Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking kijów do nordic walking 2023. Najlepsze modele

Popularność nordic walkingu nieco spadła, lecz nadal jest to bardzo korzystna dla zdrowia i ciała.

Niezbędnym wyposażeniem są wspomniane kijki, dlatego też warto poznać ranking TOP 10 najczęściej wybieranych i ocenianych propozycji.

Czym w ogóle jest nordic walking? Czy to jest trudne, zdrowe i odpowiednie dla organizmu? Wiele osób zastanawia się nad tym, czy powinno rozpocząć treningi oraz czy warto zainwestować w sprzęt. Przed decyzją warto zapoznać się z samą dyscypliną, czyli szybkim marszem z wykorzystaniem specjalnych kijków. Taka aktywność fizyczna jest bardzo prosta, zdrowa i odpowiednia praktycznie dla każdej grupy wiekowej. W ten sposób trenują ludzie młodzi oraz starsi. Swoją drogą dla osób starszych to jedna z najbezpieczniejszych aktywności, które mogą wykonywać samodzielnie.

Podczas marszu nordic walking angażowane są liczne grupy mięśniowe, dzięki czemu rośnie nie tylko kondycja, ale również spalany jest tłuszcz, a wszystko to w sposób bezpieczny i nienadwyrężający organizmu. Nawet zwykły spacer lub jogging może być bardziej szkodliwy dla stawów i mięśni, niż nordic walking. Oczywiście pod warunkiem prawidłowego treningu z wykorzystaniem odpowiednich kijków.

Wybierając kijki do nordic walking należy zwrócić przede wszystkim uwagę na ich długość. Możemy wybrać kijki o stałej długości, ale pamiętajmy, że w takim wypadku musimy dobrać odpowiednią długość do wzrostu, zasięgu ramion itp. Późniejsza regulacja lub pożyczenie kijków komuś o innym wzroście nie będzie możliwe. Kijki bez regulacji są jednak o wiele solidniejsze i bardziej stabilne.

Kijki z regulacją z kolei pozwalają dobrać odpowiednią długość do wzrostu, preferencji czy też panujących na trasie treningu warunków. Kijki tego typu możemy pożyczać i dobierać długość do wzrostu użytkownika. Co więcej, na czas transportu możemy je złożyć – zajmują mniej miejsca. Niestety system regulacji w tańszych modelach często się luzuje, zacina itp.

Warto również pamiętać o materiale. Najprostsze kijki wykonane są z mieszanki stopów metali (najczęściej aluminium) oraz tworzyw sztucznych. Droższe wykonano z lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego. Zwróćmy również uwagę na uchwyty – muszą być komfortowe, wytrzymałe i solidne. Nie mogą męczyć ani uciskać nawet podczas wielokilometrowych wędrówek.

Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem TOP 10 najlepszych i najchętniej kupowanych kijków do nordic walking.

Najczęściej wybierane kije do nordic walking

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:48
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.