Udostępnij
Skomentuj

Wybieramy najlepsze gadżety dla ucznia

Gadżety dla ucznia są w stanie umilić dzieciom i nastolatkom czas spędzony w szkole i poza nią. Co wybrać?

Gadżety dla ucznia pozwalają nie tylko urozmaicić dzień w szkole, ale przy tym mogą być motywacją i ułatwieniem podczas nauki. Co więcej, niektóre z gadżetów elektronicznych są współcześnie praktycznie niezbędne w codziennych sytuacjach. Jakiego rodzaju są to akcesoria? Czy elektronika na prezent to dobry pomysł dla dziecka w wieku szkolnym? Sprawdź nasz poradnik.

Gadżety dla ucznia – które prezenty będą najlepsze?

Nie każde dziecko przepada za chodzeniem do szkoły. Nic dziwnego. Oprócz możliwości spotkania kolegów z klasy, bycie uczniem wiąże się z długotrwałym siedzeniem na lekcjach, które nie zawsze są interesujące czy zrozumiałe. To też potrafi skutecznie zniechęcić dzieci do nauki. By nieco zmienić nastawienie Twojej pociechy, wybierz gadżety, które nie tylko uprzyjemnią pobyt w szkole, ale też ułatwią podróż do niej i wesprą w edukacji. Laptop czy czytnik e-book to dziś nie fanaberia rodziców, a wręcz wymagane dzisiaj pomoce dydaktyczne. Co więcej, wiele placówek edukacyjnych wprowadza jak najwięcej udogodnień w dziedzinie przekazywania wiedzy. Jakie jeszcze gadżety technologiczne dla ucznia są polecane?

Jest cała gama gadżetów elektronicznych, które z pewnością spotkają się z aprobatą każdego ucznia – zarówno 10-latka, młodszego dziecka, jak i nastolatka. Jako opiekun masz okazję uczynić miły gest dla swojej pociechy, który jednocześnie może wpłynąć na jej lepsze wyniki w nauce. Warto też dodać, że są to akcesoria, które nadają się na każdą okoliczność. Może to być prezent dla ucznia, który będzie zaczynał kolejną klasę, ale też podarunek urodzinowy czy z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Do najpopularniejszych gadżetów dla dzieci do szkoły można zaliczyć m.in.: słuchawki, czytnik e-book, smartfon oraz pendrive.

To jednak nie wszystko z kategorii gadżetów elektronicznych dla uczniów. Wśród nich są także sprzęty, uatrakcyjniające samą drogę do szkoły, takie jak elektryczna hulajnoga, powerbank czy smartband/smartwatch. Przy zakupie elektroniki na prezent należy jednak pamiętać, aby nie naciąć się na produkt wątpliwej jakości. Jak zatem szukać najlepszych gadżetów? Co rzeczywiście będzie przydatne w szkole? Przeczytaj nasz artykuł, a on przybliży Ci wiele potrzebnych informacji.

Najpopularniejsze gadżety elektroniczne dla ucznia

Wybór elektroniki na prezent pod kątem szkoły nie jest tak łatwy, jak się to pozornie wydaje. Trzeba wiedzieć, co wybrać i na jakie parametry zwracać uwagę. Tak naprawdę w większości gadżetach elektronicznych dla dzieci należy celować w wytrzymałą baterię, odpowiednio dostosowane wyświetlacze oraz prędkość działania. Nie mniej ważne są również dodatkowe funkcje, dzięki którym Twoje dziecko zyska jeszcze większe możliwości użytkowania. Pamiętaj również o zabezpieczeniach, byś miał większą kontrolę nad tym, do czego dane urządzenie jest wykorzystywane. A zatem jaki komputer, myszkę i plecak wybrać? Na co patrzeć w przypadku smartbanda czy smartwatcha i czy w ogóle będą Twojemu dziecku potrzebne?

Komputer

W zależności od tego, do czego Twoje dziecko ma zamiar wykorzystywać komputer, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na silny procesor z minimum czterema rdzeniami, wydajną kartę graficzną oraz pojemną pamięć RAM. Dzięki odpowiednio wysokim parametrom komputer będzie wykazywał się lepszą jakością pracy i szybszym czasem reakcji. Choć komputer to drogi gadżet dla ucznia, to współcześnie jest on jednak niezwykle potrzebny każdemu dziecku.

