Udostępnij
Skomentuj

Szumisie - szumiące maskotki uspakajające dla niemowląt. Które wybrać?

Szumiące misie, czyli maskotki, które emitują określone dźwięki, cieszą się niesłabnącą popularnością.

Na sklepowych półkach pojawiają się kolejne modele Szumisiów, a coraz więcej niemowląt szybciej zasypia dzięki tym pluszowym towarzyszom. Czym dokładnie są Szumisie? Jak działają? Czy są skuteczne i czy warto po nie sięgnąć?

Czym są Szumisie?

Szumisie to specyficzny rodzaj maskotek dla niemowląt. Wewnątrz tych misiów ukryto mechanizm, który, po włączeniu, emituje biały szum oraz odgłosy przypominające bicie serca matki, które dziecko słyszało podczas fazy płodowej.

Warto wiedzieć!

Biały szum, w dużym uproszczeniu, to szumiące dźwięki, które imitują odgłosy słyszane przez dziecko w fazie prenatalnej. Te dźwięki są zbliżone do szumów wydawanych przez różne urządzenia (odpowiednio nastawione radio, suszarka do włosów). Biały szum ma działanie kojące i uspokajające i dlatego stosowanie go do usypiania niemowląt stało się tak popularne.

Szumisie z wierzchu wyglądają, jak przyjemna i całkiem zwyczajna przytulanka, ale w rzeczywistości to sprytne narzędzie do uspokajania i usypiania dzieci. Są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, różnią się także funkcjonalnością. Każdy Szumiś potrafi jednak… szumieć i to na kilka sposobów, a szum ten jest bardzo pomocny przy usypianiu i uspokajaniu płaczącego dziecka.

Jak działa Szumiś? Jakie ma funkcje?

Szumisie są dostępne w kilku podstawowych wariantach. Każdy z nich jest godny uwagi, różnią się ceną, wielkością oraz po części także funkcjonalnością. Oto trzy najpopularniejsze typy Szumisiów:

1. Szumiś Główka – najmniejszy wariant szumiącego misia. Składa się właściwie tylko i wyłącznie z główki misia, wewnątrz której kryje się mechanizm.

 • Może emitować pięć różnych rodzajów szumów (dwa zbliżone do odgłosów suszarki, szum deszczu, szum morskich fal oraz szum wód płodowych z pogłosem bicia serca).
 • Po wyjęciu mechanizmu, misia można wyprać w pralce.

2. Szumiś maskotka – nieco większy miś z rączkami i nóżkami, który może pełnić funkcję dziecięcej przytulanki w łóżeczku lub wózku. To miś o identycznej funkcjonalności, co wersja miniaturowa z samą główką, ale dostępne są także Szumisie maskotki z dodatkowymi funkcjami (czujnikiem snu i trybem pracy ciągłej).

3. Szumiś maskotka chłopiec lub dziewczynka – zdecydowanie większe maskotki, które są dostępne w wersji chłopięcej i dziewczęcej.

Posiadają szeroką funkcjonalność:

 • Emitują pięć różnych rodzajów szumów (dwa zbliżone do odgłosów suszarki, szum deszczu, szum morskich fal oraz szum wód płodowych z pogłosem bicia serca).
 • Po 60 minutach urządzenie ulega stopniowemu wyciszeniu – to powoduje, że dziecko, które już zasnęło, nie wybudza się pod wpływem nieustannego szumu. Urządzenie po wyciszeniu wyłącza się.
 • Duży Szumiś maskotka posiada czujnik snu – co oznacza, że rozpoznaje płacz oraz przebudzenie się dziecka i wówczas automatycznie się włącza.
 • Urządzenie posiada system pracy ciągłej przez 12 godzin.
 • Po wyjęciu mechanizmu, misia można prać w pralce.

Od niedawna, w sprzedaży są dostępne także duże Szumisie maskotki z funkcją niani oraz alarmem – dzięki temu rodzic otrzymuje w specjalnej aplikacji sygnał o tym, że dziecko płacze lub się obudziło. Nie każdy duży Szumiś maskotka posiada tę funkcjonalność – by mieć pewność, jakie funkcje charakteryzują konkretny model Szumisia, należy dokładnie przejrzeć opis produktu oraz symbole poszczególnych funkcji.

Który model Szumisia wybrać?

Wybór Szumisiów jest dość duży – dostępne są trzy rozmiary misia, które na dodatek mogą mieć zróżnicowane funkcje oraz różne kolory. Przed podjęciem decyzji, warto sprawdzić, które Szumisie cieszą się największą popularnością wśród innych nabywców. Informacje tego typu można znaleźć w naszym rankingu TOP 5 Szumisiów, który powstał właśnie na bazie statystyk sprzedażowych oraz ocen i recenzji nabywców.

