Udostępnij
Skomentuj

Jaka parownica do ubrań najlepsza? Ranking parownic do ubrań 2024

Szukasz niezawodnej i wydajnej parownicy? Sprawdź, który model jest najlepszy według rankingu 2024.

Poszukujesz steamera, który sprosta Twoim oczekiwaniom? Oto polecane parownice do ubrań – ranking najlepszych i najczęściej polecanych modeli. Zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie najlepiej ocenianych oraz najczęściej polecanych parownic. Dzięki temu masz pewność, że produkty te spełniają oczekiwania pozostałych użytkowników. Dodatkowo opisujemy także najważniejsze cechy dobrej parownicy do ubrań. Ile kosztuje parownica do ubrań? Tego także dowiesz się z naszego poradnika. Sprawdź, jakie modele polecamy i dlaczego!

Parownica do ubrań - ranking. W czym okaże się pomocny?

Pewnie zastanawiasz się, czy parownica do ubrań jest potrzebnym wydatkiem, skoro posiadasz już żelazko. Właśnie dlatego powstał nasz ranking parownic do ubrań. Podpowiemy w nim, czy parownica może być skuteczniejsza od klasycznego żelazka, jakie urządzenie jest najlepsze w 2024 roku oraz jaki jest jego koszt? Wybór odpowiedniej parownicy nie jest wcale taką łatwą decyzją, jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli i typów. Każdy wyposażone jest w inne funkcje. Warto jednak zapoznać się ze wszystkimi możliwościami i na tej podstawie dokonać zakupu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Z  naszego poradnika dowiesz się, na co szczególnie zwracać uwagę!

Parownica do ubrań, lub inaczej steamer, to urządzenie, które oprócz wygładzania umożliwia również odświeżanie odzieży. Idealnie sprawdzi się jeżeli nie posiadasz żelazka albo po prostu spieszysz się i nie masz czasu rozstawiać deski do prasowania. To niezwykle polecane rozwiązanie na wyjazdy takie jak podróż służbowa albo wakacje, ponieważ wystarczy nawet niewielka walizka i możesz zabrać go ze sobą. Dodatkowo jest niezwykle poręczne i małe, więc sprawdzi się perfekcyjnie na wykonanie szybkich poprawek po wyjęciu ubrań z garderoby.

Jaka parownica do ubrań? Ranking przygotowany przez nas Ci w tym pomoże. Koniecznie przeanalizuj go przed zakupami. Opinie konsumentów opisują nie tylko wady i zalety konkretnego modelu, lecz także zawierają cenne wskazówki co do najbardziej optymalnego korzystania z urządzenia. Wbrew pozorom na steamry do ubrań nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy, ponieważ dostępne są także rozwiązania tanie i jednocześnie dobre. Parownice do ubrań są wydajne i wygodne w użyciu, warto więc rozważyć zakup i ułatwić sobie codzienne obowiązki.

Serce steamera stanowi grzałka oraz pojemnik na wodę. Bojler należy napełnić wodą, po podgrzaniu zamienia się ona w parę wodną o wysokiej temperaturze. Następnie strumień kieruje się na rozwieszone ubranie na wieszaku, para wnika w strukturę tkaniny i rozprostowuje zagniecenia ubrań. Rozwiązanie to jest nowoczesne, wydajne i wygodne. Korzystając z niego, możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu i zmienić obowiązek w przyjemność. Należy także zaznaczyć, że używanie steamera nie wymaga dużego wysiłku, co stanowi jego duży atut.

Najważniejsze cechy dobrej parownicy do ubrań

Z prasowaniem ubrań najczęściej kojarzy się żelazko, jednak od jakiegoś czasu popularność zyskuje również parownica do ubrań. Przed zakupem należy zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami oraz poszczególnymi funkcjami każdego z nich, ponieważ wybór jest naprawdę szeroki. Od parametrów bowiem zależy komfort korzystania z urządzenia. Niezależnie od tego, czy steamer do ubrań kupujemy do użytku prywatnego, czy profesjonalnego albo na prezent, sprawdź najważniejsze parametry, pomogą one dokonać wyboru.

Parownice do ubrań dzielą się na kilka rodzajów. Jakich?

  • Parownica ręczna – to kompaktowe urządzenie, które kształtem przypomina słuchawkę prysznicową. Jego atutem jest rozmiar – jest niewielki, z wbudowanym zbiornikiem na wodę. W zestawach często znaleźć można szczotki do czyszczenia materiałów. Urządzenie to jest wygodne, poręczne i zajmuje niewiele miejsca. Łatwo jest je transportować i stanowi idealne rozwiązanie do szybkich poprawek.
  • Parownica do ubrań stojąca – parownica ze stelażem to urządzenie większe od poprzedniego. Posiada stojak, który jest odpowiednikiem deski do prasowania. W tych modelach bojler na wodę umieszczony został w głowicy, natomiast baza to główne urządzenie prasujące połączone z głowicą wężem parowym. Przy wyborze tego typu steamera należy liczyć się z tym, że zajmuje on więcej miejsca i zdecydowanie trudniej jest go transportować. Atutem jest jednak duży zbiornik na wodę, którego nie trzeba co chwilę napełniać.

