Ekspert Morele | 03:13
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ubezpieczenie telefonu, czyli jak znaleźć odpowiednią ochronę dla smartfona?

Czy ubezpieczenie telefonu się opłaca? Dlaczego z niego skorzystać i ile to kosztuje? Na co zwrócić uwagę?

Dlaczego warto ubezpieczyć telefon jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Praktycznie nie można dziś funkcjonować bez smartfona – coraz nowsze, lepsze i droższe modele telefonów z zaawansowanymi opcjami wchodzą na rynek. To urządzenie wielozadaniowe, które gromadzi mnóstwo prywatnych i służbowych informacji, zdjęć, plików bądź też filmików. Już od dawna nie służy tylko do dzwonienia i pisania sms-ów. Jednym słowem – masz na nim wszystko. A skoro tak, czy nie warto postarać się o ubezpieczenie telefonu? 

Ubezpiecz telefon i zapomnij o frustracji. Przy codziennym użytkowaniu nietrudno o uszkodzenie. Stłuczenie lub pęknięcie wyświetlacza, zniszczenie matrycy, zalanie czy inne nieszczęście uniemożliwiają korzystanie z komórki. Co wtedy? Niemożność kontaktu z bliskimi, dyskomfort, stres, brak dostępu do ważnych danych, problemy ze sprawdzeniem służbowej skrzynki mailowej… Do tego jeszcze koszty naprawy telefonu i długi czas jej trwania. Unikniesz niepotrzebnych zmartwień, decydując się na ubezpieczenie smartfona.

Czy ubezpieczenie telefonu to konieczność?

Nowoczesne telefony korzystają ze skomplikowanych i zaawansowanych technologii. Ponieważ ich produkcja wymaga często drogich podzespołów i systemów, liczne modele osiągają zawrotne ceny. Niestety w takim wypadku nawet mikro pęknięcie ekranu będzie sporo kosztować. Ubezpieczenie telefonu to rozwiązanie, które pomoże Ci się uchronić przed wysokimi kosztami napraw. Jednak zanim je wykupisz, poznaj kilka aspektów wyboru usługi.

Czy wystarczy Ci samo ubezpieczenie ekranu telefonu? Szkło ochronne i etui nie dają 100-procentowej gwarancji, że urządzenie nie ulegnie awariom czy uszkodzeniom. W przeciwieństwie do starych modeli obecne są zazwyczaj bardzo delikatne. Nawet najlepsze pokrowce nie ochronią smartfona przed upadkiem z dużej wysokości. Dodatkowe ubezpieczenie telefonu zapewni poczucie bezpieczeństwa. Docenisz je zwłaszcza, gdy miałeś już pecha i Twój aparat uległ zniszczeniu.

Wśród propozycji ubezpieczenia telefonu komórkowego można znaleźć wiele opcji. Martwisz się, że Twój smartfon zostanie skradziony? Ubezpieczenie telefonu od kradzieży rozwiąże ten problem. Propozycję skorzystania ze wspomnianego pakietu otrzymasz automatycznie podczas kupowania nowego urządzenia. To taka dodatkowa gwarancja na komórkę. W razie przykrego zdarzenia ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy lub wypłaci odszkodowanie.

Czy warto ubezpieczyć telefon? 

Jeśli posiadasz drogi aparat, lepiej zainwestować w polisę ubezpieczeniową, ponieważ ryzyko dużych strat można zniwelować niewielkim kosztem ubezpieczenia telefonu. Zwróć uwagę na tę usługę zwłaszcza, kiedy w domu mieszkają małe dzieci. Pęknięte wyświetlacze i awarie spowodowane zalaniem przysporzą największy problem. Ubezpieczasz przecież dom czy samochód, dlaczego więc nie miałbyś tego robić ze smartfonem? Tym bardziej, że wspomniane urządzenia są coraz droższe.

Ubezpieczenie telefonu komórkowego jest kluczowe w przypadku, gdy urządzenie to Twoje narzędzie pracy albo kiedy przechowujesz na nim cenne dane. Powinno być równie istotne, jeśli dużo podróżujesz. Liczne wyjazdy sprzyjają małym wypadkom. Co prawda kopia zapasowa zachowa albumy ze zdjęciami i dokumenty, ale sam aparat może ulec zniszczeniu. Sprawdź w swojej polisie czy jesteś chroniony od przykrych niespodzianek poza domem. 

Ubezpieczenie telefonu od uszkodzeń mechanicznych zapewni Ci bezpieczeństwo w razie przypadkowego pęknięcia ekranu czy nieprzyjemnych, losowych wydarzeń. Ponieważ naprawa smartfona często jest droga, warto sobie oszczędzić nerwów i wydatków. Ubezpieczenie od upadku przyda się na pewno, kiedy w domu mieszkają dzieci. Możesz uniknąć niepotrzebnego stresu, zniwelować koszty do niezbędnego minimum i spokojnie odetchnąć. Podpowiadamy, jak ubezpieczyć telefon.

