Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Wózek dla lalek - Jak wybrać? Jaki najlepszy? Jaki na urodziny?

Małe dziewczynki lubią naśladować swoje mamy. Jedną z najlepszych zabawek dla dziecka jest wózek dla lalek.

Producenci mają w swoich ofertach wózki dla lalek przeznaczone do zabawy już przez osiemnastomiesięczne dziewczynki. Są to przeważnie małe zabawkowe wózki, które są lekkie i mogą z powodzeniem służyć dziewczynkom, które dopiero co zaczęły chodzić. Przeznaczone dla najmłodszych i nieco starszych dzieci popularne wózki dla lalek (producent Smoby) mają kilka funkcji - wózka spacerowego, gondoli, fotelika samochodowego czy nosidełka. Taki jest np. wózek dla lalek Quinny. Jest on stabilny i bezpieczny dla dzieci. Skrętne koła przypominają kółka w prawdziwych wózkach dla dzieci. Wózek dla lalek Smoby również przeznaczony jest do zabawy przez dzieci od 18go miesiąca życia.

Dobrym wyborem są również:

  • wózki dla lalek Barbie. Lalki Barbie można kupić w różnych zestawach, także z wózkiem i malutkim dzieckiem. Barbie i akcesoria do niej przeznaczone są dla nieco starszych dziewczynek ze względu na niewielkie rozmiary i możliwość połknięcia małych elementów przez młodsze dzieci.
  • wózki dla lalek drewniane. Wózkami tego typu mogą bawić się dziewczynki oraz chłopcy. Dziewczynki w wózku wożą lalki i misie, a chłopcy mogą go używać do przewożenia swoich zabawek. Wózek dla lalek drewniany jest ekologiczny, solidnie wykonany i trwały. Jest w pełni bezpieczny dla dzieci i można mieć pewność, że będzie służyć dzieciom przez wiele lat.
  • większe wózki dla 5-7 latki. Dla dziewczynki w tym wieku warto wybrać już większy wózek dla lalek. Te przeznaczone dla dzieci od 18go miesiąca życia będą stanowczo za małe. Wózki dla pięcioletnich dziewczynek mają kilka funkcji Dla pięciolatek produkowane są wózki dla lalek jak prawdziwe - mają kilka funkcji, regulowaną rączkę, skrętne koła, miejsce na zakupy itd. Lalkę można w nich wozić lub przenosić w gondoli albo w foteliku.

Jaki wózek dla lalek na urodziny? Który wybrać na prezent?

Wózek dla lalek może być prezentem dla dzieci od pierwszego roku życia. Odpowiednio dobrany model pozwoli na korzystanie z wózka jak z pchacza - dziewczynka pchając wózek, będzie miała podporę, które pomoże jej utrzymać równowagę. Dziecko około 18go miesiąca życia zacznie bawić się wózkiem zgodnie z jego przeznaczeniem, czyli prowadzając lalkę na spacery po domu, czy po podwórku. Wózek dla tak małych dzieci musi być dostosowany do ich wieku. Producenci przeważnie podają dla jak dużych dzieci przeznaczone są ich zabawki.

Wózek dla lalek na urodziny dla starszych dziewczynek - w wieku 2-4 lat - jest już większy i ma sporo dodatkowych funkcji. Dziewczynki w tym wieku chodzą z lalką na spacery, karmią ją, przewijają, usypiają itd. Wózki dla lalek często przypominają prawdziwe wózki dla dzieci, mają sporo funkcji, takich jak np. regulowana rączka i skrętne koła. Dzięki temu wózkiem jeździ się wygodnie i mała dziewczynka nie ma podczas zabawy problemów z manewrowaniem zabawką.
Wózek dla lalek na urodziny dla 5latki czy 7latki może wiązać się z wyższymi kosztami. Jednak większa cena gwarantuje też więcej możliwości. Droższe wózki dla starszych dziewczynek to np. wózki 5w1 - które mogą pełnić funkcję gondoli, spacerówki, fotelika samochodowe, nosidełka czy łóżeczka turystycznego. Dzięki tym możliwościom, małe dziewczynki mogą całkowicie wczuć się w rolę dorosłej mamy.

Oprócz wybrania modelu wózka dla lalek odpowiedniego do wieku dziecka, należy jeszcze zwrócić uwagę na wykonanie zabawki. Powinna być solidna i trwała, aby nie złamała się podczas zabawy i nie zrobiła dziecku krzywdy. Dodatkowe funkcje, takie jak regulowana rączka, skrętne koła, kosz na zakupy i różne inne akcesoria do zabawy zwiększą atrakcyjność wózka dla lalek i dadzą dzieciom możliwość świetnej zabawy.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 03:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.