Ekspert Morele | 23:45
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking ładowarek do akumulatorków. TOP 10 najlepszych ładowarek do baterii

Koszty eksploatacji swoich gadżetów obniżysz dzięki ładowarkom do akumulatorów. Sprawdź ich najnowszy ranking.

Ranking ładowarek do akumulatorków 2021

Dobra ładowarka do akumulatorków to urządzenie przydatne w każdym domu. Większość dostępnych modeli obsługuje przynajmniej kilka spośród najpopularniejszych formatów baterii. Możesz w ten sposób bardzo łatwo obniżyć koszty eksploatacji i przedłużyć żywotność zabawek, latarek, czujników i innych gadżetów. Do specjalnych zastosowań istnieje nawet ładowarka do akumulatorów samochodowych, często nazywana prostownikiem. Nie jest ona jednak zwykle kompatybilna z popularnymi paluszkami.

Ranking ładowarek akumulatorowych

Dzięki urządzeniu takiemu jak ładowarka do akumulatorów Duracell obsłużysz przede wszystkim najczęściej spotykane formaty AA i AAA. Istnieją też jednak modele oferujące zgodność z bardzo szeroką paletą standardów. Przykładem takiego sprzętu jest ładowarka do akumulatorów 18650, przeznaczonych do urządzeń o wyższym poborze mocy. Ten ranking podpowie Ci, jakie modele są najchętniej wybierane przez klientów. Dowiesz się też, na co zwrócić uwagę, dobierając ładowarkę do swoich akumulatorów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ładowarki do baterii?

Większość obecnie oferowanych modeli zapewnia dobre wykonanie i wyposażenie w zabezpieczenia przed przepięciami. Wynika to z faktu, że na rynku funkcjonuje kilkunastu renomowanych producentów, których urządzenia cechują się zbliżonym stosunkiem jakości do ceny. Niezależnie więc od tego, jaka ładowarka do akumulatorów Ci się spodoba, zaoferuje ona bezpieczeństwo i dobre parametry pracy. Dzięki temu swój wybór możesz oprzeć na innych czynnikach, dostosowując go do potrzeb swoich oraz domowników.

Kluczową kwestią jest oczywiście liczba i rodzaj obsługiwanych baterii. Punkt wyjścia to standardowa ładowarka do akumulatorów AA z czterema gniazdami. Oferuje ona zazwyczaj zgodność z innymi formatami paluszków, podstawowe zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, zasilanie sieciowe i diody sygnalizujące poziom energii w poszczególnych bateriach. Dostępne są też oczywiście ładowarki 18650, AAA czy 9 V, często również obsługujące przynajmniej kilka formatów. Niektóre modele wyróżniają się ponadto ciekawymi funkcjami dodatkowymi.

Dobrym przykładem jest ładowarka do akumulatorków Panasonic działająca zarówno na zasilaniu sieciowym, jak i USB. Posiada ona ponadto funkcję powerbanku, dzięki czemu przyda się w podróży, nie tylko jako źródło energii dla latarki czy kontrolera do drona, ale również do podładowania telefonu. Z kolei ładowarka do akumulatorów everActive oferuje możliwość zasilania sieciowego oraz z gniazda samochodowego 12 V. Swoje baterie podładujesz dzięki niej w czasie jazdy czy na biwaku.

Zalety i wady ładowarek do akumulatorków

Dobra ładowarka do baterii sprawia, że nie zdarzy Ci się już sytuacja, gdy w niedzielny wieczór posłuszeństwa odmówi pilot do telewizora czy na kilka godzin przed terminem oddania projektu padnie bezprzewodowa mysz lub klawiatura. Jej zalety nieco jednak straciły na znaczeniu wraz ze zmniejszeniem poboru energii różnych urządzeń. Przykładowo, latarka wyposażona w klasyczną żarówkę ze względu na szybkie zużywanie baterii pozwala docenić możliwość ich podładowania. Model LED na jednym ogniwie świeci jaśniej i wielokrotnie dłużej.

Dodatkowym ograniczeniem przydatności ładowarki do baterii jest fakt, że coraz więcej sprzętów jest wyposażonych w niewymienny akumulator. W zależności od posiadanych przez Ciebie urządzeń i wybranego modelu podstawowa ładowarka do baterii AAA może Ci się przysłużyć tylko raz w roku na doładowanie baterii w pilocie. Z tego względu warta uwagi jest coraz częściej oferowana funkcja powerbanku. Ładowarka akumulatorów z portem USB nie tylko pozwala naładować wymienne ogniwa, ale też smartfon czy inne urządzenie posiadające wbudowaną baterię.

Ładowarka akumulatorowa swoje zalety lepiej pokazuje w połączeniu z bardziej prądożernymi urządzeniami. O ile pilot do telewizora czy klawiatura do komputera na jednym bądź dwóch paluszkach AAA działa miesiącami, to już przenośny system nagłośnienia albo wzmacniacz gitarowy potrafi zużyć komplet baterii w ciągu kilku godzin. Z tego względu ładowarka 9 V albo AA jest świetnym wyborem, jeżeli masz dość wysokich kosztów eksploatacji swojego sprzętu lub szukania mu za każdym razem źródła zasilania sieciowego.

Najlepiej oceniane ładowarki do akumulatorów przez naszych klientów

Na rynku działa wielu renomowanych producentów. Szczególe uznanie w oczach klientów od lat znajduje nowoczesna ładowarka akumulatorków Varta, everActive, Duracell czy Panasonic. Modele tych firm oferują nie tylko dobry stosunek jakości do ceny, ale też liczne funkcje zwiększające ich funkcjonalność i pozwalające współpracować z urządzeniami wyposażonymi we własny akumulator. Cechują się ponadto estetycznym, nowoczesnym wyglądem, a często również możliwością pracy na różnych źródłach zasilania. Podobne zalety ma ładowarka Energizer czy Xiaomi.

Polecane ładowarki akumulatorowe

Jeżeli wciąż nie masz pewności, jaki model wybrać, sprawdź test ładowarek do akumulatorków. Dowiesz się z niego więcej o różnicach w parametrach technicznych poszczególnych urządzeń. Niezależnie od jego wyników pamiętaj jednak, że ładowarka do akumulatorów powinna przede wszystkim odpowiadać potrzebom Twoim i Twoich sprzętów. Cyferki czy nazwa producenta są w tym przypadku mniej ważne, zwłaszcza jeżeli przez brak przydatnej funkcji, np. powerbanku, miałaby ona nieużywana leżeć w szufladzie.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)