 • Szumiś główka – to wersja budżetowa, pozwalająca cieszyć się podstawową funkcjonalnością.
 • Szumiś maskotka – to nieco większy wydatek, ale też sam Szumiś jest większy i może stać się ulubioną przytulanką dziecka.
 • Szumiś duża maskotka w wersji bez aplikacji – dobry wybór dla niemowląt i starszych dzieci. Może stać się maskotką i zabawką, którą dziecko użytkuje w łóżeczku, ale też na spacerze (w wózku).
 • Szumiś duża maskotka z aplikacją – miś, który łączy w sobie funkcjonalność elektronicznej niani z klasycznym Szumisiem. To wersja premium, najdroższa z całej oferty, ale też najbardziej rozbudowana i funkcjonalna.

Szumisie a Whisbear – czym się różnią? Którego misia wybrać?

Szumisie i maskotki Whisbear różnią się nie tylko nazwą i wyglądem. Oba rozwiązania są popularne i cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Czym dokładnie się różnią? Jakie są ich zalety i wady?

1. Szumisie - szumiące misie o wdzięcznej nazwie Szumisie są dostępne w trzech rozmiarach, kilku kolorach, a nawet w wersji dla chłopców i dla dziewczynek. Poszczególne rodzaje Szumisiów posiadają także zróżnicowaną funkcjonalność i różnią się pod względem cen.

ZALETY

 • Szumisie są dostępne w kilku rozmiarach.
 • Misie są dostępne w różnych kolorach.
 • 5 trybów szumów z możliwością regulacji głośności.
 • W wersjach zaawansowanych znajdują się także czujniki snu i płaczu, a nawet funkcja elektronicznej niani.
 • Po wyjęciu mechanizmu, Szumisie można prać w pralce.
 • Są wykonane z miłego materiału.

WADY

 • Sterowanie Szumisiem jest nieco mniej wygodne niż misiem Whisbear.
 • Ceny najbardziej funkcjonalnych Szumisiów są stosunkowo wysokie. 

2. Whisbear – miś Whisbear jest dostępny w wersji classic oraz w wersji soft z czujnikiem płaczu. W ofercie marki jest również dostępny szumiący ptaszek – mała maskotka o podstawowej funkcjonalności.

ZALETY

 • Estetyka misia Whisbear jest ciekawa, a sama maskotka jest bardzo dobrze wykonana.
 • Miś jest dostępny w wariancie podstawowym i zaawansowanym, a w ofercie marki jest także wersja budżetowa (niewielka maskotka w kształcie ptaszka).
 • Miś posiada cztery długie łapki, które szeleszczą, co dodatkowo może ciekawić i bawić dziecko.
 • Miś w wersji rozbudowanej posiada czujnik płaczu.

WADY

 • Whisbear posiada tylko jeden rodzaj szumu z możliwością regulacji głośności.
 • Whisbear nie posiada funkcjonalności elektronicznej niani.
 • Szeleszczące łapki i uszka mogą obudzić dziecko, jeśli porusza się i przytula do misia.
 • Maskotkę należy czyścić ręcznie.

Jak widać, Szumisie i Whisbear różnią się od siebie pod kilkoma względami. Czy wobec tego wybrać Szumisia czy Whisbear? Trudno jednoznacznie wskazać lepsze rozwiązanie, ponieważ użytkownicy zachwalają obie maskotki. Szumiś wydaje się lepszym rozwiązaniem dla noworodków, a Whisbear (ze swoimi szeleszczącymi elementami) dla nieco większych dzieci.

Szumisie – czy warto wybrać dla dziecka?

Szumiące maskotki przyniosły swojego rodzaju rewolucję w usypianiu i uspokajaniu dzieci, ale nie są one absolutnie niezbędnym elementem wyprawki. Wiele osób korzysta z aplikacji na telefon, które emitują biały szum, ale nie ma sensu się oszukiwać, że to tak samo wygodne, jak estetyczna i miła maskotka, która jest cały czas do dyspozycji dziecka i dlatego właśnie warto rozważyć zakup Szumisia. Jeśli musimy liczyć się z kosztami, to warto sięgnąć po wariant budżetowy (Szumiś w kształcie główki), a jeśli możemy sobie pozwolić na większy wydatek, to warto rozważyć zakup najbardziej rozbudowanej wersji z aplikacją i funkcją elektronicznej niani.

Szumisie pomagają uspokoić dziecko, ukoić jego płacz i ułatwiają mu zasypianie, a często okazują się również fenomenalną dziecięcą przytulanką. Warto przemyśleć zakup takiego szumiącego misia, by ułatwić sobie opiekę nad dzieckiem i dostarczyć mu miłych i pozytywnych bodźców już od pierwszych dni życia.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:05
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.