Udostępnij
Skomentuj

Ranking słuchawek z mikrofonem 2024. TOP 10 najlepszych?

Sprawdź rankingi słuchawek z mikrofonem i wybierz właściwe rozwiązanie dla siebie.

Szukasz słuchawek z mikrofonem do laptopa lub telefonu? Potrzebujesz sprzętu do komunikacji podczas intensywnych rozgrywek w e-sporcie? Zachęcamy do zapoznania się z produktami Esperanza, Genius, Logitech, Hama i nie tylko.

Polecane słuchawki z mikrofonem

Słuchawki z mikrofonem do telefonu

Zestawy słuchawkowe do smartfonów i tabletów, to w zdecydowanej większości typowe douszne słuchawki z mikrofonem. Wersje przewodowe korzystają z USB lub 4 pinowego złącza minijack, które pozwala na słuchanie dźwięku w stereo i prowadzenia rozmów. Pilot na przewodzie, może służyć do odbierania połączeń lub regulacji poziomu głośności.

Intersującą alternatywą dla słuchawek z mikrofonem na kabelku, są modele bezprzewodowe. Łączą się ze smartfonem za pośrednictwem bluetooth. Po sparowaniu słuchawek z telefonem, urządzenia automatycznie rozpoznają się i są gotowe do współpracy. Naładowane baterie słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem pozwalają na kilka do kilkunastu godzin ciągłej pracy. Dzięki temu, akcesoria tego typu sprawdzą się jako zestaw słuchawkowy w podróży oraz podczas treningu biegowego lub jazdy na rowerze.

Decydując się na douszne słuchawki z mikrofonem do telefonu, warto wiedzieć, że dostępne są dwa rodzaje. Oprócz typowych dousznych, w których budowa głośnika ma opierać się na małżowinie usznej użytkownika, dostępne są także tzw. słuchawki dokanałowe. Ich budowa pozwala na wprowadzenie głośnika głębiej w kanał słuchowy. Mają nieco wydłużony kształt, a średnice można regulować poprzez dołączone do zestawu gumki silikonowe. Jako główne zalety słuchawek dokanałowych wymienia się: lepsze trzymanie się w kanale słuchowym, a także dokładniejsze tłumienie odgłosów tła.

Jakie słuchawki z mikrofonem do laptopa?

O ile, w przypadku telefonu, nauszne słuchawki z mikrofonem na pałąku mogłyby okazać się nieco nie wygodne, np. podczas transportu. To w przypadku laptopa, do przenoszenia którego i tak konieczna jest torba, problem ten ma już mniejsze znaczenie. Kupując słuchawki z mikrofonem do pracy przy komputerze warto rozważyć wybór modelu nausznego. Zaletą takich słuchawek, będzie stała odległość od mikrofonu oraz dobre głośniki.

Decydując się na słuchawki nauszne do laptopa warto wiedzieć, że dostępne są trzy podstawowe rodzaje akcesoriów tego typu, tj. słuchawki zamknięte, otwarte i półotwarte. O ile słuchawki zamknięte częściej stosuje się w modelach przeznaczonych do odsłuchiwania muzyki, to w przypadku zastosowań gamingowych największą popularnością cieszą się modele otwarte oraz półotwarte. Podstawowa różnica polega na tym, że słuchawki zamknięte są najlepiej przystosowane do izolacji dźwięków otoczenia. Natomiast w przypadku otwartych i półotwartych, głośnik jest lepiej wentylowany co sprawia, że są wygodniejsze podczas długich rozgrywek.

Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem

W przypadku słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem za łączność pomiędzy urządzeniami odpowiada bluetooth. W kompaktowych modelach słuchawek dousznych, naładowana bateria wystarcza nawet na kilkanaście godzin nieprzerwanej pracy. Większe słuchawki – nauszne, które zostały wyposażone w mocniejsze głośniki i przez to zużywają więcej energii, mogą pracować po kilka godzin bez przerwy. Czas pracy baterii pozwala na bezproblemowe prowadzenie wielogodzinnej rozgrywki, intensywną pracę z klientami czy komunikacje ze znajomymi.

Bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem przeznaczone do współpracy z urządzeniami mobilnymi, sprawdzą się idealnie nawet podczas dłuższych podróży oraz w trakcie treningu biegowego. Mobilne słuchawki z mikrofonem na bluetooth występują w dwóch wersjach. Bardziej popularne, szczególnie wśród osób aktywnych są słuchawki połączone ze sobą przewodem. Połączenie głośników sprawia, że trudniej zgubić taki zestaw nawet podczas intensywnego biegania. Coraz częściej spotyka się zestawy słuchawkowe w postaci dwóch oddzielnych słuchawek. Zazwyczaj każda z nich ma także wbudowany mikrofon. O ile trzeba pamiętać o naładowani każdej z nich, to w sytuacji, gdy bateria jednej zostanie rozładowana, nadal można korzystać drugiej.

Słuchawki z mikrofonem na przewód – minijack czy USB?

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na słuchawki z mikrofonem marki Esperanza, Genius, Logitech, Hama lub inne, do wyboru mamy następujące złącza:

  • typowy minijack 3,5 mm, w wersji 4 kanałowej, pasujący do większości kart dźwiękowych, laptopów, smartfonów i tabletów.
  • Micro USB, które jest standardem na wyposażeniu współczesnych urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android.
  • USB typu C, coraz częściej znajdujące zastosowanie w nowoczesnych laptopach i innych urządzeniach elektronicznych.
  • USB typu A czyli niemal wszechobecne złącze, stosowane w nausznych słuchawkach dla graczy.

Wybierając słuchawki z mikrofonem dla siebie, lepiej upewnić się czy gniazdo na wyposażeniu danego modelu będzie zgodne z naszymi urządzeniami.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.