Udostępnij
Skomentuj

Ranking ładowarek samochodowych 2024. TOP 7 polecanych ładowarek samochodowych

Ranking ładowarek samochodowych pomoże Ci wybrać odpowiedni model. Sprawdź, jak doposażyć swoje auto.

Czym są ładowarki samochodowe i do czego ich potrzebujesz?

Ładowarki samochodowe to urządzenia o niewielkich gabarytach, niezastąpione podczas dalekich wypraw autem. Przydadzą się w takich sytuacjach jak np. rozładowany system nawigacji GPS, telefon czy tablet. Aby skorzystać ze sprzętu, należy jedynie je podłączyć. Jaka powinna być Twoja ładowarka przenośna? Ranking najlepszych zasilaczy samochodowych pomoże Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Samsung EP-LN915U

Ładowarkę samochodową SAMSUNG EP-LN915U cechuje uniwersalny rodzaj gniazda znajdujący się w wielu urządzeniach mobilnych. Egzemplarz jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Posiada kabel o długości 1,5 m. Zasilacz można podłączyć do smartfona Samsung Galaxy lub innych sprzętów z portem micro USB.

Ładowarka samochodowa Samsung EP-LN915U ma zaimplementowaną funkcję Adaptive Fast Charging. W zaledwie 30 minut załadujesz wybrane urządzenie mobilne do nawet 50%. Zasilacz do auta ma dużą moc (2000 mAh), co sprawia, że nie tylko szybko i bezpiecznie pracuje, ale także robi to nieprzerwanie przez długi czas. Akcesorium idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku samochodów osobowych, jak i ciężarowych, m.in. ze względu na uniwersalną wartość prądu wejściowego (12 – 24 V) oraz wyjściowego (5V2A – 9V 1,57 A).

Huawei SuperCharge Car Charger

Huawei SuperCharge Car Charger to sprzęt dedykowany głównie najnowszym modelom smartfonów wspomnianej firmy. Egzemplarz AP38 zapewnia dobre parametry ładowania (5V/1 A lub SuperCharge w trzech różnych wersjach: 5V/4.5A, 4.5V/5A oraz 9V/2A). W zestawie otrzymujesz 1-metrowy kabel z wtyczką USB-C. Akcesorium różni się od innych modeli technologią SuperCharge – specjalne rozwiązanie Huawei ma na celu redukcję nagrzewania urządzeń podczas szybkiego ładowania.

Na jakiej zasadzie działa funkcja SuperCharge? Proces ładowania telefonu jest połączony z niskim napięciem prądu, co sprawia, że smartfon mniej się nagrzewa. W efekcie następuje brak konieczności transformowania napięcia na niższe. Ponadto ciepło w sprzętach Huawei zostaje odprowadzane przez układ złożony z 8 elementów. Natomiast wewnątrz obudowy mamy aż 5 warstw izolujących. W rezultacie wzrost temperatury urządzenia zostaje zredukowany o 50%. 

Platforma Smart Charge Protocol (SCP) sprawia, że pomiędzy smartfonem a ładowarką zachodzi automatyczna wymiana informacji. Telefon samodzielnie wykrywa typ urządzenia oraz kabla. W czasie pracy P10 dobiera poziom najoptymalniejszego w danej chwili napięcia. Zasilacz Huawei umożliwia szybkie napełnianie akumulatora. W ciągu 30 minut uzupełnisz ok. 50 – 60% baterii o obszerności 4000 mAh. Dokładny czas procesu zależy od obciążenia sprzętu oraz temperatury otoczenia.

Winner WG 4078446

Winner WG 4078446 to uniwersalna ładowarka samochodowa micro USB. Komplet składa się z 2 części i zawiera różne akcesoria, w tym np. kabel połączeniowy. Model ma wbudowany układ scalony, który wykrywa automatycznie sprzęt, umożliwiając zasilanie większości egzemplarzy smartfonów i tabletów. Prąd ładowania maksymalnego wynosi 4.8 A.

Sony CP-CADM2

Ładowarka samochodowa USB CP-CADM2 to uniwersalny model posiadający dwa porty. Dzięki niej możesz zasilać baterie w smartfonach, tabletach, aparatach fotograficznych oraz innych urządzeniach mobilnych w trakcie jazdy autem.

