Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking monitorów 4k. Top 10 najlepszych produktów

Jest wiele ofert monitorów 4k. Jaki jest najlepszy? Nasz ranking pomoże Ci w wyborze.

Monitory o rozdzielczości 4k UHD (3840x2160) nie są już na rynku nowością, ale produktem, który stał się standardem wśród ofert wiodących producentów. Szeroka dostępność monitorów 4k, jak i coraz niższe ceny spowodowały że cieszą się coraz większą popularnością wśród komputerowych maniaków oraz pracowników dużych firm. Jednak wybór dobrego modelu nie jest łatwy, gdyż każdy monitor 4k ma inne parametry. Nasz ranking najpopularniejszych monitorów 4k ułatwi Ci zakup odpowiedniego sprzętu, który będzie sprostał Twoim wymaganiom.

Monitory komputerowe 4K

Monitory komputerowe 4K

Jaki monitor najlepszy?

Monitory 4k to bardzo zróżnicowana oferta produktów. Różnią się nie tylko parametrami, takimi jak rozdzielczość, rodzaj matrycy czy częstotliwość odtwarza, ale także półką cenową. Aby wybrać odpowiedni sprzęt dobrej jakości należy zwrócić uwagę na takie kryteria zakupowe jak:

  • Rodzaj matrycy - na rynku jest wiele monitorów 4k o różnych typach matryc, najpopularniejsze z nich to matryca IPS oraz TN. Pierwsza z opcji daje lepsze odwzorowanie kolorów, mocniejszy kontrast i głęboką czerń. Matryca TN natomiast ma nieco lepszy czas reakcji i jest niższa cenowo, ale jakość obrazu jest gorsza niż w matrycy IPS
  • Przekątna – dla zawodowych graczy polecamy monitor 4k 24 cale, natomiast przy pracy biurowej może być on nawet mniejszy
  • Format - najlepszy dla graczy monitor 4k jest ten o formacie 16:9, gdyż zapewnia szeroki kąt widzenia i komfortową rozgrywkę, natomiast 21:9 jest dla tych którzy chcą mieć szeroki ekran (przydatna funkcja w przypadku oglądania filmów, pracy z wieloma dokumentami na raz)
  • Częstotliwość odtwarzania - mierzona w hercach (Hz), jest to liczba wyświetlanych klatek na sekundę, dla wymagających polecamy monitory 4k 144 Hz
  • Design - warto zwrócić uwagę na wykonanie i wykończenie monitora, dla graczy polecamy monitory gamingowe 4k o zakrzywionym ekranie

Zastosowanie - czy do pracy biurowej, czy do gier?

W zależności do czego będzie używany monitor 4k, trzeba zwrócić uwagę na parametry. Dla graczy lub osób pracujących intensywnie z programami lub przy obróbce graficznej polecamy monitor 4k IPS, częstotliwości 144 Hz oraz zakrzywionym ekranem. Dla użytku domowego, na przykład oglądaniu filmów lub przeglądanie internetu nie są potrzebne duże parametry monitora 4k. Wystarczy ekran do 100 klatek na sekundę. Dla oglądania filmów warto zwrócić uwagę czy monitor 4k można przymocować do ściany czy ma wmontowane głośniki oraz na obecność funkcji PIVOT i tunera TV.

Top 10 najpopularniejszych monitorów 4k

Nasz ranking w morele.net jest stale aktualizowany. Dzięki temu możesz sprawdzić, który monitor 4k był wybierany najczęściej. Pozwala to zapoznać się z obecnymi trendami na rynku oraz poznać ocenę sprzętu wydawaną przez klientów.

To są bardzo ważne informacje dla potencjalnego kupca, gdyż opinia innych klientów może w znaczny sposób ułatwić zakup monitora 4k. W rankingu nie znajdują się ekrany 4k w przypadkowej kolejności, ale te cieszące się największą popularnością. Pozytywna opinia daje nam gwarancję jakości pełnowartościowego sprzętu komputerowego.

Popularni producenci

Przy kupnie nowego monitora 4k warto również wziąć pod uwagę popularność marki producenta. Marka ciesząca się zaufaniem wśród klientów oraz dużym popytem na produkty jest sygnałem, że kupimy pełnowartościowy sprzęt. Do wiodących producentów w sprzedaży monitorów 4k należą:

  • Samsung – to jedna z najbardziej popularnych marek na rynku. Wprowadziła na rynek wiele monitorów komputerowych 4k, które różnią się ze sobą parametrami. Są wyświetlacze do domowego użytku, ale także monitory 4k do gier dla zawodowych graczy.
  • Dell – ta firma przoduje w produkcji monitorów, w ofercie są monitory 4k dla graczy o wysokich parametrach. Jej sprzęty w rankingach są uplasowane na wysokich miejscach, ciesząc się wysoką opinią wśród wielu klientów
  • LG –  ta firma wprowadza na rynek nowoczesne i innowacyjne produkty. W monitorach 4k UHD są stosowane często matryce IPS, a sam monitor ma wysoką częstotliwość Hz. Duże doświadczenie na rynku pozwala im produkować dobrej jakości sprzęt, który zdobywa wiele nagród pod względem jakości

Jaka jest cena monitorów 4k?

W zależności od marki producenta oraz parametrów danego monitora 4k cena może się różnić. Najtańsze monitory 4k można zakupić od 1000 zł wzwyż. Dzięki nowej technologii cechują się one dobrymi parametrami, które sprostają codziennej pracy z dokumentami oraz dają gwarancję dobrej rozrywki podczas większości gier. Już te najtańsze mają dobrą przekątną – w ofertach są monitory 4k 24 cale. Jednak dla zawodowych graczy produkowane są droższe monitory 4k gamingowe o wysokiej częstotliwości oraz matrycy IPS lub VA. Im wyższe parametry, tym półka cenowa idzie bardziej w górę. Są także monitory 4k o bardzo dużej przekątnej, nadające się do oglądania filmów – są one bardzo drogie, a ceny mogą sięgać 10 tysięcy lub więcej w zależności od pozostałych właściwości ekranu.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:58
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.