Zasilacz Corsair Builder CX 750W (CP-9020061-EU)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Bronze
- Moc [W]: 750 W
- Modularne okablowanie: Pół modularny
- Średnica wentylatora: 120 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Opis produktu
Moc 750W
Bardzo istotnym elementem konfiguracji sprzętowej jest zasilacz. Jego moc określa, ilość energii, jaka może zostać przekazana do podzespołów. Zasilacze, które charakteryzują się mocą na poziomie 750W, często wspierają wielozadaniowe komputery o dobrych parametrach technicznych. Aby sprawdzić, jakiej mocy zasilacza potrzebujemy, należy zsumować moc potrzebną na zasilenie wszystkich elementów. Chociaż można to zrobić samodzielnie, przydatny będzie kalkulator, który bez trudu znajdziemy w internecie.
80 Plus Bronze
Nie ulega wątpliwości, że certyfikowany zasilacz to doskonały wybór. Dzięki temu możemy mieć pewność, z jaką wydajnością pracuje nasz sprzęt. Wszystko dzięki sprawności określonej przy danym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Bronze oznacza sprawność na poziomie minimum 85% przy 50% obciążenia i minimum 82% sprawności przy 20% i 100% obciążenia. To wyniki, które prezentują się bardzo dobrze. Budując konfigurację komputerową, warto pamiętać o certyfikowanym zasilaczu. To z pewnością zmniejszy ryzyko awarii.

Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Corsair CX Series Modular CX750M to doskonały wybór dla zaawansowanych konfiguracji oraz modernizacji. Oferuje wysoką niezawodność, niski poziom hałasu, łatwy montaż. Elastyczny modułowy system okablowania pozwala używać wyłącznie przewodów, których potrzebujesz. Certyfikat 80 PLUS Bronze to efektywność czyli mniej nadmiaru ciepła, niższy poziom hałasu i niższe rachunki za energię. Dużej średnicy, termicznie kontrolowany wentylator sprawia, że Modular CX750M są cichsze podczas czuwania, a duża średnica zmniejsza hałas nawet podczas zwiekszonego poboru mocy. Calość w matowym czarnym kolorze wraz z czarnym okablowaniem oraz czarnymi końcówkami złącz daje nietuzinkowy high-endowy wygląd.
Specyfikacja techniczna
Opinie
(114)- ZALETY:
- + długie kable
- + modularny
- + cicha praca
- + cena/wydajność
- WADY:
- - nie stwierdziłem jeszcze
- ZALETY:
- + modularne okablowanie
- + mocna linia 12v
- + cicha praca
- + dobre zabezpieczenia
- WADY:
- - kabel zasilania cpu mógłby być dłuższy
- ZALETY:
- + Modularna konstrukcja pozwala na uporządkowane doprowadzenie zasilania do
- + wszystkich zespołów
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + modularny
- + cichy? mam go pare dni więc różnie może być..
- + cena
- WADY:
- -bardzo sztywne kable, estetycznie ułożenie może być kłopotliwe
- ZALETY:
- + same ++++
- WADY:
- - brak
R9 290 Asus
i5 4670k na 4.0ghz
2 dyskach
3 wiatraczkach obudowy
- ZALETY:
- + długie kable
- ZALETY:
- + cichy, odłączane kable
- WADY:
- - nie znalazłem