Udostępnij
Skomentuj

Ranking TOP 10 lodówek do 1000 zł

Jaką lodówkę do 1000 zł wybrać? Sprawdź ranking polecanych modeli

Wybór lodówki idealnej uzależniony jest nie tylko od wymaganych specyfikacji, ale także osobistych preferencji dotyczących jej układu. To więc rozmiar, dobór funkcji zamrażania, pojemność, głośność pracy czy dodatkowe wyposażenie. Prezentujemy ranking lodówek na każdą kieszeń, które idealnie wpiszą się w wymagania i posłużą przez lata.

Mała lodówka z zamrażalnikiem do 1000 zł

Duża lodówka nie jest wymaganiem w każdym domu, w niektórych kuchniach jej montaż okazuje się wręcz niemożliwy ze względu na ograniczoną przestrzeń. W przypadku posiadania niewielkiej kuchni, mieszkania w akademiku, kawalerce czy prowadzenia życia singla, idealnym rozwiązaniem okazują się małe lodówki. Jednak brak dużych potrzeb czy przestrzeni nie musi oznaczać braku zamrażalnika. Przedstawiamy niewielkie gabarytowo, dobre lodówki do 1000 zł z funkcją zamrażania:

  • Candy CCTOS 502WH. Lodówka wolnostojąca, idealnie dostosowana do niewielkich powierzchni. Funkcja zmiany kierunku otwierania drzwi umożliwia jej doskonałe umiejscowienie niezależnie od miejsca posiadania wolnej przestrzeni w kuchni. Jej wymiary to zaledwie 50 cm szerokości, 85 cm wysokości i 56 cm głębokości; w tak niewielkich gabarytach mieści zarówno część chłodniczą, jak i zamrażarkę. Ta druga znajduje się na górze lodówki i ma pojemność 13 litrów; zamraża 2 kg produktów na 24h. Chłodziarka ma pojemność 84 litrów. To lodówka energooszczędna; prezentuje klasę energetyczną A+, przy czym pracuje naprawdę cicho – generuje zaledwie 40 dB hałasu.
  • Teka TS1 138. Lodówka wolnostojąca o wysokiej klasie energetycznej A++. Dobry poziom energooszczędności gwarantuje niskie zużycie energii elektrycznej, a więc oszczędność związaną z rachunkami za prąd. Wymiary całej lodówki to 84,5 cm wysokości na 50,1 cm szerokości i 54 cm głębokości. Jak w przypadku poprzedniego modelu, istnieje możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, a więc łatwiej umiejscowić ją w posiadanej przestrzeni. Chłodziarka posiada 84 litry pojemności użytkowej, natomiast znajdująca się w górnej części zamrażarka – 14 litrów. To jeszcze cichszy model od proponowanej lodówki Candy – generuje zaledwie 39 dB.
  • MPM-110-CZ-12. Poprzedniczki tej lodówki posiadały zamrażalniki umiejscowione za głównymi drzwiczkami, „wbudowane” w część chłodzącą. W przypadku MPM zamrażalnik również jest umiejscowiony na górze, jednak z osobnymi drzwiczkami. Wyróżnia się także pojemnością zamrażalnika; to aż 25 litrów, a więc opcja doskonała dla fanów mrożonek i osób, które często gotują nadmiar porcji. Pojemność chłodziarki to z kolei 60 l. Lodówka prezentuje klasę energetyczną A+ i w niewielkich gabarytach mieści dodatkowo osobną kieszeń na świeże warzywa czy owoce oraz wygodne półeczki na drzwiach chłodziarki.

Cicha lodówka do 1000 zł

Mieszkanie w kawalerce wiąże się z bliskim kontaktem części sypialnianej z kuchnią. W takiej sytuacji nadmiernie głośna praca lodówki może negatywnie wpływać na jakość snu, a więc i zdrowia – ostatecznie to dobry sen ma ogromne znaczenie w samopoczuciu człowieka. Oto nasz ranking cichych lodówek do 1000 zł:

  • Indesit LR6 S1 S. Ten model Indesit prezentuje wyjątkowo niski poziom generowanego hałasu. To zaledwie 38 dB! Jednocześnie jest sprzętem energooszczędnym, o klasie energetycznej A+. Pojemność chłodziarki wykosi aż 197 l, a zamrażarki 75 l, sprosta więc dużym oczekiwaniom. Co więcej, została wyposażona w technologię Less Frost, dzięki czemu lód formuje się wyłącznie na ściankach i lodówka nie emituje szronu. W lodówce istnieje możliwość przełożenia drzwi, dzięki czemu można dostosować kierunek ich otwierania do potrzeb własnej kuchni.
  • Amica FK2415.3UX. Lodówka, której poziom generowanego hałasu wynosi 40 dB. Została wyposażona w technologię FrostControl, chroniącą jej wnętrze przed osiadaniem się lodu i szronu między szufladami, a jej mycie i rozmrażanie jest wyjątkowo szybkie. Dzięki zastosowaniu rozwiązania FlexiShelf użytkownik może przekładać półki zgodnie z aktualną potrzebą, bez problemu zmieści więc nawet najwyższy z garnków. Lodówka pracuje w energooszczędnej klasie energetycznej A+, umożliwia zmianę kierunku otwierania drzwi, posiada pokrętło regulacji temperatury, 146 litrów pojemności chłodziarki oraz 84 l pojemności zamrażarki.

