Udostępnij
Skomentuj

Sandały trekkingowe – jakie wybrać? Które najlepsze?

Nie zawsze wędrówki po górach oznaczają skrajnie trudne warunki.

Przy odpowiedniej pogodzie możliwość ubrania lekkich i wygodnych sandałów trekkingowych jest nie do przecenienia. Sandały trekkingowe to specjalnie przystosowane sandały do chodzenia po górach. Bieżnik w nich powinien być wyraźny i dawać pełną stabilizację buta. Powinny też mieć amortyzację w postaci specjalnej warstwy, która będzie tłumił drgania. Twardość podeszwy powinna być nieco większa i również stabilizować cały but. Ważną cechą jest też wodoodporność. Górskie warunki mogą zaskoczyć nas np. strumykiem czy nagłym deszczem.

Ważne jest też, aby sandały trekkingowe były zdefiniowane do tego celu. Specjalne określenie lub przeznaczenie musi być widoczne. Modele do chodzenia po górach są projektowane już z myślą o trekkingu i tylko wtedy się do niego nadają. Jednymi z najlepszych marek są Salomon czy Keen. Wieloletnie doświadczenie w branży i produkty wysokiej jakości gwarantują, że sandały do trekkingu sprawdzą się w takim terenie.

Sandały - w jaki teren?

Na samym wstępie należy podkreślić, że z dobrodziejstwa i rozwoju techniki należy korzystać rzetelnie i uczciwie. Nie należy zapuszczać się w nich w trudny teren nawet przy dobrej pogodzie. Choć nie są idealne na każde warunki, to jednak w wielu sytuacjach poradzą sobie z terenem, a osobom wędrującym dadzą wiele komfortu i przyjemności.

Oto krótka lista gdzie sandały trekkingowe poradzą sobie dobrze:

 • na piasku
 • na drobnym żwirze
 • na trawie
 • na utwardzonych drogach
 • na odcinkach asfaltowych

Gdzie nie stosować sandałów trekkingowych?

 • kamieniste odcinki
 • strome i nierówne podejścia
 • śliski teren
 • nierówna i nieprzewidywalna nawierzchnia
 • wysokie partie gór

Polecane sandały sportowe męskie

Sandały trekkingowe dla dzieci

Dla najmłodszych również istnieje szeroka grupa modeli zawierających wszystkie powyższe właściwości. Są to profesjonalne i pełnowartościowe sandały do trekkingu, ale przystosowane do dziecięcej stopy. Daje to dużą stabilność i bezpieczeństwo, którego nie oferują standardowe sandały. Dzieci są nieco bardziej wymagającym klientem ze względu na wrażenia estetyczne. Czasami trudno nakłonić dziecko do wyboru dobrego modelu tylko dlatego, że nie podoba mu się krój buta. Na tą okoliczność producenci przygotowują odpowiednie wersje obuwia przystosowane do trendów obecnie panujących w świecie bajek i baśni. Jest to dodatkowy plus w oczach malucha.

Oferta sandałów trekkingowych

Na rynku obecne są modele zarówno damskie, jak i męskie. Jest to spowodowane obecną modą oraz różnicami w budowie stopy. Buty do chodzenia po górach niezależnie od typu, muszą być wygodne i dobrze dopasowane. Sandały trekkingowe nie są najpopularniejszym typem obuwia. O ile zwykłe buty sportowe można kupić w supermarketach i sklepach sieciowych, o tyle taka ich wersja prawdopodobnie nie będzie dostępna. Gdzie zatem ich szukać? Z pewnością w sklepach internetowych, które oferują atrakcyjną cenę oraz sklepach specjalistycznych. Najpopulaniejszymi markami w sklep-presto są sandały turystyczne Keen, Hi-tec, TEVA, Merrell oraz Meindl.

Praktyczne wskazówki

Istnieje kilka praktycznych wskazówek, które pomogą zmaksymalizować zyski posiadania takiego obuwia. Ich mądre wykorzystanie może dać wiele korzyści.

 • Sandały trekkingowe można zabrać ze sobą na zmianę. Na biwaku gdzie teren będzie już przystępny można chodzić w nich i dać odpocząć swoim nogom po ciężkiej wędrówce.
 • Jeśli idziemy w terenie ze strumykiem i pozwala na to sytuacja, możemy ubrać nieprzemakalne modele i ochłodzić się podczas marszu. Nawet 5-minutowe brodzenie w nich i ponowne ubranie butów trekkingowych zwiększa krążenie i da nam nowe siły.
 • W terenie z drobnymi kamykami lub patykami można używać sandałów pełnych — z zakrytym przodem a odkrytą piętą.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 11:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.