Jeśli urządzenie ma służyć nie tylko do nauki, ale też w celach rozrywkowych, np. do grania, wybierz komputer stacjonarny, który spełni gamingowe wymagania. Co więcej, możesz zadbać o stworzenie dziecku lub nastolatkowi całego stanowiska do nauki i prowadzenia rozgrywek. Wśród wyposażenia należy uwzględnić przede wszystkim odpowiednie biurko, na którym zmieści się myszka (dopasuj ją do lewo bądź praworęcznego dziecka), głośniki, monitor i klawiatura, a do tego będzie jeszcze miejsce na odrabianie lekcji. Do całości warto dobrać adekwatnie wyprofilowany fotel. Niezłą, choć droższą opcją, są fotele gamingowe, świetnie utrzymujące kręgosłup w dogodnej pozycji. Są w końcu dedykowane graczom, spędzającym na rozgrywce kilka godzin. W pokoju Twojego dziecka stanowić on może nie tylko przydatny element wyposażenia, ale też modny gadżet sam w sobie.

Słuchawki

Słuchawki to także bardzo bezpieczny prezent dla ucznia. Dziecko będzie mogło słuchać ulubionej muzyki podczas powrotu do domu, a nawet na przerwach w szkole. W związku z tym właściwe pytanie nie brzmi: czy kupić, a raczej: jaki model wybrać? Czy mają to być słuchawki bezprzewodowe na Bluetooth, czy też zwykłe, na kablu? Warto podkreślić jeszcze, że dziś słuchawki to must have każdego człowieka. Co więcej, słuchawki mogą wzmocnić koncentrację, co przyda się przy odrabianiu lekcji. Należy tylko pilnować, by dziecko nie słuchało muzyki zbyt głośno, ponieważ w łatwy sposób może osłabić swój słuch już w młodym wieku.

Wybór między modelami bezprzewodowymi, a tych z kablem, zależy przede wszystkim od preferencji użytkownika. Oba warianty mają swoje plusy i minusy – wobec tego warto wybadać, którymi bardziej zainteresowane jest dziecko. Warto jednak wspomnieć, że wśród młodszych użytkowników popularniejszą opcją są przeważnie słuchawki bezprzewodowe. To właśnie one stanowią fajny gadżet technologiczny.

Czytnik e-book

Nie każdy jest pasjonatem czytania. Szczególnie dzieci, które niekiedy mocno irytują się i nudzą treściami lektur szkolnych. Może więc warto kupić czytnik e-book? Dzięki niemu przeglądanie lektur jest nieco bardziej atrakcyjne, a nawet… modne. Kupując tego rodzaju gadżet dla ucznia, sprawdź przede wszystkim przekątną ekranu. Im większa, tym cięższy sprzęt, ale lepsza widoczność wyświetlanych treści. Dowiedz się także, jakie formaty obsługuje, gdyż nie każda książka dostępna będzie wyłącznie w PDF-ie.

Smartfon

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że dziś smartfon to nie tylko sposób na komunikowanie z Twoim dzieckiem, ale praktycznie całe centrum jego dowodzenia. Ma służyć rozrywce, dawać niemal nieograniczony dostęp do internetu, a do tego umożliwiać zdobywanie i uzupełnianie wiedzy. Współcześnie telefon jest najważniejszym gadżetem dla dziecka, dlatego warto o nim pomyśleć już na wczesnym etapie nauki. Smartfon dla młodszego użytkownika powinien wyróżniać się dobrymi parametrami technicznymi, aby możliwa była na nim płynna rozgrywka w gry mobilne. Szczególną uwagę zwróć na pamięć RAM, procesor i pojemność baterii.

Pendrive

Pendrive należy do grupy tanich gadżetów dla uczniów. Nie oznacza to jednak, że jest nieprzydatny. Wręcz przeciwnie – bywa on niezbędny przy wygłaszaniu prezentacji multimedialnych, do przechowywania notatek itp. Dobry pendrive pomieści sporo potrzebnych plików różnego typu. Dla dziecka w wieku szkolnym 64 GB powinno być wystarczającą pojemnością, jednak do wyboru masz o wiele większe urządzenia, np. 128 GB, 256 GB, a nawet 1 lub 2 TB. Te ostatnie sprawdzą się już jednak u osób, które naprawdę potrzebują dużo przestrzeni na swoich urządzeniach. Niemniej jednak pendrive to dobry pomysł na gadżet do szkoły.

