Udostępnij
Skomentuj
https://www.morele.net/wiadomosc/ranking-osuszaczy-powietrza-top-10-najlepszych-modeli/17918/ 2021-01-27 13:51:34.000000

Ranking osuszaczy powietrza. Top 10 najlepszych modeli

Osuszacz powietrza usuwa nadmiar wilgoci gromadzący się w mieszkaniach. Sprawdź, jakie urządzenie wybrać.

Niezależnie od wybranego modelu, przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinniśmy przeanalizować również możliwości interesujących nas urządzeń. Najważniejszym parametrem będzie oczywiście wydajność, która decyduje o tym, ile powietrza będzie ono w stanie osuszyć w przeciągu całej doby. Nasz ranking pokaże Ci najlepsze modele

Ranking osuszaczy powietrza 2021

Jeżeli w czasie okresu grzewczego rzadziej otwierasz okna, a przy tym nie rezygnujesz z gotowania czy suszenia odzieży, to w Twoim mieszkaniu może pojawić się wilgoć. Zwiększa ona ryzyko wystąpienia na ścianach pleśni, która działa negatywnie na zdrowie, powodując astmę bądź problemy z zatokami. Optymalny poziom pary wodnej w otoczeniu nie powinien przekraczać 60%. Kiedy higrometr wskazuje wyższą wartość, warto kupić dobry i tani osuszacz powietrza.

Modele pojawiające się w rankingu zostały szczegółowo przeanalizowane. Zweryfikowano parametry takie jak przepływ powietrza, moc, jakość wykonania, unikalne funkcje oraz wyposażenie w dodatkowe akcesoria. Najlepsze osuszacze powietrza Severno powinny sprawnie wykonywać swoją pracę, a przy tym nie doprowadzać do nadmiernego obniżenia pary wodnej powodującego suchość w pomieszczeniach. Dużą popularność wśród klientów zyskały również produkty pochłaniające nieprzyjemne zapachy. Sprawdź, jakie jeszcze cechy posiadają topowe sprzęty z tegorocznego zestawienia.

Najważniejsze cechy dobrego osuszacza powietrza

Aby osuszacze powietrza Orion spełniały swoją rolę, powinny posiadać odpowiednią wydajność, którą zwykle wyraża się w litrach na godzinę lub dobę. W małym mieszkaniu wystarczy sprzęt oferujący przepływ na poziomie 5 litrów na dobę, natomiast w domach najlepszym wyborem bywa urządzenie o wydajności 20 litrów w ciągu 24 godzin. Ważny element stanowi również pobór mocy oscylujący w granicach 200-800 W. Im większa jest jego wartość, tym szybciej można suszyć powietrze. Jeśli jednak będziesz często używać tego modelu, wzrosną Twoje rachunki za prąd.

Zwróć uwagę również na przepływ powietrza podawanego w metrach sześciennych na godzinę. Dostępne modele oferują szeroki zakres tego parametru, od 100 aż do 850. Aby wybrać odpowiedni produkt, podziel wartość ze specyfikacji przez kubaturę pomieszczenia. Im wyższa liczba, tym urządzenie lepiej nadaje się do mocno zawilgoconych wnętrz. Najlepszy domowy osuszacz nie musi być elektryczny ani automatyczny, ale jeśli właśnie na taki postawisz, sprawdź, jaki hałas generuje. Dobrze, aby nie przekraczał on 45 dB.

Ważnym kryterium jest także wielkość zbiornika na wodę. Większy pojemnik da Ci komfort, ponieważ rzadziej będziesz wylewać skropliny. Na wygodę użytkowania wpływają również dodatkowe funkcje takie jak automatyczne wyłączanie, higrometr czy tryb osuszania, dzięki któremu wyregulujesz przepływ powietrza. Wybierając nowoczesne modele, często zyskujesz dodatkowy filtr oczyszczający, panel sterujący, a nawet lampę UV zabijającą drobnoustroje.

Ranking osuszaczy powietrza

Najczęściej wybierane rodzaj osuszaczy powietrza

Osuszacze powietrza Welltec są przykładem urządzenia kondensacyjnego. Posiadają one kompresor, który zasysa powietrze, następnie skrapla je w pojemniku, aby na końcu je grzać i wydmuchiwać z powrotem na zewnątrz. Jest to model stacjonarny, wyjątkowo skuteczny, a przy tym dość cichy. Opinie konsumentów sugerują, że najlepiej sprawdza się w wysokiej temperaturze 30°C i wilgotności na poziomie 80%.

Chemiczny osuszacz absorpcyjny z jonizatorem może zawierać rotor pokryty higroskopijną substancją. Przechodzące powietrze jest pochłaniane. Później należy je sprężyć i skroplić, a następnie transportować do dedykowanego pojemnika. Są one mniej wydajne od modeli kondensacyjnych, ale ich praca nie zależy od temperatury czy poziomu wilgoci. W dodatku cechują się niewielką wagą i dużą poręcznością, dlatego będą idealne do przytulnych pomieszczeń.

Na rynku dostępny bywa również produkt z granulatem. Jest on mały i niedrogi, dlatego z pewnością nada się do samochodu, szafy czy garderoby. Osuszacz powietrza możesz zrobić również samodzielnie. Nie będzie kosztować zbyt wiele, a instrukcja wykonania dostępna jest na forach internetowych.

Najpopularniejsi producenci osuszaczy powietrza

Znasz już podstawowe kryteria, które pomogą wybrać Ci odpowiedni sprzęt wyposażony w różnorodne technologie. Pamiętaj, że ważny aspekt stanowi także opinia konsumentów oraz renoma producenta. Jego pozycja rynkowa zwykle świadczy o jakości wykonania i zastosowaniu unikalnych rozwiązań. Do rozpoznawalnych marek należą osuszacze powietrza Sedan Fresh. Są one łatwe do użycia, nie wymagają zewnętrznego zasilania, a ich skuteczność trwa blisko 3 miesiące.

Jaką jeszcze firmę warto polecać? Osuszacze powietrza Eldom, Ecoair oraz Welltec są zaawansowane technologicznie i charakteryzują się wysokim stopniem wykonania. Z kolei marki takie jak Orion czy Severno często oferują produkty z wymiennym wkładem, które tworzone zostały w duchu zero waste. Co więcej, cechuje je doskonały stosunek ceny do jakości. Coraz więcej modeli zyskało designerki wygląd, dzięki czemu będą one stanowiły idealne uzupełnienie wnętrza Twojego salonu czy biura.

Polecane artykuły
 
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Zwykły zakup
Od 39,99 zł do 199 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
od 15,99 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
od 9,99 zł
Punkty Odbioru
0 zł
od 9,99 zł
Od 199 zł
Kurier 24h
0 zł
od 19,99 zł
Kurier Poczta Polska 48h
0 zł
0 zł
Paczkomaty 24/7
0 zł
0 zł
Punkty Odbioru
0 zł
0 zł
CZAS NA ZWROT PRODUKTU*
Morele
30 dni
14 dni
Inni Sprzedawcy
14 dni
14 dni