Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking orbitreków domowych. Zobacz 10 najlepiej sprzedających się modeli

Orbitrek to jeden z najpopularniejszych sprzętów do ćwiczeń w domu. Dlaczego?

Choć mówi się, że jeśli coś jest do wszystkiego, tak naprawdę jest do niczego, zasada ta nie tyczy się orbitreków. Trenażer eliptyczny to sprzęt, na którym można wykonywać zróżnicowany program treningowy angażujący całe ciało. Jest więc dobry zarówno dla tych, którzy chcą holistyczne poprawić swoją kondycję, jak też dla osób wykonujących intensywny trening cardio. Jak w przypadku większości domowych sprzętów, model modelowi nierówny – nie wszystkie orbitreki są uniwersalne w użyciu, poszczególne egzemplarze mają też inne parametry. Jak zatem dobrać odpowiedni model do ćwiczeń w domu? Pomocny może okazać się poniższy ranking 10 orbitreków, które najlepiej sprzedają się na naszej stronie.

Orbitrek domowy: ranking najchętniej kupowanych

Istnieje kilka rodzajów trenażerów eliptycznych. Najpopularniejsze są te z kołem zamachowym wprawianym w ruch magnetycznie. Kolejne są nieco droższe modele elektromagnetyczne, częściej niż w domach spotykane na siłowni. Później nieco starsze, choć ciągle kupowane orbitreki mechaniczne z oporem ustawianym manualne oraz trenażery powietrzne, charakteryzujące się niemal bezgłośną pracą, ale zwykle o mniejszym maksymalnym obciążeniu. Zobaczmy, jakie z tych modeli znalazły się na liście TOP 10 najchętniej kupowanych przez użytkowników Presto.

Dobry orbitrek domowy – jaki powinien być orbitrek do domowego użytku?

Jaki orbitrek wybrać do domowej strefy sportu? Najpopularniejszym modelem będzie ten magnetyczny. Dlaczego? Jest bardziej ekonomiczny niż ten elektromagnetyczny, a przy eksploatacji nie tak intensywnej jak ma to miejsce w klubie fitness będzie równie długowieczny. Większość modeli magnetycznych wyposażona jest w kilka programów treningowych, znacznie ułatwiających pracę laikom. Zwykle zasilane są silnikiem, jednak istnieją też modele manualne, na pokrętło. W użytku domowym sprawdzić się mogą też starsze i tańsze typy mechaniczne, w ich przypadku należy się jednak liczyć z nieco głośniejszą pracą i możliwością ścierania się paska klinowego, w jaki są zaopatrzone. Mimo to modele takie jak orbitreki domowe inSPORTline Air ciągle cieszą się popularnością. Co jeśli chodzi o trenażery powietrzne? Te są zwykle lżejsze (a więc bardziej mobilne), niezwykle ciche i nowoczesne oraz ekonomiczne. Koła zamachowe w nich stosowane są zwykle znacznie lżejsze niż w innych modelach, stąd pracując na nim, spodziewać możemy się mniejszego maksymalnego oporu niż w przypadku innych modeli.

Jak powinien wyglądać optymalny trenażer eliptyczny do domu?

Wybranie samego typu orbitreka, opartego głównie na zainstalowanym z nim systemie hamowania, to jednak nie wszystko. Poszczególne modele nawet a ramach jednego typu może dzielić różnica nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko to za sprawą różnic w konstrukcji, dodatkowych elementów czy ustawień. Co jest najważniejsze jeśli chodzi o modele do użytku domowego? Jakie cechy powinien mieć najlepszy trenażer?

  • Być dostosowany do wagi i wzrostu konkretnego użytkownika – nie każdy model jest uniwersalny. Sprawdzić należy tak maksymalne obciążenie, odległość od siebie stopek oraz zakres wzrostu, jaki powinien mieć użytkownik. Istnieją modele uniwersalne, z regulacją tych parametrów – na przykład orbitrreki domowe HMS. Taka opcja zwykle wiąże się jednak z wyższą ceną.
  • Umożliwiać monitoring treningu – chodzi przede wszystkim o możliwość sprawdzania pulsu i szacowanych spalonych kalorii, przebytych kilometrów, przepracowanego czasu itp. Istotna jest ponadto obecność programów treningowych. Niektóre modele, na przykład orbitreki domowe inConlone +Dunk, umożliwiają dodatkowe monitorowanie postępów za pomocą aplikacji instalowanej w telefonie.
  • Być wygodny i solidnie wykonany – chodzi głównie o wykończenie części, które będą mały kontakt z ciałem. Stopki powinny mieć wykończenie antypoślizgowe, aby zapewnić ćwiczącemu bezpieczeństwo podczas pracy.
  • Mieć solidną ramę – im lepsza, tym zwykle model będzie droższy, będzie też jednak bardziej solidny i bezpieczniejszy w użyciu.
  • Mieć niski współczynnik Q – chodzi o wyrażony w centymetrach rozstaw stóp. Odległość między nimi powinna wynosić mniej niż 20 cm – im mniej, tym bardziej naturalna będzie nasza postawa podczas ćwiczeń.

Orbitrek domowy: efekty

Orbitrek słynie głównie z ćwiczeń cardio, ogólnokondycyjnych oraz zorientowanych na spalanie tkanki tłuszczowej. Podczas pracy na nim angażowanych jest 90 procent mięśni naszego ciała, stąd jest dobrym rozwiązaniem tak na rozgrzewkę, jak i główny trening. W zależności od programów, konkretnego użytkownika oraz samego modelu osiągane efekty mogą być inne, jednak ogólnie do najważniejszych efektów możliwych do uzyskania przy pomocy treningu na orbitreku zaliczyć można:

  • Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej – przy regularnym treningu efekty mogą być widoczne już po kilku tygodniach, szczególnie w okolicach pasa, dolnej części brzucha i ud.
  • Ćwiczenie bez obciążania stawów – dzięki swojej konstrukcji orbitrek zapewnia ćwiczenia nie obciążające stawów.
  • Równomierne rozwijanie mięśni ciała – ćwiczenia na orbitreku angażują w tym samym czasie aż 90 procent naszych mięśni.
Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:59
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.