Udostępnij
Skomentuj

Ranking walizek podróżnych 2024 - TOP 10 najczęściej wybieranych. Która najlepsza?

Walizka to nieodłączny element podczas podróży. Jaką wybrać? Które walizki są najpopularniejsze?

Dobre walizki – jak je rozpoznać? Jak wybrać?

Oferta walizek podróżnych jest na tyle szeroka, że dość trudno jest zdecydować się, który model wybrać, a od jakości walizki zależeć może komfort podróżowania i bezpieczeństwo zawartości bagażu.

Najczęściej wybierane walizki podróżne

By odróżnić dobre walizki od tych gorszej jakości, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów:

  • Typ walizki – do wyboru mamy walizki twarde oraz walizki miękkie. Modele z twardą powierzchnią są nieco odporniejsze na deformacje od modeli miękkich, ale za to są cięższe i podatniejsze na zarysowania.
  • Pojemność – warto zwrócić uwagę na pojemność walizki wyrażoną w litrach, ale też na jej całkowite zewnętrzne wymiary, co może być kluczowe, gdy kupujemy walizkę na bagaż podręczny do samolotu albo mamy mocno ograniczoną przestrzeń bagażnika.
  • Design - kluczową kwestią przy wyborze walizki może być nie tylko jej rozmiar, ale również design. Popularnością cieszą się walizki w eleganckiej, stonowanej kolorystyce oraz modele o bardziej wyrazistych kolorach (granatowe, brązowe).
  • Kółka – warto zwrócić uwagę na to, by były one w pełni obrotowe, gdyż zapewni to największą wygodę manewrowania bagażem na kółkach.
  • Waga samej walizki – to ważne, by walizka sama w sobie nie ważyła zbyt wiele, gdyż po wypełnieniu może być zbyt ciężka do podnoszenia.
  • Zabezpieczenia walizek – warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model walizki posiada zamknięcie i jakiego jest ono rodzaju. Polecane walizki często posiadają zamek szyfrowy lub kłódkę bagażową.
  • Wnętrze walizki – niektóre modele walizek podróżnych posiadają przegrody i kieszenie wewnątrz, co ułatwia optymalne rozlokowanie zawartości. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię.

Wybór dobrej walizki podróżnej wcale nie jest prosty. Sporym ułatwieniem podczas zakupu może być również zasugerowanie się tym, co wybierają inni.

Ranking walizek turystycznych to profesjonalnie przygotowane zestawienie walizek, które cieszą się największą popularnością w naszym sklepie i są szczególnie często wybierane przez użytkowników. Wybierając jeden z modeli walizki z rankingu top 10 możesz mieć pewność, że to przedmiot, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród nabywców.

Przed decyzją o zakupie konkretnego rodzaju walizki, warto zweryfikować jej pozycję w rankingu, gdyż jest to jeden z czynników świadczących o tym, iż przedmiot jest godny uwagi. Popularnością cieszą się najczęściej walizki podróżne w dobrej cenie, ale też walizki znanych marek i oferujące szczególnie dobrą jakość wykonania.

Wybierając walizkę podróżną, warto zerknąć na nasz ranking walizek, ale też na opinie i recenzje użytkowników, gdyż są one dość miarodajnym poświadczeniem jakości konkretnych przedmiotów. Jeśli wybrana walizka jest nie tylko popularna w rankingu, ale również świetnie oceniana, to naprawdę warto wziąć pod uwagę jej zakup.

Znani producenci walizek

Dla wielu osób bardzo istotnym parametrem przy wyborze walizki jest marka. W zestawieniu topowych walizek turystycznych można znaleźć produkty różnych firm. Dobre firmy walizek mogą mieć w swojej ofercie pod dostatkiem, dlatego warto zerknąć nie tylko na samą renomę producenta, ale też na opinie o konkretnych modelach walizek. Jeśli chodzi o najbardziej rozpoznawalnych i cenionych producentów walizek, to są to marki:

  • Elbrus – marka Elbrus oferuje głównie walizki o twardej powierzchni zewnętrznej. Są wśród nich modele o zróżnicowanej pojemności i dość różnorodnej kolorystyce, co ułatwia wybór zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Walizki turystyczne tego producenta są chętnie wybierane i dobrze oceniane przez użytkowników.
  • Pacsafe – jeśli szukamy miękkiej i bardzo dobrze zabezpieczonej walizki podróżnej, to możemy zerknąć na ofertę marki Pacsafe, która od lat specjalizuje się w oferowaniu różnego typu toreb podróżnych, walizek i plecaków.
  • Samsonite – w asortymencie marki Samsonite znajdziemy różnorodne walizki podróżne (głównie twarde) o interesujących kolorach i wysokiej jakości wykonania.

Wybór dobrej walizki podróżnej to podstawa udanych wojaży. By rozwiać swoje wątpliwości, co do tego, jakie walizki są szczególnie popularne i cenione, wystarczy zerknąć na nasz ranking TOP 10 walizek podróżnych.

Udostępnij
4,2
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.