Decydując się na zakup parownicy do ubrań, oprócz rodzaju warto przeanalizować jego podstawowe parametry. Zastanów się, do czego będzie Ci służyć, jak często będziesz jej używać i na czym najbardziej Ci zależy. Jakie są najważniejsze parametry parownicy do ubrań, które należy przeanalizować?

  • Moc i szybkość nagrzewania – jeżeli zależy Ci, żeby materiały były skutecznie rozprostowane, to powinieneś wybrać model o największej mocy. Parownice ręczne zazwyczaj nie przekraczają 1000 W, natomiast te umożliwiające prasowanie w pionie dzięki stelażowi osiągają nawet 2400 W. Dodatkowo im wyższa będzie moc, tym szybciej steamer będzie się nagrzewał i szybciej będzie gotowy do użytku.
  • Siła wyrzutu pary – odpowiada za to, ile gramów pary wodnej generuje w ciągu jednej minuty. Im większą ilość generuje, tym strumień pary jest intensywniejszy i skuteczniej prasuje materiały, dostępne na rynku modele wytwarzają parę w przedziale od 20 do nawet 42 g/min.
  • Rozmiar zbiornika na wodę – tutaj przedział jest naprawdę szeroki. Od parownic ręcznych, w których mieści się 200 ml, do urządzeń stojących, gdzie wlać można nawet 2000 ml. Oczywiście jeśli prasujesz niewiele ubrań, w zupełności wystarczy Ci model o małej pojemności. Parownice ręczne są mniej pojemne, ale jednocześnie bardziej kompaktowe i lżejsze. Dodatkowo sprawdź, czy pojemnik jest wyjmowany, jeśli tak, to dużo łatwiej będzie Ci wyczyścić osad wapienny, który się w nim zbiera. Pamiętaj, że filtrowanie wody to ważna czynność przed wlaniem jej do zbiornika, dzięki temu zwiększysz żywotność steamera. Jeżeli szukasz steamera na przykład do sklepu odzieżowego – parownica ze stelażem i dużym zbiornikiem będzie najlepszym wyborem. 
  • Funkcje dodatkowe – decydując się na kupno urządzenia z wyższej półki, można więcej od niego oczekiwać. Przydatne rozwiązania zastosowane w steamerach to na przykład opcja zapobiegająca kapaniu wody, nie musisz martwić się, że gdy nie korzystasz ze sprzętu, woda z bojlera będzie wyciekać. Rozwiązanie, jakim jest podgrzewana płytka parowa, eliminuje powstawanie mokrych plam przy jednoczesnym dociskaniu tkaniny, w efekcie zyskujesz idealnie wyprasowane nawet delikatne tkaniny, bez obaw o przypalenia.
  • Dodatkowe wyposażenie – przed zakupem warto sprawdzić, jakie dodatki oferuje producent. Do najbardziej popularnych i przydatnych należy rękawica do prasowania, która chroni ręce przed wysoką temperaturą i ułatwia prasowanie, z jej pomocą możesz przytrzymać materiał, nie bojąc się oparzeń. Jeżeli zdecydujesz się na zakup steamera upewnij się również, czy na wyposażeniu znajduje się szczotka parowa, a najlepiej kilka różnorodnych tego typu akcesoriów. Dzięki nim odświeżysz na przykład poduszki, pościel czy meble tapicerowane. W zestawie często znaleźć można wieszak na drzwi, który wykonany jest ze specjalnego materiału przystosowanego do wysokiej temperatury i pary wodnej.

Jaka parownica do ubrań najlepsza?

Łatwo można zauważyć, że istnieje mnóstwo czynników, które należy przeanalizować przed zakupem streamera. Oczywiście podstawowym wyznacznikiem są Twoje preferencje, jednak warto zapoznać się z naszym rankingiem parownic i proponowanymi przez nas modelami oraz producentami – pomoże Ci to zgłębić temat,  a tym samym wybrać najlepszy model. Te urządzenia oferują naprawdę wysoką skuteczność prasowania, jednak nie tylko z tego względu są warte uwagi. Szukając najlepszego modelu, zastanów się przede wszystkim nad jego przeznaczeniem: do czego będziesz go używać, jak często i czy zamierzasz go zabierać w podróże oraz jakiego rodzaju odzież będziesz prasować.

