasilaczy, podeszliśmy też do zasilaczy CX Series Modular, ponieważ wiemy, że potrzebujecie pewności, niezależnie od kwoty, jaką przeznaczycie na Wasz komputer.
Modularny system okablowania
Ponieważ kable nie są podłączone na stałe do zasilacza, można podłączyć tylko te, które potrzebne są do dokładnej konfiguracji PCI-E i urządzeń pamięci masowej. Reszta przewodów może pozostać w pudełku, a nie w obudowie, dzięki czemu nie będzie tworzyć niepotrzebnego bałaganu i zakłócać przepływu powietrza.
Sterowany termicznie wentylator o dużej średnicy
Po zamontowaniu zasilacza nie powinieneś już o nim myśleć. Sterowany termicznie wentylator sprawia, że zasilacze CX Series Modular są niesłyszalne, a przy dużych obciążeniach systemu duża średnica wentylatora redukuje wydawany hałas.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(66)- ZALETY:
- + modularne okablowanie
- + oploty na kablach zasilania
- WADY:
- -głośność
- ZALETY:
- + wygląd
- + czarne modularne kable znakomicie komponują się w komputerze
- + wysoka sprawność zasilacza
- WADY:
- - Zasilacz jest głośny i niestety nie tyczy się to pojedynczych przypadków (prawdopodobnie cała seria ma wadliwe wentylatory). W styczniu 2017r dostałem pierwszy zasilacz którego wentylator wydawał dziwne dźwięki, takie jakby wentylator o coś zahaczał ewentualnie ocierał. Po odesłaniu na reklamację dostałem taki sam ale nowy który ma "trochę" lepszą kulturę pracy ale problem jest ten sam (jak poczytałem komentarze innych użytkowników okazało się że nie tylko ja trafiłem na taki egzemplarz) Składając mój komputer nastawiłem się na kulturę pracy a aktualnie zasilacz jest najgłośniejszy :( . Niestety ale jestem w patowej sytuacji bo komputera używam do pracy i nie mogę pozwolić sobie na kilku tygodniowy przestój w pracy... (a tak było podczas wymiany jednego zasilacza na drugi) a ponadto zasilacz wziąłem na fakturę (firmę) i nawet go nie mogę sprzedać. Tak więc nie polecam tego zasilacza, kultura pracy całkowicie leży...
- WADY:
- -głośna praca wentylatora, ale najprawdopodobniej trafił mi się wadliwy egzemplarz, nie przekreślam od razu całej serii, ale chyba wymienie na Corsair RM 550W
- ZALETY:
- + stabilny
- + moc
- + modularny
- WADY:
- - wentylator w nim to jest jakaś porażka terkocze, huczy jak opętany. możliwe że akurat na taki model trafiłem ale zamierzam zwrócić zasilacz i wziąć jakiś zasilacz marki BeQuiet!.
- ZALETY:
- + modularność
- + okresowa cisza
- WADY:
- - Wibracje
- - hałas ( okresowy)
- ZALETY:
- + modularność
- WADY:
- - strasznie głośny zasilacz
Zasilacz trafia na czarną listę zasilaczy.
- ZALETY:
- + półmodularny
- WADY:
- - Wadliwe wentylatory w tych modelach
- - kultura pracy
- -
- - https://www.youtube.com/watch?v (znak równości) 7_rk2MYT0RI