Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking telewizorów 65 calowych. Top 10 najlepszych modeli

Duży wybór telewizorów 65 cali nie ułatwia zakupu. Jak spośród wszystkich modeli wybrać ten najlepszy?

Przyjrzeliśmy się specyfikacjom dużych 65 calowych telewizorów cyfrowych. Nasze spostrzeżenia zestawiliśmy w poniższym rankingu, który z pewnością pomoże każdemu kto rozważa zakup nowego odbiornika TV.

Ranking najlepszych telewizorów 65 cali

Telewizor o przekątnej 65 cali to już naprawdę duże urządzenie, które sprawdzi się świetnie w każdym salonie. Wymiary jego ekranu to aż 144 cm szerokości i 81 cm wysokości, a pobór mocy nie przekracza zwykle 100 W. Przy niezwykle szerokiej ofercie, zaczynającej się od niewielu ponad 2000 złotych, a kończącej kilkukrotnie wyższymi kwotami, nie dziwi więc, że jest to jeden z najchętniej wybieranych przez klientów rozmiar – łączy bowiem w sobie nowoczesne funkcje i wygląd z komfortem oglądania oraz energooszczędnością.

Zużycie prądu w przypadku modeli o tej samej przekątnej łatwo można porównać dzięki przyporządkowaniu do klasy energetycznej. Podczas gdy klasa A telewizora 65 cali oznacza pobór ciągły na poziomie około 120 W, już w klasie A++ nie powinien on przekroczyć 80 W. Przy codziennym, kilkugodzinnym oglądaniu roczny wpływ takiej różnicy na rachunek za prąd to nie więcej niż 100 złotych, ale wybór bardziej energooszczędnego modelu powinny rozważyć osoby, którym na sercu leży ekologia.

Porównanie telewizorów 65 cali można przeprowadzić na kilka różnych sposobów. Choć większość cech użytkowych pozostaje na podobnym poziomie, różnią je detale. Liczba złącz, rozdzielczość matrycy czy technologia, w jakiej została ona wykonana, renoma producenta, a nawet zastosowany system operacyjny i funkcje SMART mogą zaważyć na ostatecznym wyborze, podobnie zresztą jak cena. Ranking telewizorów 65 cali do 3000 złotych pomoże Ci dokonać wyboru spośród nieco tańszych modeli, wciąż jednak oferujących wszystko, co niezbędne.

Wraz z przechodzeniem na wyższe półki cenowe zauważysz pojawianie się dodatkowych, interesujących funkcji i rozwiązań technicznych. Na poprawę jakości obrazu wpływ ma na przykład rodzaj matrycy. QLED zapewnia lepsze odwzorowanie kolorów niż LED, ale brakuje mu prawdziwej czerni, którą oferują droższe modele OLED, oparte na diodach organicznych. Przejście z rozdzielczości 4K na 8K docenisz, jeżeli dysponujesz już mocnym, gamingowym komputerem albo smartfonem nagrywającym filmy w nowym standardzie.

Wyższa częstotliwość odświeżania ucieszy fanów sportu i dynamicznych gier, gdyż pozwala zminimalizować efekt rozmazania szybko poruszających się obiektów. Telewizor 65 cali Smart TV to już standard, ale warto wczytać się w oferowane przez niego funkcje. W droższych modelach zdarzają się tryby ambientowe ułatwiające wtopienie ekranu w otoczenie, możliwość wyświetlania dzieł sztuki czy funkcja zatrzymywania i przewijania transmisji telewizyjnej.

Najczęściej kupowane telewizory 65 cali

Podstawowe cechy telewizorów 65 cali

Każdy obecnie dostępny w tym rozmiarze model oferuje przynajmniej rozdzielczość 4K (3840 na 2160 pikseli) przy 50 Hz odświeżaniu matrycy LED. W stosunku do starszych ekranów ciekłokrystalicznych zastąpienie pojedynczej świetlówki kilkunastoma niezależnymi panelami diodowymi pozwala precyzyjniej sterować oświetleniem. Dzięki temu w przypadku jednolitych scen nie występują nieestetyczne nierównomierności poziomu jasności, a w bardziej dynamicznych momentach w ramach jednej klatki da się uzyskać znacznie większy kontrast.