Polecane smartfony

Gdzie ubezpieczyć telefon i jak to działa? 

Usługę ubezpieczenia oferuje wiele firm, a nawet sklepów. Kupując sprzęt, wszystkie formalności załatwisz na miejscu. Podpisując umowę od razu, nie poniesiesz w późniejszym czasie przykrych konsekwencji zapominalstwa. Wówczas nie musisz spędzać swoich wolnych chwil na próbach kontaktu z towarzystwem ubezpieczeniowym. Jeśli o tym nie wiedziałeś albo nie pomyślałeś, zrobisz to teraz, nie wychodząc z domu. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce hasło: rtv euro agd ubezpieczenie telefonu i już możesz wybierać, która z propozycji najbardziej odpowiada Twoim potrzebom oraz oczekiwaniom.

Co obejmuje ubezpieczenie telefonu? Większość polis oferuje naprawy urządzeń bez żadnych kosztów, jak również odszkodowania w postaci nowego sprzętu lub zwrotu pieniędzy w przypadku trwałego uszkodzenia. Ubezpieczenie smartfona polega na tym, aby wyeliminować potencjalne nakłady pieniężne w razie niepożądanych zdarzeń. Awarie na skutek nieszczęśliwego wypadku czy przepięcia prądu są zwykle rozpatrywane bez zbędnej zwłoki, a serwis nie pobiera opłat. Warto także skorzystać z pakietów ubezpieczeń obejmujących kradzieże i inne tego typu zajścia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrej polisy ubezpieczeniowej? 

Szukając najlepszej oferty, powinieneś zwrócić uwagę na kilka aspektów. Bardzo istotna jest suma ubezpieczenia – kwota, którą ubezpieczyciel oferuje, aby w pełni pokryć koszt naprawy smartfona. Dokładnie sprawdź ten zapis w umowie. Zapoznaj się szczegółowo z informacjami, jakie podzespoły obejmuje ubezpieczenie telefonu. Najczęściej nie dotyczy szybko zużywalnych elementów, np. baterii, bezpieczników czy lamp. W razie awarii jednej z wymienionych części będziesz zmuszony sam musiał zapłacić za regenerację urządzenia.

Wybierając dobrą polisę, koniecznie przeczytaj szczegółowe regulacje (zwane Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia). To ich treść przesądza o tym czy dostaniesz odszkodowanie, czy nie i w jakiej wysokości. Jeżeli nie zapoznasz się z nimi dokładnie, możesz być bardzo zdziwiony, kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty świadczenia. Na przykład ubezpieczenie telefonu Samsung nie obejmuje wszystkich standardowych nieszczęśliwych wypadków. Sprawdź OWU – jeśli zawierają najważniejsze potencjalne uszkodzenia sprzętu, np. pęknięcie ekranu, zalanie czy kradzież, jesteś dobrze chroniony.

Opinie i pułapki ubezpieczeń telefonu

Często spotyka się zastrzeżenie, że ubezpieczyciel nie odpowiada za szkody, które powstały w wyniku winy umyślnej lub rażącego niedbalstwa użytkownika. W przypadku awarii czasami ubezpieczenie telefonu komórkowego nie pokryje wszystkich kosztów napraw. Kiedy smartfon wypadł Ci z ręki i doszło do poważnego uszkodzenia, ubezpieczający może dojść do wniosku, że to właśnie na skutek Twojej nieuwagi, czyli rażącego niedbalstwa. Dlatego dokładnie przeczytaj umowę, unikniesz niedomówień.

Ubezpieczenie od kradzieży telefonu również ma zwolenników i przeciwników. W sieci można znaleźć wiele opinii na ten temat. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają od klienta zgłoszenia się na policję w przypadku kradzieży sprzętu. Jest to warunek konieczny do wypłaty odszkodowania. Jeśli o tym nie wiesz lub tego nie zrobisz – nic Ci po ubezpieczeniu. Wniosek nasuwa się sam: zawsze dokładnie sprawdzaj wszystkie warunki i regulaminy. W razie awarii łatwiej będzie zachować zimną krew, masz przecież odpowiednią polisę. 

Wykupując ubezpieczenie smartfona, możesz jednak wiele zyskać. Przypadkowe zalanie czy niespodziewany upadek co prawda mają prawo zdarzyć się w każdej chwili, ale nie wywoła to już takiego stresu, gdyż naprawa ubezpieczonego sprzętu zwykle jest darmowa. Czy warto więc zainwestować w tę usługę? Oczywiście, że tak, zwłaszcza jeżeli cenisz sobie spokój.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)