Udostępnij
https://www.morele.net/wiadomosc/telefony-i-smartfony-dual-sim-jak-wybrac-czy-warto/686/ 2019-02-27 11:33:37.000000

Telefony i smartfony dual sim - jak wybrać? czy warto?

Smartfon z dual sim to spore udogodnienie dla osób, które korzystają z dwóch numerów telefonów jednocześnie.

Czym są smartfony dual sim?

Choć większość ludzi decyduje się na tradycyjne smartfony i telefony, trudno nie zauważyć, że na rynku co jakiś czas pojawiają się urządzenia dual SIM, pozwalające na korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie, bez konieczności kupowania adapterów. Choć nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, cieszy się sporą popularnością. Co warto wiedzieć o telefonach Dual Sim?

Dual SIM jest funkcją, która pozwala na korzystanie z dwóch kart jednocześnie w jednym telefonie. Telefony z funkcją Dual SIM posiadają dwa sloty na karty SIM. Obie karty w takim telefonie mogą działać jednocześnie, a każda z nich może być w innej sieci. Funkcja ta pozwala przykładowo korzystać z numeru służbowego i prywatnego w jednym telefonie.

Smartfony dual sim

Smartfony dual sim

Dla kogo telefon komórkowy dual sim?

Telefony/Smartfony Dual Sim sprawdzą się przede wszystkim u osób:

 • korzystających z dwóch numerów: prywatnego i biznesowego (właściciele firm, pracownicy, przedstawiciele handlowi)
 • korzystających z darmowego Internetu Aero (lub każdego innego mobilnego) oraz zwykłej karty SIM dostarczonej przez operatora.
 • chcących nosić tylko jeden telefon zamiast dwóch
 • korzystających z kart SIM różnych operatorów

Dzięki takiemu rozwiązaniu, właściciele telefonów Dual Sim nie muszą przekładać kart, by zadzwonić z drugiego numeru lub skorzystać z Internetu.

Zalety i wady dual SIM

ZALETY

 • możliwość korzystania z dwóch numerów jednocześnie
 • możliwość korzystania z numeru telefonicznego oraz internetu mobilnego jednocześnie
 • wygoda obsługi

WADY

 • najczęściej charakteryzują się mniej atrakcyjnym designem oraz gorszym wykonaniem
 • charakteryzują się słabszymi podzespołami
 • Niewiele urządzeń posiada taką funkcję- smartfony dual sim nie należą do popularnych modeli  

Jak kupić dobre smartfony z dual sim?

Przy zakupie smartfona wyposażonego w Dual Sim, należy zwrócić uwagę na wszelkie aspekty opisane w poradniku „Jak wybrać smartfona”. Dodatkowo warto dowiedzieć się o kilka elementów, które mogą wpłynąć na komfort użytkowania:

Interfejs

Przed zakupem telefonów z dual sim warto zajrzeć na fora lub recenzje wybranego modelu, i sprawdzić, w jaki sposób producent rozwiązał kwestię wybierania numeru telefonu z różnych kart SIM. Można spotkać różne metody – najczęściej stosowaną jest wybór jednego z dwóch numerów na górnej belce w systemie operacyjnym. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest jednak możliwość szybkiego wyboru karty za pomocą dedykowanych przycisków.

Warto wiedzieć!

Na rynku można spotkać urządzenia, które oferują jeszcze większą funkcjonalność – możliwość korzystania aż z czterech numerów jednocześnie. Jest to już rozwiązanie skierowane do bardzo wąskiego grona odbiorców, niemniej są osoby, które decydują się na ich zakup i są zadowolone z ich użytkowania.

Internet Aero

Osoby, które kupują smartfona Dual Sim, by móc jednocześnie korzystać z darmowego Internetu, jak i sieci komórkowej, powinny koniecznie sprawdzić czy wybrany model obsługuje kartę Aero. Kłopot z jej obsługą mogą mieć głównie starsze modele.

Moduł 3G

Choć wydawałoby się, że moduł 3G jest to już standard w urządzeniach mobilnych, zdarzają się modele, które nie oferują jego obsługi. Zdarza się to w szczególności w najtańszych telefonach Dual SIM.

Alternatywa

Teoretycznie osoby, które mają już telefon, a jednocześnie chciałyby mieć możliwość jednoczesnej obsługi dwóch kart SIM, mogą zakupić adaptery Dual SIM. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że oferują one ograniczoną funkcjonalność. Ich największą wadą jest przełączanie się pomiędzy kartami SIM. Nie zawsze też dobrze współpracują z niektórymi modelami telefonów. Natomiast ich niepodważalną zaletą jest bardzo niska cena – najczęściej kosztują mniej niż 10 zł.

Polecane smartfony dual sim

Aby kupić dobre i funkcjonalne urządzenie należy kierować się wszystkimi wymienionymi wcześniej aspektami oraz ceną. Oczywiście na rynku są dostępne tanie smartfony dual sim, nie należą one jednak do topowych marek i nie można się spodziewać, że będą one wyjątkowo funkcjonalne i nowoczesne. Dobre smartfony dual sim,  to te, które spełniają wszystkie nasze oczekiwania związane z codziennym użytkowaniem, takie jak:

 • odpowiednio dobrany system operacyjny
 • wystarczająca ilość pamięci
 • pojemna bateria
 • łatwość i szybkość obsługi
 • posiadanie wszystkich niezbędnych funkcji oraz możliwość zainstalowania potrzebnych aplikacji
 • bezawaryjność
Polecane artykuły
 
Udostępnij
4,8
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)