Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking dysków 3,5". Top 10 najlepszych modeli 2021

Przed wyborem dysku twardego warto zorientować się, które dyski 3,5" są najpopularniejsze. Zobacz ranking dysków twardych 3,5" 2021.

Jak wybrać dysk 3,5"?

Dyski twarde wciąż pozostają podstawowym elementem większości komputerów stacjonarnych. Pod względem stosunku ceny do pojemności nie mają sobie równych. Choć są wolniejsze niż dyski SSD, to nadrabiają właśnie wspomnianą pojemnością oraz ceną.

Asortyment dysków 3,5" w morele.net jest szeroki i mocno zróżnicowany. Poszczególne dyski różnią się pomiędzy sobą pod względem różnych parametrów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka z nich:

  • Pojemność dysku – kluczowa kwestia, którą należy kierować się podczas zakupu. Dyski twarde są dostępne w wielu różnych wariantach. Dużą popularnością cieszą się modele o pojemności 1 TB, 2 TB, 500 GB, ale to tylko kilka z wielu możliwych pojemności.
  • Interfejs – kolejna istotna kwestia, której nie można przeoczyć przy wyborze dysku 3,5". Od rodzaju interfejsu, jakim posługuje się dysk twardy zależy, w jaki sposób będzie mógł zostać podłączony do komputera, a także ma to wpływ na tempo transferu danych. Większość nowych dysków posługuje się interfejsem SATA III, ale nieliczne modele korzystają ze starszego rozwiązania SATA II lub nawet SATA i SATA I.
  • Pamięć podręczna - czyli bufor pamięci, jakim dysponuje dysk. Pojemność buforu może wynosić od kilku MB do 256 MB. Im będzie większa, tym lepiej.
  • Cena – ceny dysków 3,5" są zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników. Nie warto przepłacać, dlatego dobrze jest zwracać uwagę na stosunek ceny do parametrów dysku.

To kilka z kwestii, które mogą okazać się kluczowe podczas zakupów. By wybrać dysk twardy, który spełni oczekiwania nabywcy, warto kierować się wspomnianymi kryteriami zakupowymi oraz zerknąć do naszego poradnika na ten temat – Jak wybrać dysk twardy?

Ranking dysków twardych 3,5" 2021

Czasami najlepszą inspiracją zakupową okazuje się lista bestsellerów w danej kategorii. To dlatego, że zestawienie tego typu pozwala szybko zorientować się, które urządzenia z danej kategorii są kupowane najczęściej.

Ranking dysków 3,5" to zestawienie, które prezentuje właśnie te dyski twarde, które cieszą się największym zainteresowaniem w naszym sklepie. To topowe rozwiązania, które są najczęściej kupowane.

Ranking TOP 10 dysków 3,5" jest generowany automatycznie na podstawie statystyk sprzedażowych sklepu morele.net. To wiarygodne źródło danych o najczęściej wybieranych dyskach twardych.

Popularni producenci dysków 3,5"

Oferta dysków twardych w morele.net jest szeroka i zróżnicowana pod względem cen i parametrów. Poszczególne modele dysków różnią się pomiędzy sobą pod wieloma względami, a jedną z kwestii, która może również mieć spore znaczenie jest renoma producenta.

Popularność producenta bardzo często idzie w parze z dobrej jakości produktami, szeroką ofertą, a nawet z odpowiednim podejściem do obsługi klienta. Jeśli chodzi o producentów dysków 3,5", to najpopularniejsze marki w tej dziedzinie to:

  • Toshiba – to marka, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Dyski twarde Toshiba są znane i cenione już od lat. W asortymencie tej marki można znaleźć wiele modeli dysków o różnorodnych parametrach działania. To popularne modele dysków 3,5", które regularnie goszczą w naszym zestawieniu topowych produktów z tej kategorii.
  • Seagate – kolejny z liderów w tej dziedzinie. Dyski 3,5" marki Seagate są niezwykle często kupowane i regularnie trafiają do zestawienia najpopularniejszych dysków.
  • Western Digital – marka, która kojarzy się z wysoką jakością i niezawodnym działaniem. Dyski twarde tego producenta są bardzo często wybierane i dobrze oceniane.

Asortyment dysków twardych w morele.net jest bardzo szeroki. By ułatwić sobie dokonanie wyboru i udane zakupy, warto kierować się kluczowymi kwestiami technicznymi, ale też zwracać uwagę na cenę, renomę producenta oraz obecność dysku w rankingu najpopularniejszych dysków 3,5". W razie potrzeby, warto zajrzeć również do naszego poradnika zakupowego, który szczegółowo omawia detale, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie dysku 3,5".

Udostępnij
5,0
8 ocen
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

Porównanie z czapy , po co komu zestawienie porównujące zakupy dysków o różnych pojemnościach , chyba że się chce manipulować klientem!
Jest to ranking NAJLEPSZYCH modeli czy NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANYCH. Jeżeli najlepszych to może jakieś uzasadnienie techniczne.
Specjalista Morele | 08:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.