Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking pralko-suszarek. Najlepsze pralki suszarki — TOP 10 modeli

Planujesz zakup pralko-suszarki? W naszym rankingu TOP 10 modeli podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę.

W  naszym rankingu pralko-suszarek znajdują się przede wszystkim najpopularniejsze modele dostępne na rynku, wielokrotnie sprawdzone i przetestowane.

Ranking pralko-suszarek 2021

Z całą pewnością dostrzegasz, że podwójne urządzenie oferuje o wiele więcej korzyści niż sama pralka — przede wszystkim ułatwi Ci codzienne obowiązki, ponieważ nie będziesz musiał się martwić o każdorazowe rozwieszanie prania lub jego prasowanie.

Nowoczesne modele wyposażone w dodatkowe funkcje sprawią, że Twoje ubrania po wyjęciu z prania będą gładkie, suche i pachnące. Aby móc się cieszyć takim komfortem zwróć uwagę na cechy, takie jak klasa energetyczna, efektywności, maksymalna prędkość wirowania i funkcje parowe.

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad zakupem pralki z suszarką, musisz zdawać sobie sprawę, że na rynku znajdują się modele w szerokich widełkach cenowych. Tanio dostępne pralko suszarki to cena co najmniej 1300–1500 złotych, jeżeli zależy Ci na przyzwoitych parametrach technicznych. W przypadku pralko-suszarek z wyższej półki musisz liczyć się z tym, że to inwestycja rzędu nawet 3000 zł lub więcej. Wiąże się to jednak z maksymalną wydajnością, efektywnością i gwarancją komfortowego użytkowania.

Być może zastanawiasz się, czy pralko suszarka niszczy odzież? Podobnie jak w przypadku tradycyjnych pralek trzeba liczyć się z tym, że pranie mechaniczne w jakimś stopniu wpływa na materiały. Aby jednak zminimalizować skutki jak najbardziej, należy przede wszystkim przestrzegać wskazówek znajdujących się na metkach ubrań. Pamiętaj, że regularne czyszczenie bębna pozwoli Ci zachować sprawność sprzętu na wiele lat.

Oprócz tego określone programy w pralko-suszarkach dostosowane są do różnych tkanin również jeśli chodzi o suszenie — należy postępować zgodnie z wytycznymi i pilnować, aby nie przeładować bębna. Zbyt duży załadunek nie tylko gorzej się upierze, ale również nie gwarantuje, że wyjęte rzeczy będą całkowicie suche. Jeśli zależy Ci na maksymalnej jakości i miękkich ubraniach po każdym cyklu prania, zainwestuj w sprzęt z wyższej półki, będący najlepszą inwestycją we własny komfort.

Najważniejsze cechy dobrej pralko-suszarki

Decydując się na zestaw pralka + suszarka, warto przed zakupem przejrzeć ranking najpopularniejszych modeli, dzięki czemu zorientujesz się, jakie firmy aktualnie są najbardziej cenione. Zwróć uwagę, że tak samo istotna jest dokładna analiza parametrów modelu, który Cię interesuje. Czasami zdarza się tak, że w danym modelu niektóre funkcje będą dla Ciebie niezbędne, a pozostałe całkowicie niepotrzebne. Aby nie żałować zakupu i maksymalnie dopasować produkt do swoich potrzeb zapoznaj się z listą najważniejszych cech pralki i suszarki.