Zasilacz ma dwa wyjścia 2,4 A (łącznie 4,8 A). To sprawia, że błyskawicznie możesz naładować dwa urządzenia na raz – nawet do 5 razy szybciej niż w przypadku standardowych ładowarek samochodowych. Ponadto wbudowany model USB CP-CADM2 posiada funkcję bezpieczeństwa gwarantującą bezproblemowe użytkowanie podczas jazdy. Dzięki wspomnianej opcji unikniesz przepięcia oraz zwarcia, a także będziesz mógł monitorować temperaturę.

Polecane modele

Wieloportowa ładowarka samochodowa Green Cell USB z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 3.0

Zasilacz Green Cell należy do niezawodnych, szybko ładujących się ładowarek samochodowych USB. Test wieloportowych modeli wykazał, że posiada on lepszej jakości podzespoły i parametry niż Aukey, w tym najniższe temperatury w trakcie maksymalnej eksploatacji. W Green Cell wbudowano funkcję szybkiego ładowania Quick Charge, którą wykorzystuje się w nowych telefonach. Dzięki niej następuje szybsze uzupełnianie baterii smartfona. Zasilenie do ponad 60% zachodzi w ciągu 30 minut.

Napięcie w ładowarce samochodowej Green Cell dostosowane jest indywidualnie do potrzeb akumulatora w pełnym zakresie 3,7 – 20V. Technologia działa na zasadzie wstecznej kompatybilności. Zasilacz ten oznacza nie tylko szybkie ładowanie, ale i możliwość uzupełniania baterii w trzech urządzeniach na raz. Ponadto gwarantuje wysoką moc ładowarki (do 42W).

Ładowarka samochodowa Green Cell USB USB-C Power Delivery 42W

Green Cell CAD33 to równie wydajna ładowarka samochodowa USB. Test, który wykonano wśród wieloportowych urządzeń do auta, potwierdza wysoką jakość produktu. Akcesorium należy do nowych standardów sprzętów przenośnych Power Delivery opartych na uniwersalności i kompatybilności z większością nowych smartfonów, laptopów, tabletów oraz ultrabooków.

PD umożliwia do 5 razy szybsze ładowanie niż ma to miejsce w przypadku standardowych ładowarek. Zasilacz samodzielnie zarządza uzupełnianie baterii. Co więcej, model ten otrzymał certyfikat zgodności z USB-IF (zgodny z wymaganiami stawianymi przez organizację odpowiedzialną za rozwój interfejsu USB). Ładowarka Green Cell ma wbudowany port USB z funkcją szybkiego ładowania oraz USB-C PD.

Ładowarka Xiaomi Mi QC 18W

Mi Car Charger Pro to model zapewniający szybsze ładowanie (18W). Dzięki mosiądzowej obudowie ciepło zostaje efektywniej odprowadzane z zasilacza. Urządzenie jest kompatybilne m.in. ze sprzętami Xiaomi oraz Samsung. Dwuportowa inteligentna dystrybucja napięcia 5V/2.4A umożliwia ładowanie dwóch sprzętów o łącznej mocy w granicach 15 W. Model został wyposażony w pierścień LED zapewniający lepszą widoczność po zmroku.

Ładowarka Hama Qualcomm Quick Charge 3.0 Black 

Ładowarka Hama Qualcomm to kompaktowy model, którego oferowany czas zasilania jest 4-krotnie szybszy w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Urządzenie cechuje duża wydajność, szybkość ładowania dostosowana do określonego sprzętu (z automatycznym wykrywaniem) oraz wydłużona trwałość. Egzemplarz posiada diodę funkcyjną LED w formie subtelnego światła, które nie oślepia.

Zastosowana w ładowarce Hama technologia Qualcomm Quick Charge 3. umożliwia bezpieczne zasilanie oraz zabezpieczenie przed przeładowaniem, przepięciem i zwarciem. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi sprzętami Qualcomm Quick Charge. 

Wybierając odpowiedni model ładowarki samochodowej, warto zwrócić uwagę nie tylko na renomę producenta, ale i na najważniejsze parametry, m.in.: rodzaj zamontowanych wejść, wykorzystywane przewody, amperaż, prąd wyjściowy oraz jakość wykonania.

Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:53
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.