Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking myszek dla gracza do 100 zł. TOP 10 najlepszych myszek gamingowych

Wybór myszek dla graczy do 100 zł jest spory, wybór jednego modelu może być dosyć trudny. Pomożemy w wyborze!

Poszukiwania ułatwić może jednak poniższe zestawienie najchętniej kupowanych na naszej stronie myszek – oto ranking TOP 10 myszek gamingowych do 100 zł!

Ranking myszek gamingowych do 100 zł 2022

Sto złotych to dość popularna półka cenowa jeśli chodzi o myszki do gier, choć najlepsze modele potrafią kosztować kilkukrotnie więcej. Zobaczmy, jakie modele za 100 złotych lub mniej najchętniej kupowane są na naszej stronie. Oto ranking TOP 10 myszek gamingowych.

Jaka myszka dla gracza do 100 zł będzie odpowiednia? Najważniejsze cechy W opisywanym przedziale cenowym nie możemy liczyć na najwyższą jakość, ciągle jednak może ona być dobra. Przed zakupem warto zobaczyć, jakich parametrów możemy się spodziewać w tej cenie i założyć sobie minimum właściwości, którego nie chcemy przekraczać. Poniższa lista najważniejszych parametrów może to ułatwić.

 • Łączność – choć w tej cenie znajdziemy także modele bezprzewodowe, to – jeśli brak kabla nie jest naszym priorytetem – w większości przypadków lepiej zdecydować się na tę przewodową. W takich myszkach łączność z PC nie jest niczym zapośredniczona, zatem, szczególnie w tańszych modelach, będą działały płynniej. Warto zwrócić jednak uwagę, czy posiadamy przez nas model posiada kabel w oplocie – takie urządzenie będzie wygodniejsze.
 • Sensor – do 100 złotych przeważają sensory optyczne i choć możliwe jest znalezienie modelu laserowego, lepiej zdecydować się na tę pierwszą opcję. Lepszy będzie dobry sensor optyczny niż gorszy laserowy.
 • Regulacja rozdzielczości – jedynie w nielicznych modelach w tej półce cenowej można liczyć na płynną regulację, zwykle jest ona skokowa. Najważniejsze, żeby myszka pozwalała nam korzystać z czułości przynajmniej 3000–4000 DPI.
 • Przyciski programowane – do 100 złotych bez problemu powinniśmy znaleźć model z pamięcią wewnętrzną i sześcioma przyciskami programowanymi.

Polecane myszki gamingowe do 100 zł

Myszka dla gracza do 100 zł – tradycyjna czy gamingowa?

Czy lepiej kupić lepszą myszkę tradycyjną do 100 zł, czy tanią gamingową? Ten dylemat nie jest bezpodstawny, bowiem myszki do klasycznego użytku są znacznie tańsze, a do 100 złotych możemy kupić całkiem porządny model, który również można używać do gier. Zwykle gracze jednak nie decydują się na takie rozwiązanie. Dlaczego? Chodzi o budowę myszki – model przeznaczony go gier ma wyższą rozdzielczość, niepotrzebną tradycyjnym myszkom, a także zwykle wyposażony jest w dodatkowe programowane przyciski, znacznie ułatwiające korzystanie z gier zaawansowanym graczom. Podsumowując, myszki gamingowe:

 • posiadają pamięć wewnętrzną (programowane przyciski), ułatwiające posługiwanie się różnymi funkcjami podczas rozgrywek;
 • są precyzyjniejsze (w założeniu);
 • mają bardziej „tematyczny” design;
 • są zaprojektowane tak, aby optymalnie dopasowywały się do dłoni;
 • powinny być wyposażone w części antypoślizgowe pozwalające na łatwe korzystanie;
 • w tej cenie jednak nie będą posiadały bardzo zaawansowanych funkcji.

Mysz bezprzewodowa gamingowa do 100 zł

Choć mowa tu o dziesiątych czy setnych częściach sekundy, myszki bezprzewodowe mogą mieć słabszy czas reakcji niż modele z kablem. W przypadku niektórych gier, szczególnie dla zaawansowanych graczy, te niewielkie różnice mogą mieć jednak znaczenie. Czy oznacza to, że nie ma sensu kupować myszki bezprzewodowej do gier? To zależy. Nie we wszystkich rozgrywkach tak dokładny czas na rzeczywiście znaczenie. Dla graczy-amatorów różnica może być zupełnie niezauważalna, a komfort grania większy, zwłaszcza dla osób mobilnych i grających na laptopie. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że myszki bezprzewodowe są zwykle droższe, a jeśli chcemy mieć pewność, że opóźnienie wynosi absolutne minimum, musimy polegać tylko na dobrych i sprawdzonych producentach, jak Logitech, Genesis, Everest Razor czy Asus.

Myszka gamingowa do 100 zł – propozycje

 • Myszka gamingowa Everest Gaming – to jeden z najpopularniejszych modeli, posiadających całkiem dobre parametry, regulowaną czułość i sześć przycisków dodatkowych. DPI osiąga do 2400, co jest porządną, ale minimalną optymalną wartością, jakiej powinniśmy szukać.
 • Myszka gamingowa Genesis Krypton 500 – tutaj czułość maksymalna jest znacznie wyższa – do 7200 DPI, co jest rzadkością w tej półce cenowej. Posiada mechanizm regulacji, choć nie płynny, a skokowy. Przycisków regulowanych jest aż osiem.
 • Myszka gamingowa Genesis Xenon 210 – maksymalna czułość to 3200 DPI, model posiada też możliwość sterowania kolorami podświetlenia.

Najlepsza myszka dla graczy do 100 zł – podsumowanie

Podsumowując, myszka do 100 złotych powinna mieć ergonomiczny kształt, dobre jakościowo przyciski i materiał, które wytrzymają intensywne granie, minimum sześć przycisków programowanych, regulowane DPI z minimalną wartością 2400–4000 oraz elementy antypoślizgowe, najlepiej gumowe i nieścierające się (przynajmniej niezbyt szybko). Polecane są myszki przewodowe, choć miłośnicy mobilnych rozwiązań także znajdą coś dla siebie.

Udostępnij
2,2
7 ocen
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Nie wyczerpuje tematu
Specjalista Morele | 22:24
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.