Wśród funkcji SMART najbardziej oczywista jest możliwość instalowania aplikacji ze sklepu. Są to przede wszystkim programy streamingowe takie jak Netflix, Amazon Prime czy YouTube, ale też proste gry, synchronizowany z usługami Google kalendarz czy prognoza pogody. Ich prawidłowe funkcjonowanie zapewnia łączność Wi-Fi, występująca standardowo w każdym modelu SMART. Za jej pomocą bezprzewodowo sklonujesz na telewizorze ekran swojego smartfona, przejrzysz strony internetowe czy uzyskasz dodatkowe informacje o oglądanym programie.

Wśród fizycznych gniazd znajdziesz Ethernet, przydatny, jeżeli preferujesz łączność sieciową przez kabel, przynajmniej jeden port USB do odtwarzania plików z pendrive’a lub dysku twardego i nawet cztery HDMI. Te ostatnie umożliwiają komunikację telewizora z odtwarzaczem płyt, amplitunerem, dekoderem, konsolą do gier czy komputerem. Dzięki nim z zalet ogromnego ekranu skorzystasz również podczas pracy i zabawy. Melomanów ucieszy optyczne wyjście audio zapewniające doskonałe warunki komunikacji z domowym nagłośnieniem.

Standardowym wyposażeniem jest też oczywiście pilot. W podstawowej wersji nie różni się prawie niczym od swoich tradycyjnych, znanych już od ponad dwudziestu lat odpowiedników. Coraz częściej jednak dziesiątki małych guzików zastępowane są uproszczonym sterowaniem ograniczonym do strzałek, regulacji głośności i kilku skrótów. W obu wersjach spotkać możesz przycisk asystenta głosowego, który ułatwi obsługę zaawansowanych funkcji telewizora oraz zapytań do wyszukiwarki internetowej.

Dodatkowe funkcje telewizorów 65 cali

O ile podstawowe modele wyposażone są zwykle w matrycę LED, to wraz ze wzrostem ceny możesz spotkać urządzenia QLED oraz OLED. Pierwsza z tych opcji wyróżnia się zastosowaniem w ekranie dodatkowej warstwy kwantowych kropek. Są to mikroskopijne kryształki zmieniające długość przechodzących przez nie fal elektromagnetycznych. Uzyskuje się w ten sposób zwiększenie spektrum barw diodowego podświetlenia, a co za tym idzie – znaczny wzrost liczby możliwych do wyświetlenia kolorów.

Ponieważ piksele OLED same emitują światło, wygaszony punkt pozostaje idealnie czarny. Technologia ta pozwala nie tylko na konstrukcję zginanych czy zwijanych ekranów, ale też na najlepszą obecnie dostępną reprodukcję kolorów. W fazie prototypu są nawet telewizory z przezroczystą matrycą. Pewnym ograniczeniem jest jednak podatność na wypalanie bardzo długo wyświetlanych stałych elementów, np. loga stacji, jak to miało miejsce w przypadku plazmy. Ranking telewizorów OLED 65 cali pomoże Ci wybrać idealny model tego typu.

Ze względu na rozdzielczość, zdecydowaną większość oferty w omawianym segmencie stanowią urządzenia 4K. Są one dostępne w pełnym przekroju cen i we wszystkich technologiach wykorzystywanych w matrycach. Ranking telewizorów 4K 65 cali pomoże Ci wybrać najciekawsze z nich. Droższe z urządzeń LED czy QLED bywają też dostępne w wersji 8K o rozdzielczości aż 7680 na 4320 pikseli. Oznacza to czterokrotnie wyższą szczegółowość niż ta oferowana przez 4K, co przekłada się na niesamowitą ostrość obrazu.

