Udostępnij
Skomentuj

Ranking niszczarek 2024. Top 10 najlepszych modeli

Niszczarka przyda się w domu i w biurze. Które niszczarki są najczęściej kupowane?

Jak wybrać niszczarkę?

Niszczarka to funkcjonalny i przydatny sprzęt biurowy, który może przydać się nie tylko w firmowym zastosowaniu, ale również w domu. Niszczarka umożliwia bezpieczne usuwanie poufnych dokumentów, a także niszczenie płyt oraz kart płatniczych. Jej funkcjonalność, tempo działania oraz parametry zależą od konkretnego modelu i mogą być bardzo rozbieżne, dlatego należy podejść do zakupu niszczarki starannie, by wyselekcjonować najlepsze z dostępnych urządzeń.

Oferta niszczarek jest obecna w asortymencie wielu różnych marek. Trudno wskazać jedno, najlepsze urządzenie, które sprawdziłoby się w każdej sytuacji. To, która niszczarka będzie najlepsza, zależy bowiem od oczekiwań nabywcy. By wybrać dobrej klasy niszczarkę, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • Niszczone przedmioty – zasadnicza większość niszczarek służy głównie do niszczenia papieru, ale coraz więcej urządzeń, nawet tych z niższej półki cenowej, może niszczyć również płyty oraz karty płatnicze. W niektórych niszczarkach można niszczyć całe pliki dokumentów spiętych spinaczami lub zszywkami, w innych urządzeniach trzeba rozpinać wydruki i umieszczać w urządzeniu pojedyncze arkusze papieru. Właśnie ze względu na tak duże różnice na tym polu, warto dokładnie porównywać różne modele niszczarek i oferowane przez nie funkcje.
  • Sposób niszczenia – im drobniej zostanie zniszczona dokumentacja, tym lepiej, gdyż wówczas praktycznie nie istnieje ryzyko odczytania informacji z resztek zniszczonych dokumentów. Niszczarki mogą rozdrabniać papier na paski, ale jest to mało bezpieczne, mogą też tworzyć ścinki, co jest zdecydowanie popularniejszą i bezpieczniejszą opcją.
  • Poziom bezpieczeństwa – to jeden z kluczowych parametrów, a szczególnie wówczas, gdy wybieramy niszczarkę firmową, gdzie dokumentacja musi być niszczona w określony sposób. Poziomów bezpieczeństwa jest kilka. Najczęściej stosowaną normą jest klasyfikacja DIN (im wyższa klasa DIN, tym lepiej).
  • Pojemność kosza – jeśli każdego dnia niszczy się wiele dokumentów, to nie warto spoglądać w stronę kompaktowych niszczarek domowych. Najlepszym wyborem będą większe urządzenia o sporym pojemniku na zniszczone dokumenty.

To tylko kilka spośród kwestii, które mogą okazać się istotne przy wyborze niszczarki. By dowiedzieć się więcej na temat niszczarek i wybrać urządzenie w określonym przedziale cenowym, warto zerknąć do naszych poradników.

Ranking niszczarek 2024

Czasami najlepszą podpowiedzią zakupową okazuje się ranking najczęściej kupowanych urządzeń w danej kategorii. Zorientowanie się w tym, które niszczarki wybierają inni naprawdę może pomóc w podjęciu decyzji zakupowej. Jeśli okaże się, że wypatrzone urządzenie jest chętnie kupowane, to dodatkowy pretekst do zakupu.

Nasz ranking TOP 10 niszczarek to zestawienie, które prezentuje najpopularniejsze niszczarki w naszym sklepie. Ranking jest generowany automatycznie na bazie statystyk sprzedażowych sklepu morele.net. To świetny punkt wyjścia do udanych zakupów.

Popularni producenci niszczarek

Niszczarki są obecne w ofercie wielu różnych marek, a nie każda firma jest tak samo popularna i godna zaufania. Przy zakupie warto zwracać uwagę także na tę kwestię, gdyż popularność producenta bardzo często jest, choćby po części, powiązana z jakością oferowanych rozwiązań. Do najpopularniejszych producentów niszczarek należą:

  • Niszczarki Fellowes – jedna z najbardziej znanych i popularnych marek, które oferują szeroką gamę niszczarek domowych i biurowych z różnych półek cenowych. Niszczarki Fellowes są chętnie wybierane i dobrze oceniane przez użytkowników.
  • Niszczarki Rexel – to marka, która oferuje niszczarki z wyższej półki, które perfekcyjnie sprawdzają się w zastosowaniu firmowym, ale też domowym.
  • Niszczarki Tracer – oferta marki Tracer jest bardzo szeroka, nie mogło w niej zabraknąć niszczarek. Urządzenia te cieszą się dużą popularnością w naszym sklepie i regularnie goszczą w rankingu topowych produktów.

Zakup niszczarki to wydatek od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Tak ekstremalna rozbieżność cenowa wynika z różnorodności urządzeń w tej kategorii. Przy zakupie warto kierować się kluczowymi kwestiami technicznymi, ale też renomą producenta oraz popularnością konkretnych urządzeń.

Udostępnij
4,9
6 ocen
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Najgorsze niszczarki to HSM Shredstar, do tych modeli nie ma części zamiennych.
Specjalista Morele | 23:46
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.