Pojemna lodówka do 1000 zł

Duża lodówka nie musi oznaczać dużego rachunku za jej zakup. Przedstawiamy dwa modele dobrych lodówek do 1000 zł do zadań specjalnych, idealnych dla większej rodziny:

  • Whirlpool WBE2614 TS. Ten sprzęt z pewnością spełni oczekiwania co najmniej kilkuosobowej rodziny. Pojemność chłodziarki netto to aż 189 litrów, a zamrażarki – 69 litrów netto, co gwarantuje jej dobrą pozycję w naszym rankingu lodówek do 1000 zł. Łączna pojemność użytkowa wynosi aż 258 litrów. Lodówka pracuje w klasie energetycznej A+, zamrażalnik znajduje się u dołu, z osobnymi drzwiami. Komora chłodząca rozmraża się automatycznie i posiada 3 półki z możliwością regulacji ich pozycji; na drzwiach znajdują się dodatkowe półki. W przypadku awarii energii elektrycznej zamrażalnik utrzyma produkty zamrożone przez 24h, dbając o ich zdatność do spożycia.
  • MPM 286-KB-34. Kolejny model, który pomieści w sobie naprawdę wiele. Chłodziarka posiada 205 litrów powierzchni użytkowej, z kolei zamontowany w dolnej części zamrażalnik – 68 litrów. Lodówka wyróżnia się również cichą pracą; to zaledwie 42 dB, a więc nie zakłócałaby snu w przypadku ustawienia jej w kawalerce. To sprzęt energooszczędny, w klasie energetycznej A+; roczne zużycie energii wynosi 237 kWh. Półki mają możliwość regulacji położenia, a funkcja automatycznego odszraniania komory chłodzącej znacznie skraca czas ewentualnego rozmrażania.

Lodówka bez zamrażalnika do 1000 zł

W ostatniej części naszego rankingu lodówek do 1000 zł prezentujemy modele idealne dla osób, które nie czują potrzeby użytkowania zamrażarki. Brak korzystania z produktów mrożonych i gotowanie „tylko dla siebie” lub częste jedzenie na mieście sprawia, że mrożenie żywności nie jest wymagane. W takiej sytuacji warto postawić wyłącznie na chłodziarkę, oszczędzając przestrzeń w kuchni i energię, którą lodówka wykorzystałaby na mrożenie:

  • Beko TSE 1402. To chłodziarka podblatowa o bardzo małych gabarytach, idealna do akademika, kawalerki czy singla bądź pary często jedzącej w restauracjach. Pomimo niewielkiego rozmiaru (84 x 54 x 60 cm) wykazuje całkiem dużą pojemność użytkową: 130 litrów komory chłodzącej netto. Jej klasa efektywności energetycznej to A+, jest więc sprzętem energooszczędnym; roczne zużycie energii wynosi 116 kWh. Ma możliwość przełożenia drzwi, dzięki czemu można dostosować kierunek ich otwierania do aktualnego umiejscowienia. Funkcja automatycznego rozmrażania chroni lodówkę przed oszronieniem i ułatwia jej czyszczenie.
  • Gorenje R 4092 ANW. Wyjątkowo energooszczędna chłodziarka – w klasie energetycznej A++. Oszczędza zarówno przestrzeń, jak i pieniądze; kosztuje niewiele i przez cały okres użytkowania dba o jak najniższe zużycie energii elektrycznej. Ma funkcję automatycznego odszraniania w komorze chłodzącej o powierzchni użytkowej aż 133 litrów. Jej duża pojemność nie oznacza jednak dużych gabarytów; osiąga wysokość zaledwie 84,5 cm. Wewnątrz lodówki znajdują się: szuflada na świeże warzywa i owocowe, 3 szklane półki, z czego 2 z możliwością regulacji umiejscowienia, pojemnik na jajka oraz 3 dodatkowe półki umieszczone na drzwiach. Drzwi mają możliwość przełożenia, dzięki czemu można dostosować kierunek ich otwierania do aranżacji kuchni.
  • MPM 131-CJ-18. Ostatnią pozycją w naszym rankingu dobrych lodówek do 1000 zł znalazł się energooszczędny model MPM, w klasie energetycznej A+ (roczne zużycie energii: 113 kWh). Wymiary chłodziarki to zaledwie 85 x 55 x 58 cm i mieści się w nich 130 litrów pojemności powierzchni użytkowej. Pracuje bardzo cicho; generuje zaledwie 41 dB, doskonale więc sprawdzi się w kawalerce, akademiku czy przy wynajmie pokoju. Ma funkcję automatycznego rozmrażania chłodziarki, dbając o odpowiednią temperaturę wnętrza i łatwe czyszczenie. Wewnątrz lodówki znajdują się 3 półki szklane, 3 półki na drzwiach oraz dodatkowa szuflada na świeże warzywa i owoce.

Niezależnie od potrzeb, znalezienie lodówki idealnej do 1000 zł jest możliwe. Decydując się na zakup konkretnego modelu, warto dodatkowo zwrócić uwagę na długość gwarancji oferowanej przez producenta, która zapewni bezpieczeństwo finansowe w przypadku ewentualnej awarii.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:07
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.