Telewizory 65 cali 120 Hz i 100 Hz to właściwie te same konstrukcje, jednak dostosowane do systemów pochodzących odpowiednio od amerykańskiego NTSC oraz europejskiego PAL. Zazwyczaj są jednak ze sobą zgodne, więc wybór między nimi nie ma żadnego znaczenia. Względem modeli 50 Hz i 60 Hz oferują dwukrotnie wyższą częstotliwość odświeżania obrazu. Oznacza to, że każda klatka wyświetlana jest dwa razy krócej oraz jest ich dwa razy więcej. Pozwala to znacząco zwiększyć ostrość szybko poruszających się na ekranie obiektów.

Zalety te są szczególnie widoczne, jeżeli do telewizora podłączone jest źródło obrazu zapewniające takie właśnie odświeżanie, na przykład nowoczesny komputer. W przypadku starszych programów w standardzie 50 lub 60 Hz stosowane są metody dublowania bądź interpolacji klatek pośrednich. Może to skutkować nieco nienaturalnym wrażeniem zbyt płynnego ruchu, które jednak szybko mija. Dodatkową zaletą szybszego odświeżania obrazu jest zminimalizowanie migotania. Jeżeli od oglądania telewizji często boli Cię głowa, nie odczujesz tego z panelem 100 Hz.

Co ciekawe, z rynku zupełnie zniknęła już funkcja będąca pierwotną przyczyną wprowadzenia paneli o zwiększonym odświeżaniu. 3D kilkanaście lat temu tryumfalnie wkroczyło do kin. O ile jednak na wielkim ekranie przez dwie godziny efekt ten ma prawo olśniewać, to w warunkach domowych okazał się po prostu męczący. Jeżeli bardzo Ci na tej funkcji zależy i znajdziesz jeszcze w ofercie taki model, możesz go wybrać. W stosunku do nowszych odpowiedników odczujesz jednak znaczną różnicę w jakości obrazu czy realizacji funkcji SMART.

Popularni producenci telewizorów 65 cali

Telewizor 65 cali Sony znajdziesz zarówno w wersji 50 Hz, jak i 100 Hz, z matrycami LED lub OLED. Wykorzystują one doświadczenia producenta na innych polach, oferując takie funkcje jak np. ekran będący głośnikiem. Ciekawym rozwiązaniem w droższych modelach jest też procesor sztucznej inteligencji rozpoznający obiekty w każdej klatce obrazu i dynamicznie dostosowujący parametry wyświetlania. Cel zastosowania tej technologii to uzyskanie optymalnego obrazu z punktu widzenia odbiorcy.

Podobne cechy ma również telewizor 65 cali LG. Ten popularny producent oferuje modele w szerokim przekroju cen, od LED 4K 50 Hz, aż po 100 Hz panele 8K lub OLED. W zależności od preferencji możesz więc wybrać najodpowiedniejszą technologię dla siebie. Produkty LG wyróżniają się też intuicyjnym oprogramowaniem SMART opartym na Linuxie oraz bardzo dobrym wyposażeniem w złącza i dodatkowe funkcje takie jak asystent głosowy z mikrofonem wbudowanym w pilota, byś mógł obsłużyć go nawet szeptem.

Ranking telewizorów Samsung 65 cali pomoże Ci wybrać najciekawsze z urządzeń koreańskiego giganta. Podstawowe modele LED 4K 50 Hz oferowane są w bardzo przystępnych cenach, a oferta rozciąga się aż do modeli 8K oraz OLED. Znajdziesz też bardziej niszowe, dedykowane specyficznym zastosowaniom telewizory Samsung. Przykładem jest popularny The Frame, który dzięki matowej matrycy i zaprogramowanym dziełom sztuki może wtopić się między obrazy wiszące na Twoich ścianach.

Mnogość możliwych opcji nie ułatwia wyboru. Pamiętaj jednak, że zależy on tylko od Ciebie. Jeżeli z jakiegoś powodu najpopularniejszy i najbardziej polecany model do Ciebie nie przemawia, wybierz ten, który Ci się podoba. W przypadku nowoczesnych telewizorów 65 cali właściwie nie da się trafić źle. Wszystkie modele oferują przynajmniej podstawowy zestaw funkcji oraz bardzo dobrą jakość obrazu i dźwięku. Niezależnie od tego, który postawisz w swoim salonie, dostarczy Ci on wielu godzin doskonałej rozrywki.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 07:17
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.