Udostępnij
Skomentuj

Ranking ekspresów do kawy do zabudowy 2024. TOP 10 najlepszych

W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy ranking dziesięciu najczęściej wybieranych przez naszych klientów ekspresów do kawy do zabudowy.

Oferowane współcześnie ekspresy do kawy już dawno wyszły poza definicję tradycyjnych urządzeń do parzenia kawy. Sprzęt wyposażony w nowoczesne funkcje takie jak programowanie startu, tworzenie własnych przepisów, a także możliwość kontrolowania pracy i parametrów urządzenia za pomocą tabletu lub smartfona, bardziej przypomina roboty kuchenne niż tradycyjne ekspresy. Nie można jednak narzekać, bo przygotowywana w nowoczesnych ekspresach kawa smakuje wyśmienicie, a każdy użytkownik może dowolnie ustawiać jej parametry i uzyskać wymarzony napój. Ekspresy do kawy oferowane są w rozmaitych wariantach różniących się mechanizmem parzenia kawy, budową, a także wyglądem. Coraz większą ciekawość konsumentów budzą ekspresy do kawy do zabudowy.

Czy warto kupić ekspres do kawy do zabudowy?

Oferta ekspresów do kawy do zabudowy nie jest tak szeroka, jak urządzeń wolnostojących. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż ekspresy do zabudowy dopiero wchodzą na rynek. Z roku na rok można jednak zaobserwować rosnące zainteresowanie konsumentów. Ekspresy do kawy pod zabudowę Siemens, ekspres do zabudowy Bosch czy ekspres do zabudowy Whirlpool ze względu na dobre parametry oraz niebanalną stylistykę są chętnie wybierane do nowoczesnych kuchni, w których liczą się praktyczne i niezawodne rozwiązania.

Zakup ekspresu do kawy do zabudowy warto dobrze przemyśleć, gdyż urządzenia te pomimo wielu zalet, nie są też wolne od wad. Największą z nich stanowi stałe miejsce zamontowania ekspresu, dotyczy to jednak każdego sprzętu przeznaczonego pod zabudowę. Zmiana aranżacji kuchni jest w tym przypadku o wiele trudniejsza. Aby dokładniej zobrazować zalety oraz wady ekspresów do kawy pod zabudowę, w poniższej tabeli zebraliśmy ich najważniejsze cechy.

Zalety i wady ekspresów do kawy do zabudowy

Zalety

  • niebanalnie prezentują się w nowoczesnych, minimalistycznych kuchniach, szczególnie jeśli są to pomieszczenia otwarte na salon,
  • nie zajmują przestrzeni na blacie kuchennym, komodzie czy szafce,
  • wyróżnia je elegancki, luksusowy wygląd,
  • dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo wybrać rozwiązanie pasujące stylistyką do aranżacji kuchni,
  • są to urządzenia ciśnieniowe, które wyróżniają najlepsze parametry na rynku,
  • pozwalają na przygotowanie wielu rodzajów kaw – od czarnego, intensywnego espresso, po jasne i delikatne w smaku cappuccino.

Wady

  • nie pasują do tradycyjnych, klasycznych aranżacji,
  • nie zawsze znajdzie się dla nich miejsce w małej kuchni,
  • mają stałe miejsce ustawienia, a jego zmiana wiąże się z małym remontem kuchni,
  • są droższe od ekspresów do kawy wolnostojących,
  • oferta tego rodzaju urządzeń nie jest tak szeroka, jak w przypadku sprzętu wolnostojącego.

Ranking ekspresów do kawy do zabudowy

Przed zakupem ekspresu do kawy do zabudowy najlepiej zapoznać się z oferowanymi przez producentów rozwiązaniami i wybrać najlepsze pod kątem własnych potrzeb. Aby ułatwić podjęcie decyzji o zakupie, prezentujemy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych modeli w naszym sklepie.

Jaki kupić ekspres do kawy do zabudowy?

Choć asortyment ekspresów do kawy do zabudowy nie jest tak szeroki, jak urządzeń wolnostojących, nie oznacza to, że wybór ogranicza się tutaj do kilku modeli. Urządzenia te występują w rozmaitych konfiguracjach, a różnice dotyczą mocy urządzenia, maksymalnego generowanego ciśnienia, zastosowanego młynka do kawy czy ustawień intensywności oraz objętości przygotowywanego napoju.

  • Moc ekspresu do kawy – im niższa moc urządzenia, tym dłużej przygotowuje się ono do pracy, a więc wydłuża się czas oczekiwania na kawę. Oferowane ekspresy do kawy do zabudowy charakteryzują się mocą w przedziale 1400-2000 W.
  • Maksymalne generowane ciśnienie – jest ważne nie tylko ze względu na szybkość przygotowania kawy, ale także ze względu na to, jaki napój będzie można w nim zrobić. Przykładem może być tutaj włoskie espresso, które wymaga ekspresu o minimalnym ciśnieniu 9 barów. Większość dostępnych urządzeń do zabudowy generuje ciśnienie 15-19 barów.
  • Podwójny dozownik – to praktyczne rozwiązanie, które pozwala przygotować jednocześnie dwie filiżanki ulubionego napoju, a dzięki temu zaoszczędzić czas.
  • Rodzaj młynka do kawy – w ekspresach ciśnieniowych automatycznych stosuje się dwa rodzaje młynków do kawy: żarnowe oraz udarowe. Pierwsze ze względu na efektywniejszy sposób mielenia ziaren (rozbijanie, a nie miażdżenie) gwarantują lepszy smak kawy.
  • Możliwość dostosowania parametrów kawy – jej objętości, ilości poszczególnych składników, temperatury wody. Wiele z oferowanych ekspresów do zabudowy pozwala nie tylko ustawić parametry ulubionej kawy, ale i zapisać wprowadzone konfiguracje w pamięci urządzenia.
  • Dodatkowe funkcjonalności – przede wszystkim w postaci programów do przygotowania rozmaitych rodzajów kaw, funkcji automatycznego czyszczenia ekspresu, wyświetlacza LCD czy też możliwości sterowania ekspresem za pomocą tabletu lub smartfona.
  • Producent – niezawodny ekspres do kawy do zabudowy Samsung czy designerski ekspres do kawy do zabudowy Bosch? Decydując się na zakup ekspresu do kawy, warto postawić na sprzęt pochodzący z oferty jednego ze znanych i cenionych producentów. Pozytywne opinie zadowolonych użytkowników to najlepsza rekomendacja dobrej jakości sprzętu. Jakich jeszcze producentów brać pod uwagę? Wśród konsumentów nienaganną opinią cieszą się również ekspresy do kawy do zabudowy Ariston, Whirlpool, Siemens oraz Miele.
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:02
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.