Udostępnij
Skomentuj

Ranking orbitreków magnetycznych – TOP 10

Systemy magnetyczne wykorzystywane w orbitrekach pozwalają na komfortowy trening. Sprawdź, jaki model wybrać.

W kategorii tak zwanych orbitreków domowych, modele magnetyczne występują niezwykle często. Z jednej strony brak w ich budowie wielu skomplikowanych elementów, trudnych w obsłudze, z drugiej natomiast zapewniają dostęp do niezwykle wygodnych i dokładnych mechanizmów regulacji obciążenia. Dzięki temu, skorzystać z nich mogą zarówno osoby początkujące, jak i nieco bardziej obeznane w regularnym treningu.

Najczęściej wybierane orbitreki magnetyczne

Najczęściej kupowane orbitreki magnetyczne – zestawienie TOP 10

Jak w przypadku każdego sprzętu sportowego, odczucia płynące z obsługi orbitreka magnetycznego są uzależnione od jakości jego wykonania, jak również dopasowania konkretnych parametrów do własnych potrzeb, wymagań oraz możliwości.

Podczas wyboru najlepszego orbitreka do ćwiczeń warto więc skorzystać z pomocy, dzięki której cały proces zakupowy zostanie znacznie skrócony. Mowa tu oczywiście o naszym rankingu popularności, który zawiera urządzenia najchętniej kupowane przez klientów sklepu Morele.net. Zestawienie jest generowane na podstawie danych sprzedażowych, dlatego pozwala szybko zorientować w aktualnych trendach rynkowych.

W jaki sposób takie dane mogą pomóc? Dzięki nim jesteśmy w stanie znacznie zawęzić listę modeli, spośród których wybierzemy ten najlepszy. Skoro bowiem orbitrek magnetyczny znalazł się w rankingu, oznacza to, że z jakiegoś powodu okazał się atrakcyjny dla sporej grupy kupujących. Co ważne, nie zawsze wiąże się to z korzystną ceną. W przypadku orbitreków magnetycznych, najczęściej kluczowe okazują się następujące kwestie.

 • Mnogość funkcji dodatkowych – dobrej jakości sprzęty wyposażane są w specjalne komputery, które nie tylko przedstawiają najważniejsze dane treningowe, ale również umożliwiają np. na obsługę łączności bezprzewodowej.
 • Wygodna regulacja – zarówno obciążenia, jak i elementów wyposażenia.
 • Cicha praca – orbitreki do ćwiczeń potrafią być naprawdę głośne, dlatego sporym uznaniem cieszą się te modele, które korzystają z rozwiązań wyciszających pracę.
 • Nowoczesny design – producenci stawiają zazwyczaj na grę kolorów bądź nietypowe kształty obudowy.
 • Bezawaryjność – orbitrek nie jest urządzeniem, które jest często wymieniane. Jeden przyrząd powinien służyć co najmniej kilka lat, dlatego uznaniem cieszą się modele będące w stanie zapewnić długą, bezawaryjną pracę.

Powodów, dla których w rankingu popularności znajdują się te, a inne orbitreki, jest oczywiście więcej. Co istotne, takie zestawienia od razu dają nam dostęp do maszyn, które są warte zainteresowania. Dzięki temu znacznie trudniej o ewentualną pomyłkę. Zwłaszcza że rankingi popularności TOP 10 są na bieżąco aktualizowane. Zawsze macie więc dostęp do świeżych danych sprzedażowych.

Opinie o orbitrekach magnetycznych – co zawierają?

Ranking orbitreków zapewnia dostęp do bardzo przydatnych informacji. Ich uzupełnieniem mogą okazać się opinie wystawiane przez użytkowników sklepu, którzy mieli już okazję wypróbować dostępne maszyny.

Zazwyczaj zawierają one podstawowe oceny tego, jak orbitrek domowy sprawdza się w praktyce. Klienci często wskazują też na najważniejsze zalety oraz ewentualne mankamenty. Cały ten zbiór informacji możemy wykorzystać na kilka sposobów.

 • Analiza opinii to kolejny sposób na potwierdzenie jakości sprzętu.
 • Informacje od użytkowników ułatwiają wykrycie wad urządzenia jeszcze przed jego zakupem.
 • Opinie pozwalają porównać ze sobą orbitreki, a także dowiedzieć się o nich czegoś, o czym producent nie wspomniał w oficjalnym opisie.

Ranking popularności i opinie użytkowników umożliwiają przeprowadzenie kompleksowej analizy rynkowej. To zaś przekłada się na bardziej świadome i bezpieczne zakupy. W takich warunkach znacznie trudniej popełnić błąd, którego konsekwencje mogą okazać się nieprzyjemne dla naszego portfela.

Domowe orbitreki magnetyczne do ćwiczeń – czym się wyróżniają? Czy warto?

Jak już wspomnieliśmy, tego typu przyrządu niezwykle często są oferowane tak zwanym użytkownikom domowym. Sposób ich wykonania, jak również zastosowane systemy gwarantują przeprowadzenie treningu ogólnorozwojowego, w trakcie którego aktywowanych zostaje większość mięśni – zarówno kończyn dolnych, jak i górnych.

