Udostępnij
Skomentuj

Stanowisko gamingowe prawdziwego gracza

Co powinno zawierać dobre stanowisko dla gracza? Przeczytaj nasz poradnik, a zdobędziesz niezbędną wiedzę.

Stanowisko komputerowe dla gracza to nie tylko dobry komputer i pad. Elementów mających wpływ na komfort grania jest dużo więcej. Kilka meczów w Fifę? A może partyjka w CSa z kumplami? Nieważne – możesz równie dobrze grać w pasjansa ukrywając się przed szefem. Po kilkudziesięciu minutach rozgrywki zapewne dopadnie Cię kryzys. Może mieć on różne przyczyny, ale najczęściej chodzi o samo stanowisko gracza.

Zadbaj o odpowiednie stanowisko

Uwierz, nawet „niedzielni gracze” nie spędzający długich godzin na rozgrywce potrzebują odpowiedniego komfortu. Bo co to za przyjemność siedzieć zgarbionym nad ulubioną grą? Nawet jeśli początkowo nie odczujemy żadnych dolegliwości, już po niedługim czasie okaże się, że nasza szyja powie: „stop”. Ale kiedy już się to stanie, najczęściej nie skończy się tylko na zakupie odpowiedniego fotela dla gracza. Ciało wymagać będzie już interwencji specjalisty. Nie wspominając o wzroku – oczy wpatrzone w ekran, zaniedbane wkrótce odmówią posłuszeństwa. Jak korzystać z telefonu bez negatywnego wpływu na oczy? Istnieje na to cały szereg technik. Warto o nasz komfort grania zadbać jeszcze zanim zaczniemy mieć problemy. Sprawdź, jak to zrobić!Dlaczego warto? Odpowiedź jest bardzo prosta. Można rozbudowywać swój komputer w nieskończoność, kupić świetną kartę graficzną za ciężkie tysiące, która sprawi, że każda gra uruchomi się na maksymalnych detalach. Można dokładać pamięć RAM, która z pewnością wpłynie na komfort rozgrywki, dokupić szybki dysk SSD, dzięki któremu w niepamięć odejdą ekrany ładowania. Mając pieniądze, najpewniej wkrótce osiągnęlibyśmy stan idealny. Nie będzie się już dało nic zmienić, każda gra będzie mogła uruchamiać się w mitycznych 60 klatkach na sekundę. Ale co z tego, jeśli na koniec sesji gamingowej będzie problem z poruszaniem szyją w pełnym zakresie? Albo gdy najmniejsze dźwignięcie, na przykład siatki z zakupami sprawi, że nie podniesiemy się z łóżka przez tydzień? A wzrok? Lepiej nie mówić, oczy czerwone jak tykające bomby, a mruganie już za chwilę zacznie zwyczajnie boleć. Wszystko właśnie dlatego, że być może zadbaliśmy o odpowiedni sprzęt do gier, ale nie o komfort naszego ciała. A ono, zaniedbane, bardzo szybko da o sobie znać. Dlatego tak ważne jest, by nasze stanowisko gracza było nie tylko mocne pod kątem specyfikacji technicznej, ale także komfortu korzystania. Wygodny fotel, odpowiednia pozycja ekranu, jakość monitora, wreszcie różnego rodzaju techniki treningu wzroku. Wszystko to składa się na obraz idealnego stanowiska komputerowego dla gracza. Oprócz inwestowania w moc obliczeniową zestawu powinniśmy zadbać także o nasze ciało.

Polecane pamięci RAM

Jak stworzyć idealne stanowisko do gier?

Oczywiście wszystko zależy od celu grania. Czym innym jest stanowisko profesjonalnego gamera, który potrzebuje wygodnego fotela dla gracza, , wygodnych słuchawek, a także ulubionej myszki komputerowej. Zupełnie inaczej wyglądać będzie stanowisko gracza, który zamierza korzystać z konsoli we własnym salonie.

