Udostępnij
Skomentuj

Ranking spacerówek 2023. Polecane wózki spacerowe - TOP 10

Nie jest łatwo wybrać idealny wózek dla Dziecka. Publikujemy najnowszy ranking wózków spacerowych

Zapraszamy do regularnego przeglądania rankingu spacerówek i mamy nadzieję, że pomoże on Państwu wybrać najlepszy wózek spacerowy dla swoich Dzieci.

Najlepsze wózki spacerowe - ranking TOP 10 w 2023

Dobre i polecane spacerówki wybierane przez naszych klientów można również przeglądać, przechodząc wprost do kategorii: wózki dziecięce. Gdzie przy użyciu opcji sortowania można szybko znaleźć najtańsze, najczęściej kupowane oraz najczęściej komentowane wózki spacerowe do 20 kg, 30 kg. Można wśród nich zauważyć zarówno bardziej, jak i mniej popularne modele wózków i wybrać spacerówkę dostosowaną do potrzeb swoich i Dziecka, a także wózek 3w1, który składa się z nosidełka, gondoli i spacerówki.

Najczęściej wybierane spacerówki

Od kiedy spacerówka przyda się Dziecku?

W zasadzie to jest decydujące pytanie, jakie należy sobie zadać przed zakupem wózka. Jest to bowiem „wózek następny”, a więc kupiony już w trakcie życia Dziecka. O ile więc wózek głęboki można kupić „w ciemno”, bo każda gondola będzie dopasowana do Noworodka (nie ma możliwości, by zakupić za małą gondolę, Maluszek zawsze się w niej zmieści, a tempo wyrastania z niej jest bardzo indywidualne), o tyle ze spacerówką jest większy problem. Pierwszym sygnałem, że może się przydać nowy wózek, jest wzrost Dziecka – kiedy wyrasta z gondoli, jest to powód do zmian. Należy jednak mieć na uwadze także poziom rozwoju Dziecka. Spacerówki są wózkami przystosowanymi do pozycji siedzącej, a ta nie powinna być na Dziecku wymuszona. Jakkolwiek wiele modeli posiada możliwość rozłożenia siedziska niemal do pozycji leżącej, to jednak wózki spacerowe przystosowane są dla Dzieci, które już samodzielnie siedzą. Każdy Maluch nabywa tej umiejętności w innym czasie. Nawet, jeśli Dziecko ma kilka miesięcy, wydaje się „za dorosłe” na gondolę, ale mieści się niej – należy się wstrzymać z zakupem spacerówki. Jeśli jednak Maluch już stabilnie, samodzielnie siedzi (także bez podparcia pleców!), można przesiąść się do spacerówki – jest lżejsza i znacznie ułatwi Rodzicowi nadążanie za Maluchem, który niebawem będzie coraz mniej zainteresowany „nudnym” siedzeniem w wózku.

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając spacerówkę?

Przede wszystkim, wózek spacerówka musi być funkcjonalny zarówno dla Rodzica, jak i dla Dziecka. Każdemu musi być wygodnie. O ile jednak w większości wózków, jeśli tylko są dopasowane rozmiarami, Dzieci czują się dobrze, o tyle nie każdemu Rodzicowi będzie wygodnie przy każdym wózku. Dobra spacerówka musi być dopasowana wielkością do prowadzącego – Rodzic nie powinien się pochylać, by prowadzić wózek ani obijać stopami przy każdym kroku o hamulec. Kluczowe jest także to, czy wózek ma być typu parasolka czy też po złożeniu wózek może zajmować więcej miejsca, bo pozwalają na to warunki. Najlepsze spacerówki łatwo się składa, nie wymagają żadnych skomplikowanych zabiegów – wystarczy pociągnięcie za uchwyt jedną ręką. To bardzo ważne szczególnie wtedy, gdy Rodzic będzie musiał często wózek przenosić. Wózek powinien mieć regulowane oparcie, z możliwością rozłożenia na płasko, gdyby Maluch chciał się przespać oraz przydatny organizer pod siedziskiem. Znaczenie ma także rozmiar kół – duże koła świetnie się sprawdzą na polnych drogach i spacerach poza miastem, bo dobrze radzą sobie z przeszkodami, z kolei małe nadają się głównie na dobrej jakości ścieżki miejskie. Także daszek dodatkowo powinien być przedłużany, by dać Dziecku schronienie przed wiatrem, deszczem czy zbyt silnym słońcem.

Jakie jeszcze zalety powinien posiadać wózek?

Z pewnością mile widziana jest lekka spacerówka. Sporym obciążeniem jest sam Maluch, dodatkowo dochodzą niezbędne akcesoria, więc sam wózek powinien być lekki, by całość była łatwa w prowadzeniu dla Mam. W zasadzie nie ma znaczenia, czy wybierany wózek to spacerówka na zimę czy lato. Różnicę może robić wielkość kół – im większe, tym wózek będzie łatwiej sobie radził ze śniegiem.

Warto przed zakupem, nawet internetowym, dokładnie sprawdzić w stacjonarnym sklepie każdy wózek, który potencjalnie mogłoby się zakupić. Należy mieć na uwadze, że głowa Dziecka nie powinna wystawać ponad krawędź oparcia oraz to, że Maluch wciąż rośnie, więc i wózek powinien mieć odpowiednią wielkość, nie zaś pasować „na styk”.

W komentarzach można znaleźć cenne spostrzeżenia użytkowników oraz ich rekomendacje i uwagi. Jest to nieoceniona pomoc przy wyborze najlepszego wózka spacerowego, bo nikt nie zna się na wózkach lepiej, niż ich Użytkownicy.

Najpopularniejsi z producentów wózków dla Maluchów typu spacerówka to m.in. Caretero, Jane, Chicco i Baby Jogger. Każdy z opisanych producentów posiada w swojej ofercie zarówno mniej jak i bardziej popularne wózki. Co ważne, niektórzy proponują także spacerówki dla Bliźniaków lub Dzieci w zbliżonym wieku, co z pewnością wielu Rodzicom ułatwi organizację spacerów dla dwóch małych Pociech. Ranking wózków dla Dzieci w naszym sklepie pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 00:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.