  • Ładowność — parametr ten określa się również jako pojemność, czyli maksymalny załadunek, który można włożyć do pralki. Jego wartość powinna być oparta na liczbie domowników — dla niewielkich rodzin na przykład z jednym dzieckiem w zupełności wystarczy pralko-suszarka o pojemności do 6 kg. Jeśli jednak rodzina jest większa, warto zainwestować w urządzenie o ładowności powyżej 8 kg prania, aby nie zajmować swojej głowy niemal codziennym planowaniem czyszczenia ubrań. Dodatkowo zwróć uwagę, że w urządzeniach dwufunkcyjnych rozróżnia się osobną pojemność pralki i suszarki.
  • Funkcja pary — dzięki niej bezpiecznie zmiękczysz delikatne tkaniny, przez co ubrań nie trzeba prasować. Dodatkowo para zastosowana na początku prania pozwala łatwiej usunąć ciężkie zabrudzenia.
  • Prędkość wirowania — określa maksymalną liczbę obrotów na minutę i odpowiada za to, aby ubrania po zakończeniu prania były jak najbardziej suche. Dzięki temu im większa wartość obr/min, tym krótsze suszenie rzeczy.
  • Klasa efektywności prania — określa, w jakim stopniu urządzenie radzi sobie z suszeniem, usuwaniem plam, dezynfekcją oraz odświeżaniem ubrań jeśli mają nieprzyjemne zapachy. Dostępne są klasy efektywności od A do G, gdzie najwyższą jakość oferuje grupa A.
  • Rodzaj silnika — jednym z najnowocześniejszych typów jest silnik inwerterowy, który gwarantuje większą energooszczędność, mniejszy hałas podczas pracy, a także oferuje dodatkowe wyższe tryby wirowania.
  • Programy — zarówno pralka, jak i suszarka powinna pozwalać na dosyć szeroki wybór spośród kilkunastu trybów prania i suszenia, które różnią się przede wszystkim temperaturą cyklu, mocą wirowania, a także mają inny czas prania i suszenia. Zaawansowane modele oferują programy dopasowane do najpopularniejszych tkanin i materiałów.
  • Klasa efektywności energetycznej — podobnie jak w klasach efektywności prania, tak i tutaj najlepsze parametry przyznaje się klasie A, którą określana jest jako najbardziej energooszczędna i ekonomiczna.
  • Hałas — dawniej pralki szczyciły się niezbyt pozytywnym mianem najgłośniejszych sprzętów AGD. Aktualne modele opierają się na zastosowaniu nowoczesnych technologii, dzięki czemu poziom hałasu nie jest zbyt duży.
  • Połączenie bezprzewodowe — najnowsze modele wyposażone zostały w możliwość dostępu do sieci Wi-Fi, co pozwala na zdalne sterowanie pralko-suszarką z poziomu specjalnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie.
  • Wielkość pralko-suszarki — wbrew pozorom to pierwszy parametr, który należy wziąć pod uwagę, wybierając pralko-suszarkę, ponieważ nie każdy model dostępny będzie w określonym rozmiarze. Różnice w poszczególnych wariantach wynoszą nawet kilkanaście centymetrów, co w przypadku kompaktowych pomieszczeń ma ogromne znaczenie.

Jak widzisz, wybór idealnej pralko-suszarki to dosyć duże wyzwanie. Aby jak najbardziej ułatwić sobie cały proces związany z kupnem urządzenia, warto wcześniej przejrzeć rankingi, zorientować się czym charakteryzują się modele, takie jak na przykład pralko-suszarki Candy lub popularne pralko-suszarki Amica. Pamiętaj również o tym, że tego typu sprzęt to doskonała inwestycja we własny komfort, oszczędność czasu i miejsca — szczególnie wtedy, kiedy nie masz zbyt wiele powierzchni na zorganizowanie domowej suszarni.

Większość modeli wyposażona została w zaawansowane programy, gwarantujące znakomite efekty prania, takie jak tryb ekologiczny, prasowanie, programy suszenia, tryb do firanek, prania ręcznego czy również specjalny wariant przeznaczony do ciemnych tkanin. Opóźnienie startu to doskonała funkcja, jeśli zależy Ci na planowaniu — wystarczy, że ustawisz godzinę rozpoczęcia, a urządzenie samo pierze i suszy załadowane ubrania.

Jeśli zwracasz dużą uwagę na kwestię oszczędności i ekonomiczności związanej z posiadaniem pralko-suszarki koniecznie sprawdź, jakie jest jej zużycie wody. Niemal zawsze dwufunkcyjne urządzenia mają jej większy pobór, jednak pośrednio przyczyniają się do zaoszczędzenia na innych polach związanych na przykład z wydatkiem energii elektrycznej lub sytuacją, gdy musisz kupić dodatkowe sprzęty, takie jak osobna suszarka na pranie.

Ranking pralko-suszarek

Najczęściej wybierane typy pralko-suszarek

W ofercie większości sklepów i dystrybutorów wyróżnić można podział na pralko-suszarki wolnostojące oraz do zabudowy. Pierwsze z nich charakteryzują się sporą dostępnością głębokości, co pozwala dopasować sprzęt do swojej łazienki czy innego pomieszczenia. Wolnostojąca konstrukcja wiąże się również ze swobodnym dostępem do tylnego panelu lub okablowania w przypadku awarii, lub uszkodzenia.

Jeśli chodzi o pralko-suszarki do zabudowy to są to przede wszystkim urządzenia wkomponowane w meble kuchenne lub łazienkowe tak, aby wręcz w ogóle się nie wyróżniały. Parametry pralko-suszarki do zabudowy zwykle cechują się mniejszą głębokością i wysokością, co zależnie od punktu widzenia może być wadą lub zaletą. Oczywiście w porównaniu do wariantu wolnostojącego dostęp w przypadku usterki jest dosyć utrudniony, ale za to zabudowa pełni funkcję wyciszającą dźwięki prania.

