Udostępnij
Skomentuj

Ranking firewalli 2024 - TOP 10 najlepszych zapór ogniowych

Firewall to jeden z elementów skutecznej ochrony sieci. Które zapory ogniowe są najpopularniejsze? Sprawdź ranking TOP 10 najlepszych zapór ogniowych.

Firewall

Odpowiednio dobrany firewall to skuteczny i rekomendowany sposób ochrony sieci przed nieuprawnionym dostępem. Zapora sieciowa, nawet najbardziej podstawowa, może pomóc w zabezpieczeniu sieci domowej lub firmowej.

Wiele osób nawet nie bierze pod uwagę zakupu firewalla sprzętowego. Powodem bywa fakt, że podstawowy firewall jest również częścią pakietów oprogramowania antywirusowego, ale warto zdawać sobie sprawę z faktu, że nie jest to rozwiązanie wysokiej klasy, które można skonfigurować w dowolny sposób.

Oddzielne firewalle (zarówno sprzętowe, jak również w formie odrębnych programów) to dobre rozwiązanie zarówno dla użytkowników indywidualnych, którym zależy na jak najwyższym bezpieczeństwie sieci, jak również dla firm i instytucji. Ceny rozwiązań sprzętowych rozpoczynają się od kilkuset złotych (przeciętny koszt to około 1000 złotych), a im bardziej zaawansowane rozwiązanie mamy przed sobą, tym cena staje się wyższa i może sięgać do kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Oferta zapór ogniowych jest zróżnicowana i mocno specyficzna. Jeśli nie jest się specjalistą od zabezpieczeń sieciowych i IT, to nie warto kupować tych rozwiązań w ciemno. By ułatwić sobie to zadanie, warto zajrzeć do naszego poradnika na temat wyboru najlepszego firewalla.

Ranking zapór sieciowych 2024

Asortyment firewalli jest nie tylko szeroki, ale też bardzo mocno zróżnicowany pod względem cen i oferowanych opcji. Poszczególne urządzenia to sprzęty zupełnie innych klas, które mogą oferować wyłącznie bazową ochronę lub najbardziej zaawansowane opcje konfiguracji. Cena nie jest jedynym wyznacznikiem ich jakości i klasy, dużo lepszą wskazówką zakupową jest popularność poszczególnych rozwiązań.

Ranking najlepszych zapór ogniowych w morele.net to zestawienie, w którym prezentujemy te firewalle, które cieszą się największym zainteresowaniem spośród wszystkich zapór ogniowych, jakie oferujemy. Firewalle, które trafiły do naszego rankingu to najczęściej kupowane rozwiązania.

Nasz ranking zapór ogniowych to zestawienie generowane w pełni automatycznie – nie ma w nim mowy o żadnych przekłamaniach. Jest wiernym odzwierciedleniem trendów zakupowych w tej kategorii i świetnym punktem wyjścia do dalszych poszukiwań najlepszej zapory sieciowej. Jeśli wiemy, co wybierają inni, łatwiej jest szukać informacji i wybierać własne rozwiązania.

Popularni producenci firewalli

Nie tylko popularność konkretnych rozwiązań ma znaczenie, ale także renoma producentów tych zapór ogniowych. Wiele osób zwraca baczną uwagę na to, jakiej marki jest dane urządzenie lub oprogramowanie i trudno się temu dziwić. Renoma producenta wynika przecież, w dużej mierze, z jakości oferowanych produktów, z dobrej polityki cenowej i odpowiedniego podejścia do klienta. Jeśli szukamy dobrej i sprawdzonej zapory sieciowej, to warto przyjrzeć się propozycjom najpopularniejszych producentów w tej dziedzinie. To marki:

  • Ubiquiti – to marka, którą można uznać za topowego amerykańskiego producenta sprzętu sieciowego. W asortymencie tego producenta można znaleźć wszelkie komponenty sieciowe, a w szczególności rozwiązania służące do zabezpieczania sieci, jak zapory ogniowe. Firewalle tego producenta są uważane za warte swojej ceny i bardzo chętnie kupowane. Zapory sieciowe Ubiquiti często goszczą na listach bestsellerów i otrzymują wiele pozytywnych ocen od nabywców.
  • Zyxel – tajwańskie przedsiębiorstwo pozostaje jednym z liderów w branży już od dłuższego czasu. Oferta zapór ogniowych marki Zyxel jest imponująco szeroka i bardzo różnorodna. Bez problemu znajdziemy w niej rozwiązania dla użytkowników indywidualnych, jak również dla małych oraz dużych firm.
  • Cisco – to amerykańska marka, która specjalizuje się w produkcji urządzeń sieciowych. Jej komponenty są chętnie wybierane i bardzo dobrze oceniane przez użytkowników. Zapory ogniowe Cisco są cenione za optymalną funkcjonalność, niezawodne działanie oraz rozsądną cenę.

Dobra zapora ogniowa to dobre zabezpieczenie sieci przed nieuprawnionym dostępem. Warto sięgać po sprawdzone i godne polecenia rozwiązania, a nie kupować firewalli w ciemno. Jeśli nie mamy jeszcze swojego faworyta wśród zapór ogniowych, warto zasugerować się naszym rankingiem TOP 10 zapór ogniowych oraz zajrzeć do naszego poradnika zakupowego.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Organizery kabli - Karty sieciowe - Switche

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 08:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.