Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

V-Rally 4 – wymagania sprzętowe

Na rynek trafiła kolejna, czwarta już odsłona serii gier wyścigowych V-Rally. Czy warto się nią zainteresować?

Do niedawna była ona nieco zapomniana, ponieważ trzecia część cyklu swoją premierę miała aż 16 lat temu. Po tak długim czasie za kontynuację wzięło się studio Kylotonn, które postanowiło przywrócić grę do świadomości fanów wyscigówek.

V-Rally 4 – informacje ogólne o grze

Podobnie jak poprzednie odsłony, V-Rally 4 skupia się przede wszystkim na wyścigach rajdowych. Gracze dostali możliwość pokierowania sporą liczbą zróżnicowanych pojazdów i powalczenia w trybach dla jednego gracza oraz w multiplayerze.

 • Producent – Kylotonn
 • Wydawca – Bigben Interactive
 • Data premiery – 25 września 2018 roku
 • Tryb gry – single player i multiplayer

V-Rally 4 – fabuła, mechanika, detale

Mocnym atutem gry ma być różnorodność rajdów, w jakich możemy wziąć udział. Mowa tu zarówno o standardowych wyścigach, w ramach których rywalizacja związana jest uzyskaniem jak najlepszego czasu, jak i o drifcie czy też Hillclimbingu, czyli „wspinaniu” się w górę za kierownicą sporych, potężnych samochodów. Oczywiście trybów jest więcej i jak utrzymują twórcy, każdy z nich ma być unikalnym przeżyciem.

Oczywiście nasze zmagania odbywają się na wielu trasach – każda z nich wyróżnia się własną specyfiką i wymaganiami stawianymi kierowcom. Twórcy przygotowali między innymi trasy położone w Afryce i USA.

To jednak nie koniec, ponieważ różnorodne przeżycia mają nam zagwarantować także samochody. Jest ich pięćdziesiąt i jak można się domyślać, one również mają swoją specyfikę. Poszczególne maszyny odblokowujemy w trakcie rozgrywki. Możemy je modyfikować – nie tylko pod względem wyglądu, ale również ich osiągów. W ten sposób możemy osiągnąć przewagę nad rywalami lub w lepszy sposób dostosować samochód do wymagań stawianych przez wspomniane trasy.

Co ważne, w V-Rally 4 rywalizujemy ze sztuczną inteligencją lub żywymi graczami. Odpowiada za to rozbudowany tryb multiplayer, który realizowany jest za pośrednictwem sieci Internet.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/42059284_2689317764495968_3846816518411124736_n.jpg?_nc_cat=110&oh=e430c756a51567c0b0aec84aa2da952f&oe=5C6032CB

V-Rally 4 – wymagania sprzętowe

Poza rozbudowanymi trybami gry, dostępnością wielu tras i pojazdów, twórcy postawili także na miłą dla oka oprawę graficzną. Ścigać przyjdzie nam się w różnych warunkach atmosferycznych – wszelkie efekty pogodowe zostały pokazane w bardzo atrakcyjny sposób.

Oczywiście wszystkie smaczki graficzne poznamy dopiero wtedy, gdy uruchomimy grę na porządnym sprzęcie. W jakie podzespoły musi zostać wyposażony? Poniżej prezentujemy oficjalne wymagania.

V-Rally 4 – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i3-540 3.06 GHz/AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 • Karta graficzna: 1 GB, Nvidia GeForce GTX 560/AMD Radeon HD 6870 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 19 GB
 • System operacyjny: Windows 7 SP1/8/10 64-bit

V-Rally 4 – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz/AMD Phenom FX-8350 4.0 GHz
 • Karta graficzna: 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/4 GB, AMD Radeon R9 290 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 19 GB
 • System operacyjny: Windows 7 SP1/8/10 64-bit

V-Rally 4 – jaki komputer do gry?

Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na wartości, które pozwolą nam uruchomić grę na wysokich detalach graficznych. Potrzebujemy karty graficznej z co najmniej 3 GB pamięci, a także dobrej jakości, czterordzeniowego procesora. Poza modelami, które zostały podane powyżej, polecić można między innymi układy Intela z serii Kaby Lake i Coffee Lake oraz procesory AMD Ryzen (np. Ryzen 5 2400G). Oczywiście konieczne jest dysponowanie co najmniej 4 GB pamięci RAM. Komputery spełniające rekomendowane wymagania sprzętowe zakupimy za około 2500-3000 złotych.

V-Rally – jaki laptop do gry?

Na podobny wydatek muszą przygotować się osoby chcące grać na laptopach. Warto postawić na procesory gamingowe, na poziomie co najmniej układu i5-7300HQ. Jeżeli chodzi o kartę graficzną, polecić można jednostki z serii GeForce GTX 10 oraz nowsze modele kart AMD Radeon RX. Wszystko to powinno zagwarantować utrzymanie stabilnej, wysokiej liczby klatek na sekundę.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:24
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.