Powerbank

Jeśli dziecko ma już smartfon, to dobrym uzupełnieniem i gadżetem do szkoły jest powerbank, który często ratuje w podbramkowej sytuacji. Podczas lekcji nauczyciele rzadko pozwalają ładować telefony. Leżąc na szkolnym stoliku, mogą one rozpraszać nie tylko właściciela, ale też innych uczniów. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć dziecko w powerbank, który może swobodnie ładować telefon, kiedy ten jest w plecaku. Dzięki temu mamy też pewność, że kontakt z dzieckiem nie będzie niemożliwy przez rozładowaną baterię.

Elektryczna hulajnoga

Ostatni hit, którego nie sposób nie zauważyć. Są na większości chodników i ulic, ułatwiając użytkownikom szybkie i komfortowe przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Jeśli martwi Cię kwestia bezpieczeństwa pociechy podczas takiej podróży, powinieneś wziąć pod uwagę, że każda elektryczna hulajnoga posiada blokady prędkości i możesz je dowolnie ustawiać. Najlepiej na początku pojeździć z dzieckiem, wytłumaczyć mu nieco jak wygląda sterowanie tego rodzaju sprzętem i przy okazji wyjaśnić zasady ruchu drogowego, których znajomość jest niezbędna. Przed zakupem warto też podkreślić, że do jazdy hulajnogą elektryczną wymagana jest karta rowerowa.

Staraj się przy tym wybrać urządzenie z regulowaną wysokością kierownicy oraz odpowiednio dużym ekranem. Niewątpliwie jest to gadżet dla dziecka, który sprawdzi się zarówno przy codziennych dojazdach do szkoły, jak i jako forma rozrywki w czasie wolnym.

Smartband i Smartwatch

Smartband i smartwatch to kolejne ciekawe gadżety, które pomogą Twojemu dziecku wyrobić zdrowe nawyki. Dzięki nim nauczy się korzystać z kompasu, kontrolować swoje życiowe parametry, a także uniknie zagubienia w nieznanym miejscu. Smartwatche są na ogół wyposażone w moduł GPS, pozwalając Ci zlokalizować Twoją pociechę. Szukasz tańszego prezentu dla ucznia? Taką opcją może być opaska smartband, która monitoruje aktywność w ciągu dnia (oraz podczas snu), po czym przesyła dane prosto do smartfona. Smartband Xiaomi pokazuje powiadomienia z telefonu – o SMS-ach, e-mailach i połączeniach. Twoje dziecko może więc jednym ruchem odebrać lub odrzucić rozmowę. Taki smartband można znaleźć nawet wśród gadżetów elektronicznych do 100 zł.

Gadżety dla dzieci do szkoły – czy elektronika na prezent to dobry pomysł?

Rozwój technologii zmusza do rozeznania wśród kolejnych nowości. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem urządzeń mających ułatwiać życie nie tylko dorosłym, ale i dzieciom. Brzmi dobrze? Jeśli tylko masz kontrolę nad tym, co robi Twoje dziecko, a ono z kolei potrafi odpowiednio wykorzystać sprzęt elektroniczny, warto mu nieco pomóc i zakupić wybrane gadżety. Może, zamiast wozić je samochodem do szkoły i ryzykować spóźnieniem do pracy, lepiej byłoby podarować mu elektryczną hulajnogę?

Fakt jest taki, że współcześnie każde dziecko otoczone jest gadżetami elektronicznymi. Lepszym rozwiązaniem jest przyzwyczajać je do nowych technologii (oczywiście przy zachowaniu umiaru), aniżeli zakazywać i unikać tego typu gadżetów. Jak zostało wspomniane, takie prezenty dla ucznia będą nie tylko wielką radością dla dziecka czy nastolatka, ale przy tym też motywują do działania i wspomagają edukację. W związku z tym elektronika jest jak najbardziej dobrym pomysłem jako prezent dla dzieci w każdym wieku szkolnym.

Udostępnij
4,8
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:35
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.