Wiele modeli oferuje dodatkową funkcję pary, która w delikatny i dokładny sposób wygładza ubrania. Poza tym większość suszarek znajdujących się w urządzeniu ma na tyle dużą moc, że do całkowitego wyschnięcia ciuchów wystarczy nawet 60 minut — w porównaniu do kilkugodzinnego cyklu na zwykłej suszarce do ubrań to naprawdę wielka różnica. Ponadto nie musisz martwić się dodatkowym miejscem — wszystkie niezbędne technologie masz w jednym miejscu.

Oprócz rozróżnienia na pralko-suszarki wolnostojące i do zabudowy warto wziąć pod uwagę podział ze względu na otwieranie drzwiczek. Dostępne są tutaj dwa warianty — pralko-suszarki ładowane od góry lub z boku. Wybór między dwoma wariantami to w większości przypadków kwestia dostępnego miejsca lub preferencji osobistych co do otwierania drzwiczek. Pamiętaj, że modele wolnostojące w przypadku przeprowadzki możesz zabrać ze sobą — pralko-suszarki do zabudowy niekoniecznie mogą pasować do nowego miejsca.

Najpopularniejsi producenci pralko-suszarek

Wśród najczęściej wybieranych modeli wyróżnia się między innymi pralko-suszarki Hotpoint Ariston, Candy, Bosch, Amica, Beko i Whirlpool. Każda z nich dysponuje możliwością prania zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że marki posiadające wysoką renomę na rynku od razu kojarzą się z solidnym i funkcjonalnym produktem. Dlatego też w zestawieniu producentów uwzględniamy firmy, które wielokrotnie docenili Klienci — najpopularniejszy wybór spośród ich urządzeń to pralko-suszarka klasa energetyczna A, która zapewnia energooszczędny pobór prądu.

Pralko-suszarki Hotpoint Ariston z pewnością wyróżniają się nowoczesnym i zgrabnym wyglądem u większości dostępnych modeli — dodatkowo oferują bardzo dużą ładowność na poziomie nawet 10 kg, jeśli chodzi o pranie i do 7 kg suszenia. Z tego względu są bardzo dobrym wyborem dla wieloosobowej rodziny z dziećmi. Ponadto, pomimo dużej prędkości wirowania, pralko-suszarki Hotpoint Ariston określane są jako modele z niskim poziomem generowanego hałasu. W ofercie znaleźć można również warianty, które mają o wiele więcej funkcji prania — delikatna wełna, syntetyczne tkaniny lub wstępne pranie.

Pralko-suszarki Beko są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla domu średniej wielkości, w którym mieszka kilka osób. Charakteryzują się przede wszystkim znakomitą klasą energetyczną i gwarantują cichą pracę, co pozwala z nich korzystać o dowolnej porze dnia lub nocy. Oprócz tego oferują wiele udogodnień — takich jak na przykład technologia uwalniania pary, kontrola piany po dodaniu środka piorącego, wspieranie pompą ciepła, usuwanie zagnieceń, opornych zabrudzeń czy także skuteczna dezynfekcja ubrań.

W porównaniu do poprzedników pralko-suszarki Bosch najlepiej sprawują się dla niewielkich rodzin lub par, ponieważ dysponują w większości modeli mniejszym załadunkiem, za cenę większej liczby obrotów. Tego typu rozwiązanie pozwala zagwarantować lepsze efekty suszenia — warto zwrócić uwagę również na funkcję suszenia, która dostępna jest dla niemal wszystkich programów prania. Efektywne i wytrzymałe urządzenie z dodatkowymi funkcjami jest idealnym wyborem na przykład do dezynfekcji ubrań dzieci lub alergików.

Modele pralko-suszarki Whirlpool wykonane zostały z myślą o dużych rodzinach — aczkolwiek same urządzenia charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu możesz cieszyć się z podwójnych korzyści. Dodatkowo niektóre warianty wyposażone zostały w specjalną funkcję, która automatycznie dobiera program prania do typu tkanin. Automatyka wagowa dopasuje również tryb do wielkości załadunku. Urządzenia marki Whirlpool to świetny wybór, jeśli szukasz dobrej pralko-suszarki, która cechuje się wydajnym i energooszczędnym działaniem.

Pralko-suszarki Candy to ekonomiczny sprzęt, jeśli zależy Ci na połączeniu przyzwoitej jakość prania z atrakcyjną ceną. Dostępne są zarówno w kompaktowej, jak i nieco większej formie, dzięki czemu możesz wybrać model dopasowany do swojego wnętrza. Jednocześnie oferują optymalną pojemność prania i suszenia — od nieco mniejszych wariantów 6 kg/ 4 kg, po większe modele pozwalające zmieścić nawet 9 kg załadunku. Wielu producentów stawia na dodatkową możliwość dołożenia prania w dowolnym momencie cyklu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.