Do najważniejszych elementów budowy takiego orbitreka należy koło zamachowe oraz magnesy, które pełnią funkcję hamulców. Im bliżej koła się znajdują, tym generowany opór staje się większy, przez co musimy użyć większej siły, by utrzymywać stałe tempo. Taki system można w łatwy sposób regulować – przy użyciu pokrętła lub komputera. Dzięki wygodnej zmianie obciążenia, jesteśmy w stanie zrealizować każdy plan treningowy. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynamy przygodę z regularną aktywnością fizyczną czy orbitrek ma nam posłużyć do budowania formy przed jakimiś zawodami (np. maratonem).

Warto podkreślić, orbitrek magnetyczny nie jest wcale najbardziej zaawansowanym sprzętem w tej kategorii. To orbitreki elektromagnetyczne i powietrze są zalecane zawodowcom. Głównie ze względu na bardzo rozbudową elektronikę, która zapewnia dostęp do wielu funkcji niedostępnych w omawianych modelach.

Biorąc to pod uwagę, trzeba zastanowić się, dla kogo orbitrek magnetyczny jest przeznaczony. Krótko mówiąc – kto będzie zadowolony z ich możliwości, a także sposobu działania.

 • Osoby początkujące – ze względu na łatwą obsługę i możliwość wykonywania ćwiczeń przy lekkim obciążeniu.
 • Ludzie chcący pozbyć się zbędnych kilogramów – trening ogólnorozwojowy z użyciem orbitreka pozwala spalić sporą ilość kalorii.
 • Osoby z nieco mniejszym budżetem – najtańsze orbitreki magnetyczne kosztują około 600-700 złotych, podczas gdy ceny sprzętów elektromagnetycznych zaczynają się od tysiąca złotych.
 • Osoby starsze i wracające po kontuzji – orbitrek magnetyczny w małym stopniu obciąża kości i stawy, dlatego trening z jego użyciem jest w pełni bezpieczny. Oczywiście warto również odpowiednio stopniować obciążenie. Zbyt intensywny trening (zwłaszcza na początku) może nie tylko zniechęcić nas do regularnej aktywności, ale także wiązać się z kontuzjami i przeciążeniem organizmu.

Orbitreki magnetyczne to niezwykle uniwersalne urządzenia, które powinny zadowolić nie tylko sportowców. Należy przy tym pamiętać, że komfort ćwiczeń w dużej mierze zależy właśnie od dobrego dopasowania sprzętu do własnych potrzeb i możliwości. W tym zaś pomocny okaże się nasz ranking popularności.

Najważniejsze funkcje i parametry orbitreków magnetycznych – co sprawdzić?

Na koniec wyjaśnimy jeszcze, jakie dokładnie kwestie sprawiają, że dany orbitrek cieszy się popularnością. Do tego warto dodać także kluczowe parametry techniczne decydujące o wspomnianym wcześniej dopasowaniu sprzętów.

Najważniejsze okażą się oczywiście funkcje obsługiwane orbitreki. Podzielić możemy je na dwie kategorie. W pierwszej znajdą się pomiary aktywności. Dobre wyposażony orbitrek jest w stanie zmierzyć czas treningu, pokonany dystans, prędkość, ilość spalonych kalorii, a nawet puls.

W drugiej kategorii znajdziemy natomiast łącznością bezprzewodową pozwalającą na zesparowanie orbitreka z urządzeniami mobilnymi (np. smartfonem), a także wgrane programy treningowy. Kilka przycisków wystarczy, by ustawić sobie cel związany chociażby z ilością kalorii, jakie chcemy spalić w trakcie jednej sesji treningowego. Do tego dochodzą programy automatyczne, które dostosują parametry maszyny do naszych możliwości.

Kupując orbitreka należy zwrócić uwagę nie tylko na funkcję, ale też na sposób jego wykonania oraz istotne parametry techniczne. Mowa tu o wadze koła zamachowego, nośności, czyli maksymalnej wadze użytkownika oraz regulacji oporu – może odbywać się w sposób mechaniczny (przy użyciu pokręteł) lub elektroniczny (za pomocą komputera).

Ranking popularności producentów orbitreków magnetycznych

Zestawienia TOP 10 pozwalają wskazać nie tylko najlepsze maszyny, ale też cenionych producentów, którzy odpowiadają za ich przygotowanie. Biorąc pod uwagę dane sprzedażowe, uznaniem cieszą się następujące firmy.

 • Orbitreki Ziproproducent może pochwalić się bardzo szeroką ofertą, skierowaną zarówno do początkujących, jak i nieco bardziej wymagających użytkowników.
 • Orbitreki Spokeydość tanie, ale bardzo dobrze wykonane urządzenia, które zapewniają żywotność na lata.
 • Orbitreki Sportia – orbitreki tego producenta spełniają większość wymagań stawianych przez użytkowników. Obsługują wszystkie podstawowe funkcje (w tym pomiarowe) i korzystają z wygodnych systemów regulacji.
 • Orbitreki Kettlerw rankingach popularności pojawiają się głównie ze względu na szeroki zestaw funkcji dodatkowych. Między innymi z tego powodu polecane są osobom, które są dobrze zaznajomione z regularną aktywnością fizyczną.
 • Orbitreki HMSuniwersalne maszyny występujące w wielu odsłonach i konfiguracjach. Co ważne, są zróżnicowane pod względem cenowym.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje okażą się przydatne podczas wyboru najlepszego orbitreka magnetycznego. Analiza rankingu popularności pozwoli odkryć aktualne trendy zakupowe, a opinie innych klientów wskażą, że jak konkretne maszyny sprawdzają się w praktyce.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 21:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.