Steamer znalazł naprawdę szerokie zastosowanie w codziennym użytku. Parownica do ubrań to sprzęt, który oprócz podstawowej funkcji, jaką jest prasowanie, umożliwia Ci również odświeżanie odzieży. Niezwykle skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy, skutecznie usuwa także bakterie. Alergicy i osoby o niskiej odporności szczególnie docenią możliwości, jakie oferuje. Używając steamera możesz pozbyć się wirusów, kurzu i roztoczy z pościeli, materacy, a nawet zabawek dla dzieci. Walka z drobnoustrojami nigdy nie była aż tak prosta.

Jeśli zastanawiasz się, czy zainwestować w to rozwiązanie, i jeśli tak, to w jakie, zastanów się jaki model dla Ciebie będzie najlepszy. Jeśli masz niewiele miejsca i rzadziej prasujesz, to lepsza będzie parownica ręczna. Zajmie mniej przestrzeni, będzie poręczna, wygodna. Jeżeli jednak prasujesz częściej, więcej i masz wyższe oczekiwania i potrzeby, to lepiej będzie zainwestować w parownicę do ubrań stojącą. Co prawda zajmie ona dużo miejsca, ale również ma większe możliwości. Zagwarantuje skuteczne wyprostowanie nawet najdelikatniejszych materiałów, dodatkowo wyposażona jest w duży zbiornik na wodę.

Jeśli w Twojej garderobie znajdują się ubrania, których nie należy prać, to streamer skutecznie zdezynfekuje je i odświeży bez użycia detergentów. Usuwa szkodliwe drobnoustroje, wygładzi wszelkie materiały (bez obaw o przypalenie tych najdelikatniejszych). Posiadanie steamera jest o tyle praktyczne, że oferuje on zarówno prasowanie w pionie, jak i w poziomie.

Ile kosztuje parownica do ubrań?

Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje wysokiej jakości parownica do ubrań. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ rynek jest naprawdę zróżnicowany. Na cenę wpływają wszystkie parametry w urządzeniu: moc, strumień pary, czas nagrzewania, rozmiar zbiornika na wodę, funkcje dodatkowe, a przede wszystkim rodzaj. Steamery ręczne ze względu na swoje gabaryty będą zdecydowanie tańsze. Natomiast sprzęty stacjonarne, które wyposażone są w wieszak oraz stację, będą rozwiązaniem droższym.

Na cenę wpływa mnóstwo czynników, w zależności od parametrów można znaleźć już sprzęty za 40 złotych, natomiast co do górnej granicy to wynosi ona nawet 2000 zł. To, ile zdecydujesz się przeznaczyć na zakup, zależy tylko od Ciebie i od Twoich oczekiwań. Jeśli zadowolą Cię podstawowe funkcje do użytku domowego, wystarczy jeśli kupisz sprzęt za 200 zł, jeśli jednak chcesz używać go na przykład w butiku czy pracowni krawieckiej, lepiej kupić ten o większej mocy i lepszych parametrach.

Najpopularniejsi producenci steamerów do prasowania ubrań

Decydując się na zakup parownicy do ubrań, oprócz analizy istotnych parametrów i funkcji, warto zastanowić się nad marką. Wybierając znanych producentów, którzy na rynku działają wiele lat, masz gwarancję wysokiej jakości sprzętu. Parownica Philips jest w czołówce wielu rankingów i cieszy się niezwykle dużą popularnością. Model Philips Steam&Go to cena, która idzie w parze z jakością. W sieci cieszy się niezwykle pozytywnymi opiniami. Konsumenci szczególnie doceniają możliwość odświeżania zasłon oraz firan. Dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo nawet najdelikatniejszym tkaninom, skutecznie radzi sobie z tiulowymi sukienkami czy koszulami.

Warta uwagi jest także parownica Tefal. Producent zapewnia o łatwości i wygodzie podczas użytkowania. Wybór tego sprzętu to gwarancja skuteczności i gładkich ubrań. Możliwości, jakie daje, są idealne zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Modele marki Tefal cechuje wytrzymałość, innowacyjność oraz wydajność. Niezależnie od tego, jaką parownicę zdecydujesz się kupić, zapoznaj się z rankingiem. Może to właśnie model, który znajdziesz w rankingu, okaże się odpowiedni dla Ciebie. Pamiętaj także, że wybór renomowanego producenta to także gwarancja i większa dostępność. Niemniej zakup dobrej parownicy do ubrań to naprawdę dobra inwestycja, która ułatwi codzienne obowiązki oraz dbanie o garderobę i tekstylia domowe.

bulb-learn-more-section-icon
Udostępnij
5,0
6 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 21:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.