Udostępnij
Skomentuj

Ranking wyłączników nadprądowych. Najlepsze wyłączniki nadprądowe

Sprawdź zestawienie najchętniej kupowanych wyłączników nadprądowych.

W niniejszym artykule przeprowadzimy dogłębną analizę rankingów wyłączników prądowych, zwracając uwagę na kryteria oceny, uwzględnione parametry oraz wyniki badań. Przyjrzymy się również najbardziej cenionym producentom na rynku i ich najnowszym innowacjom w dziedzinie wyłączników prądowych. Celem tego opracowania jest dostarczenie czytelnikom rzetelnych informacji, które pomogą im dokonać świadomego i przemyślanego wyboru odpowiedniego wyłącznika prądowego do swoich indywidualnych potrzeb.

Zestawienie najpopularniejszych wyłączników nadprądowych

Poniżej prezentujemy ranking wyłączników nadprądowych w naszym sklepie morele.net.. Zestawienie prezentuje najpopularniejsze i topowe wyłączniki nadprądowe w sklepie

Ranking

.

 1. Hager – wyłącznik nadprądowy 1P B 16A 6kA AC
 2. Eti-Polam – wyłącznik nadprądowy ETIMAT 6 1p 6kA B10
 3. Eaton – wyłącznik nadprądowy 3P+N C 16A 10kA AC PLSM C16/3N-MW
 4. Eaton – wyłącznik nadprądowy 1+N C 25A 15kA AC FAZ C25/1N
 5. Schneider Electric – wyłącznik nadprądowy 4P B 16A 6kA AC iC60N-B16-4
 6. Schneider Electric – wyłącznik nadprądowy 1P B 2A 6kA AC iC60N
 7. Schneider Electric – wyłącznik nadprądowy 3P C 20A 6kA AC iC60N
 8. Schneider Electric – wyłącznik nadprądowy 1P B 16A 6kA AC K60N
 9. Legrand – wyłącznik nadprądowy S303 C25 TX3 25A 6kA
 10. Hager – wyłącznik nadprądowy 1P B 10A 6kA AC

Dobre wyłączniki nadprądowe wybierane przez naszych klientów można również sprawdzić, przechodząc wprost do kategorii wyłączniki nadprądowe. Zapoznaj się z rankingiem wyłączników nadprądowych i wybierz model dopasowany do Twoich potrzeb.

Najpopularniejsi z producentów wyłączników nadprądowych to m.in. Eaton, Legrand, Schneider Electric, Eti-Polam, Hager Polo, ABB. Każdy z opisanych producentów posiada w swojej ofercie zarówno mniej jak i bardziej popularne wyłączniki nadprądowe. Ranking wyłączników nadprądowych w naszym sklepie pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Czy każdy obwód można zabezpieczyć wyłącznikiem nadprądowym?

Wyłączniki nadprądowe są niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem, cechują się dużą czułością, precyzją oraz stabilnością, co pozwala na ich wielokrotne wykorzystanie. Niestety, w przypadku niektórych obwodów, standardowe wyłączniki nadprądowe osiągają swoje granice, ponieważ działają w zakresie napięć tylko do 440 V oraz maksymalnie 125 A (często tylko 63 A z prądem wyłączalnym 10 kA).

W rezultacie istnieją urządzenia, takie jak niektóre spawarki, które wymagają podłączenia do indywidualnych obwodów, choć nawet w takim przypadku konieczne jest znalezienie odpowiedniego zabezpieczenia dla tych urządzeń.

Jakiej firmy bezpieczniki do domu warto kupić?

W przypadku wyłączników nadprądowych marka producenta jest ważna. Wprawdzie teoretycznie wszystkie urządzenia tego samego typu powinny działać w identyczny sposób, jednak doświadczenie pokazuje, że tak nie jest. Droższe wyłączniki nadprądowe bardzo często są wykonane z lepszych materiałów i staranniej, czego efektem jest większa czułość i niezawodność, co sprawia, że nawet wyłącznik, który wielokrotnie zadziałał, nadal będzie skutecznie chronił obwód (zbyt duża liczba wyłączeń może spowodować, że podzespoły wyłącznika ulegną zużyciu).

 • Wyłącznik nadprądowy Legrand,
 • Wyłącznik nadprądowy Schneider,
 • Wyłącznik nadprądowy Eaton:

Te trzy marki są wybierane najczęściej, choć już jeśli chodzi o wyłącznik nadprądowy DC, to zdecydowanie prym wiedzie Eaton. Wszystkie te trzy marki razem całkowicie zdominowały rynek i są stosowane w większości instalacji w Polsce i nie tylko.

Charakterystyka wyłączników nadprądowych

Decyzja dotycząca wyboru odpowiedniego wyłącznika nadprądowego ma kluczowe znaczenie, ponieważ od tego zależy skuteczność zabezpieczenia instalacji przed uszkodzeniem. Wyłączniki nadprądowe posiadają różne charakterystyki, oznaczane literami A, B, C lub D, które opisują wartość przekroczenia prądu znamionowego, potrzebną do uruchomienia wyłącznika.

Charakterystyka A oznacza, że wyłącznik reaguje natychmiast po przekroczeniu prądu znamionowego. Tego typu wyłączniki są stosowane do ochrony wrażliwej elektroniki, więc czasami mogą być używane jako wyłącznik nadprądowy w mieszkania.

Wyłączniki o charakterystyce B (jak popularny B16) wymagają przekroczenia wartości prądu znamionowego od 3 do 5 razy, aby zadziałać. Są używane do zabezpieczenia urządzeń o niewielkiej mocy rozruchowej, takie jak silniki o niedużej mocy lub lodówki.

Charakterystyka C wymaga przekroczenia prądu znamionowego 5-10 razy. Te wyłączniki sprawdzają się jako zabezpieczenia dla silników o większej mocy lub płyt indukcyjnych o kilku kilowatach mocy.

Natomiast charakterystyka D uruchamia wyłącznik po przekroczeniu prądu znamionowego 10-20 razy. Tego rodzaju zabezpieczenie jest stosowane w obwodach, gdzie urządzenia posiadają znaczną moc rozruchową. Należy jednak pamiętać, że nawet kompaktowe świetlówki czy zasilacze telewizorów i komputerów pobierają podczas rozruchu znacznie więcej mocy. W sieciach domowych wyłączniki o charakterystyce D pojawiają się rzadziej.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:55
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.