Gracz korzystający z dobrodziejstwa gier na PC z pewnością doceni wygodę grania na odpowiednim biurku. Topowe modele dla profesjonalistów jak na przykład THERMALTAKE Level 20 Battlestation, to prawdziwy skarb. Elektryczna regulacja wysokości i nieograniczone możliwości montażu urządzeń peryferyjnych jest wyjątkowo ważne w stanowiskach dla graczy, którzy rywalizują w różnych rodzajach gier. Biurko dodatkowo wyróżnia się na tle konkurencji funkcjonalnością – jest gdzie umieścić kubek z ulubionym napojem, zawiesić słuchawki, przymocować dwa duże monitory. Powierzchnia biurka stworzona jest z materiału, który bardzo łatwo się wyciera. Gracze nastawieni na rozgrywkę jednorodną, na przykład w LOLa, z pewnością przyznają, że dobre biurko to podstawa, od której powinniśmy zacząć składanie zestawu. Jednak biurko ważne jest nie tylko dla profesjonalistów. Także gracze spędzający przed ekranem nieco mniej czasu docenią walory związane z komfortem użytkowania biurek dla graczy. Niekoniecznie trzeba od razu wydawać kilka tysięcy złotych. Już za 700 z pewnością uda się znaleźć rozwiązanie, które zadowoli wielu.

Bardzo ważnym aspektem komfortu grania jest fotel do gier. Oczywiście, jeśli mówimy o rekreacyjnym graniu w domowym zaciszu salonu, gracze często korzystają z mebli użytkowych będących na wyposażeniu domu. Jest to zrozumiałe i komfortowe, bo szybki mecz online będzie doskonałym relaksem także wtedy, kiedy niemal leżymy na naszej kanapie w salonie. Oczywiście inaczej ma się sprawa, kiedy chodzi o pełne skupienie i koncentrację na meczu klanowym w CS lub inną strzelankę. Wówczas regularna, wielogodzinna rozgrywka wymaga korzystanie z odpowiedniego fotela dla graczy.

Polecane fotele dla graczy

Jakie akcesoria kupić, by stworzyć idealne stanowisko do gier?

W przypadku rywalizacji w grach wyścigowych nie sposób nie wspomnieć o odpowiedniej kierownicy. Bez niej nie da się rywalizować na wysokim poziomie w rozgrywce sieciowej, a jednocześnie po prostu dużo przyjemniej gra się trzymając w rękach prawdziwą kierownicę i naciskając prawdziwe pedały gazu i hamulca. Doceniają to miłośnicy takich gier jak F1 2021 czy Dirt. Okazuje się jednak, że istnieje spora grupa gier, które wykorzystują kierownicę, a nie można ich określić mianem wyścigowych. To symulatory farmy lub jazdy ciężarówką. Jaką kierownicę wybrać? Oto nasze propozycje:

To kompletny zestaw wyścigowy – poza świetnej jakości kierownicą oferuje też graczowi komplet pedałów i dźwignię zmiany biegów. Kierownica jest oczywiście w pełni kompatybilna z najnowszymi konsolami Xbox i Playstation. Dodatkowo produkt posiada szereg bardzo funkcjonalnych przycisków i aż dwumetrowy kabel. Wszystko to sprawi, że zestaw ten doskonale sprawdzi się w różnego rodzaju pomieszczeniach. Uwagę zwracają także świetnie wykonane pedały, które przywołują skojarzenia z najlepszych sportowych aut. Tworząc idealne stanowisko dla gracza nie wolno zapomnieć o dobrej kierownicy.

  1. Logitech G Saitek Heavy Equipment Bundle

To wyjątkowy produkt przeznaczony nie tyle dla fanów gier wyścigowych, ile samochodowych w ogóle. Wyjątkowo dobrze radzi sobie z symulatorem farmy, który w trakcie rozgrywki wymaga może nie samej szybkości, ale wysokiej precyzji ruchów. Wykonana z dobrej jakości materiałów kierownica dodatkowo wyposażona w specjalną gałkę do manewrowania, a także dźwignia zmiany biegów z całą konsolą pełną przycisków to obowiązek nowoczesnego farmera. Ciągniki to obecnie nie tylko woły pociągowe, ale specjalistyczne maszyny. I taką właśnie maszynę można poprowadzić dzięki kierownicy Logitech’a.

Jeśli nie chcemy wydawać majątku na kierownicę do komputera lub konsoli, a jednocześnie chcemy wznieść rozgrywkę na wyższy poziom, wystarczy zakup nieco tańszego produktu zachowującego pełną funkcjonalność. Taka jest propozycja Thrustmastera stylizowana na kierownicę żywcem wyjętą z Ferrari F458 Italia. Co prawda nie ma oddzielnej dźwigni zmiany biegów, jednak można je przełączać z poziomu specjalnych łopatek przy kierownicy. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza prowadząc superszybkie samochody.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.