Udostępnij
Skomentuj

Ranking gier na Wii 2024 – poznaj najważniejsze produkcje

Konsola Nintendo Wii przyniosła wiele atrakcyjnych gier. Sprawdź, które znalazły uznanie w oczach graczy? Zobacz ranking gier na Wii 2024.

Wii – najważniejsze informacje

Konsola pojawiła się na rynku pod koniec 2006 roku i bardzo szybko przykuła uwagę graczy. Dużą siłą sprzętu jest szeroki wybór gier ekskluzywnych, a także sensor ruchu. Za urządzenie wskazujące służy bezprzewodowy kontroler o nazwie Wiilot. Dzięki temu gracz mógł zagrać w wiele ruchowych gier tanecznych, czy sportowych. W tamtych czasach była to prawdziwa rewolucja. 

Popularne gry na Nintendo Wii U

Na pokładzie urządzenia zainstalowano procesor Broadway o szybkości 729 MHz. Zastosowano układ graficzny marki ATI o nazwie Hollywood. Sprzęt obsługuje rozdzielczość do 480p i jest wyposażony w 512 MB pamięci flash NAND. Takie parametry oznaczały możliwość wydania wielu różnorodnych gier. 

Konsola spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Na targach E3 otrzymała nagrodę Game Critics Award. Natomiast magazyn Popular Science odznaczył konsolę Zwycięzcą Głównej Nagrody Rozrywki Domowej. Czy warto kupić Wii? Jeżeli nie zależy nam na najwyższej jakości grafice, zdecydowanie tak. Konsola nadrabia te niedogodności znakomitymi grami. 

Wii – w co warto zagrać?

Na konsoli Wii pojawiło się wiele zróżnicowanych gier. Już na start, sprzęt oferował kilka bardzo atrakcyjnych tytułów. Ponadto, konsola bazuje na bohaterach znanych w całej historii gier od Nintendo. Dzięki temu gracz będzie mógł wcielić się w postać Mario, czy Donkey Konga. 

Do wyboru mamy mnóstwo gier ruchowych, sportowych, czy platformowych. Wiele z nich nie zawiera przemocy i jest bardzo przystępna dla dzieci. Pomimo że od premiery konsoli upłynęło wiele lat, gracze nadal chętnie wracają do największych hitów. Niektóre produkcje należą do najlepiej ocenianych gier w całej historii elektronicznej rozgrywki. Na dużą uwagę zasługuje atrakcyjna cena tytułów. Najtańsze z nich zakupimym już za niecałe 30 zł. Warto wiedzieć, jak włączyć grę na Wii i dostosować sterowanie. Po umieszczeniu płyty w czytniku wyświetli się ekran, który mówi o sposobie sterowania w danej grze.

Wii – najlepsze gry

Czas wybrać te najlepsze produkcje, jakie znajdziemy w szerokiej bibliotece. W naszym rankingu kierowaliśmy się zarówno ocenami recenzentów, jak i wielkością sprzedaży. Oto lista największych hitów. 

  • Super Mario Galaxy – Jedna z najlepiej ocenianych gier przez recenzentów w historii. To platformówka, w której Mario leci w kosmos, zwiedza różne planety, pokonuje wrogów i oczywiście zbiera monety. Nie brakuje prostych zadań logicznych. Grafika nawet dziś może cieszyć oko. To świetna produkcja przystępna nawet dla najmłodszych. 
  • Donkey Kong Country Returns – Kolejna gra platformowa na naszej liście. Wcielamy się w postać wesołego goryla i przemierzamy świat pełen niebezpieczeństw. Gra nie należy do najłatwiejszych i wielokrotnie rzuca przed nami wymagające wyzwania. Rozgrywka jest jednak bardzo satysfakcjonująca i oferuje długie godziny zabawy. 
  • Animal Crossing: Lets go to the City – To wyjątkowa gra, w której trafiamy do kolorowego świata, gdzie spotkamy wesołe humanoidalne zwierzęta. W tym symulatorze życia możemy łowić ryby, sadzić kwiaty, kupować meble do domu i robić setki innych rzeczy. Unikalną cechą serii Animal Crossing jest czas, który płynie zgodnie z rzeczywistym. Zmieniają się również pory roku. Aby poznać je wszystkie, należy grać przez 365 dni. 
  • Mario Party 8 – kolejna gra z wąsatym hydraulikiem w roli głównej. To idealna propozycja na zabawę dla kilku osób. W grze dostępnych jest wiele minigier, w których możemy rywalizować z towarzyszami zabawy. Do wyboru mamy 14 wyjątkowych postaci. 
  • Wii Sports Resort – W grze wcielamy się w zawodnika różnych dyscyplin sportowych. Będziemy mieli przyjemność zagrać w koszykówkę, kręgle, walczyć na miecze, czy uprawiać wioślarstwo. Wszystko przy odrobinie ruchu, gdyż gra w pełni wykorzystuje tego typu sterowanie. 
Udostępnij
3,8
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:19
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.