Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Strange Brigade – wymagania sprzętowe

W sierpniu swoją premierę miała ciekawa strzelanina TPP. Jakiego sprzętu potrzebuje do stabilnej obsługi?

Strange Brigade, bo o tej grze mowa, zbiera przyzwoite recenzje, głównie ze względu na ciekawą, alternatywną historię XX wieku. Warto podkreślić, że produkcja kładzie spory nacisk na tryb kooperacyjnych, w ramach którego grać może do czterech graczy.

Strange Brigade – ogólne informacje o grze

Za przygotowanie tytuły opowiada studio Rebellion, które ma na swoim koncie takie produkcje jak Alien vs Predator czy też Sniper Elite. Gra ma zapewnić mnóstwo dynamicznej rozgrywki i wiele sposobów współpracy.

 • Producent – Rebellion
 • Wydawca – Rebellion
 • Data premiery – 28 sierpnia 2018 roku
 • Tryb gry – single player i multiplayer

Strange Brigade – fabuła, mechanika i detale

Warto podkreślić, że gra przenosi nas do lat trzydziestych XX wieku. Jest to jednak alternatywna wersja tych czasów, która skupia się na tajemnicach pradawnych cywilizacji. Rozgrywka prowadzona jest w Imperium Brytyjskim – naszym zadaniem będzie między innymi znalezienie starych artefaktów i poznanie ich historii. Co ciekawe, na naszej drodze stanie wiele stworzeń, takich jak na przykład mumie czy też gigantyczne skorpiony.

Za ich ożywienie odpowiada egipska królowa Seteki, która przed 4 tysiącami lat władała saharyjską Afryką. Jak już wspomnieliśmy, Strange Brigade to gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Historię poznajemy w czteroosobowym grupkach – gra stawia na kooperację, dlatego do gry możemy zaprosić maksymalnie trójkę znajomych. Jeśli jednak zechcemy grać w pojedynkę, pozostali bohaterowie zostaną przejęci przez sztuczną inteligencję.

Podczas gry sporo czasu spędzamy na walce z hordami przeciwników i rozwiązywaniu zagadek. W kolejnych etapach przyjdzie nam walczyć z mitologicznymi strażnikami oraz innymi stworami. W Strange Brigade nie zabrakło również potężnych bossów, których pokonanie będzie wymagało przyjęcia odpowiedniej taktyki.

Do swojej dyspozycji otrzymujemy bogaty arsenał broni – będą to między innymi pistolety i karabiny. To jednak nie wszystko, ponieważ każdy bohater posiada swój własny, indywidualny ekwipunek oraz wiele zdolności specjalnych, które często mają charakter nadnaturalny. Mowa tu między innymi o generowaniu ognistych kul i ciskaniu nimi w przeciwników.

https://images.morele.net/full/4891429_1_f.jpg

Strange Brigade – wymagania sprzętowe

Gra została utrzymana w kolorowej, lekko komiksowej oprawie graficznej, która nawiązuje do filmów o podobnej tematyce (np. Indiana Jones). Choć nie możemy mówić tu o specjalnie szczegółowej grafice, która powalałaby na kolana, gra do obsługi wymaga co najmniej przyzwoitego sprzętu.

Strange Brigade – minimalne wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i3-2100 3.1 GHz
 • Karta graficzna: 2 GB, Nvidia GeForce GT 750 Ti/ AMD Radeon HD 7870 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 35 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Strange Brigade – rekomendowane wymagania gry

 • Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz
 • Karta graficzna: 4 GB, Nvidia GeForce GTX 970/AMD Radeon RX 480 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Dostępne miejsce na dysku – 35 GB
 • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

Strange Brigade – jaki komputer do gry?

Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na wymagania rekomendowane. Chcąc uruchomić grę na wysokich detalach graficznych, powinniśmy zainwestować w porządną kartę graficzną, która będzie dysponowała 4 GB pamięci GDDR5. Oczywiście nie należy zapominać o procesorze – w przypadku niskich detali, musi on dysponować dwoma fizycznymi rdzeniami. Stabilna obsługa ustawień najwyższych będzie natomiast możliwa tylko w przypadku układów co najmniej czterordzeniowych.

Strange Brigade – jaki laptop do gry?

Kupując sprzęt, warto inwestować w modele za 3 tysiące złotych lub więcej. Dysponują one przeważnie przynajmniej przyzwoitymi układami CPU, na przykład na poziomie i5-7300HQ oraz dobrą kartą graficzną z 4 GB pamięci. Nie możemy pominąć również kwestii pamięci RAM oraz połączenia internetowego, jeśli zamierzamy grać ze znajomymi.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:16
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.