Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking telewizorów HDR. TOP 10 najpopularniejszych

Nowe telewizory obsługujące technologię HDR gwarantują lepszą jakość obrazu – który z nich warto wybrać?

Ze względu na dynamiczny rozwój technologicznych, a także ciągle spadające ceny, obecnie na rynku wiele jest telewizorów obsługujących HDR. Znajdują się one w ofertach zarówno największych producentów, jak i tych mniejszych.

Ranking najlepszych telewizorów HDR

Mając to wszystko na uwadze, warto skorzystać z pewnej pomocy w wyborze. Na przykład w postaci rankingu telewizorów HDR, który jest publikowany na łamach naszego serwisu. Zawiera on urządzenia wybierane najchętniej przez klientów sklepu. Ze względu na analizę danych sprzedażowych, możemy szybko sprawdzić, co jest obecnie na czasie, a czym nie warto się obecnie interesować. To, że konkretny telewizor znajduje się na szczycie rankingu, może oznaczać, iż mamy do czynienia z urządzeniem o wysokiej jakości wykonania i parametrach, które gwarantują wysoką jakość generowanego obrazu, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co może nam zagwarantować technologia HDR.

Jeśli jeszcze nam mało, możemy przeanalizować opinie innych użytkowników, którzy mieli okazję wypróbować interesujący nas telewizor. Wystawiają oni oceny zarówno graficzne, jak i opisowe, wskazując na wszystkie mocne i słabe strony urządzeń. Wszystko to sprawia, że jesteśmy w stanie szybko i bez problemu znaleźć telewizor, w przypadku którego tryb HDR jest wykorzystywany w sposób odpowiedni. Warto nadmienić, że publikowane przez nas zestawienia są na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu zawsze możecie liczyć na dostęp do świeżych danych sprzedażowych, które pomogą Wam podjąć ostateczną decyzję.

Najczęściej kupowane telewizory HDR

Na co zwrócić uwagę wybierając telewizor HDR?

Jak już wspomnieliśmy, obecnie coraz więcej telewizorów dostępnych w ofertach producentów obsługuje omawianą technologię. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy decydować się na pierwszy lepszy sprzęt. Zanim zakupimy interesujący nas model telewizora, powinniśmy sprawdzić, z jakim HDR mamy do czynienia.

Tak się bowiem składa, że technologia ta występuje w różnych standardach. Najpopularniejszym z nich jest standard HDR10, który jest obsługiwany przez modele najtańsze. Nieco ulepszony jest HDR10+, jednak w jego przypadku musimy pamiętać o tym, że nie jest on obsługiwany przez płyty Blu-ray.

Oba standardy wspomniane powyżej są darmowe, toteż ich implementacja nie zwiększa kosztów produkcji telewizora. Jeśli jednak zależy nam na najlepszej jakości, powinniśmy celować w sprzęty obsługujące standardy płatne, na przykład Dolby Vision, który daje znacznie lepsze efekty. Jeżeli chodzi natomiast o transmisje na żywo, używanym standardem jest HLG, jednak w telewizorach jest on spotykany raczej rzadko.

Kolejnym istotnym parametrem w kontekście omawianej technologii jest rozdzielczość. Najlepszą jakość obrazu i pełne wykorzystanie szerokiego zakresu tonalnego zapewni nam telewizor HDR 4K i to w tego typu modele powinniśmy celować. Uwagę warto zwrócić także na jasność (powinna wynosić co najmniej 1000 cd/m2), kontrast (im wyższy, tym lepiej), podświetlenie całego wyświetlacza, a nie tylko krawędziowe oraz złącze HDMI 2.0a, które umożliwi wykorzystanie technologii HDR z innego urządzenia, podłączonego do telewizora kablem.

Oczywiście nie można zapominać także o pozostałych parametrach. Uwagę warto zwrócić między innymi na rodzaj zamontowanego wyświetlacza (najlepszą jakość gwarantują nam telewizory OLED i QLED, modele standardowe dysponują matrycami LED), czas reakcji, parametr opóźnienia (input lag), a także na przekątną ekranu. Jeśli oglądamy telewizor z odległości ponad 2 metrów, warto celować w modele co najmniej 50-calowe. Zapewnią nam one odpowiednie doznania i pełne wykorzystanie technologii HDR. Warto również nadmienić, że większość urządzeń obsługujących szeroki zakres tonalny należy do kategorii Smart TV. Są one więc wyposażone w systemy operacyjne, które pozwalają na pobranie i zainstalowanie wielu ciekawych aplikacji streamingowych, internetowych, społecznościowych etc.

Ile kosztuje telewizor HDR?

Choć może się wydawać, że taka technologia w sposób znaczący zwiększy cenę dostępnych telewizorów, w rzeczywistości nie jest tak źle. Związane jest to oczywiście ze wspomnianymi wcześniej standardami. Modele z trybem HDR10 i HDR10+ zakupimy już za około 1500 złotych. Oczywiście urządzenia lepsze mogą kosztować nawet kilka razy więcej.

Czy warto kupić telewizor HDR?

Szeroki zakres tonalny w przypadku obsługi filmów i seriali nakręconych zgonie z tą technologią, zapewnia znacznie lepszą jakość generowanych kolorów. Są one żywsze i bardziej realistyczne, co oczywiście przekłada się na lepsze doznania. Jeśli więc chcemy uzyskać kinowy efekt we własnym domu, telewizory HDR okażą się bardzo dobrym wyborem.

Tego typu modele polecane są również graczom posiadającym konsolę PlayStation 4 Pro lub Xbox One X. Coraz więcej gier powstaje w standardzie HDR, co, podobnie jak w filmach i serialach, gwarantuje atrakcyjny efekt.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:57
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.