Udostępnij
Skomentuj

Ranking deskorolek elektrycznych dla dzieci - TOP 10 najlepszych

Deskorolki elektryczne to jedne z częściej wybieranych prezentów. Przedstawiamy Top 10 modeli.

Jazda na deskorolce elektrycznej dostarcza wiele zabawy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Te niewielkie dwukołowe pojazdy szturmem wdarły się na rynek i z roku na rok ich popularność przybiera na sile. Nie ma się czemu dziwić – deskorolki elektryczne dla dzieci są atrakcyjnymi gadżetami, które dostarczają najmłodszym wiele frajdy. Deskorolki elektryczne mają jeszcze jedną zaletę – dzieci wybierając zabawę na tego typu gadżetach, ograniczają czas spędzony przy komputerze. Jazda na deskorolce wiąże się z balansowaniem ciałem, wymusza nachylanie się i prostowanie, co z kolei wpływa na kształtowanie odpowiedniej sylwetki malucha. Jak wybrać najlepszą deskorolkę dla dziecka? Które z urządzeń zasługuje na szczególną uwagę?

Deskorolka elektryczna dla dzieci – ranking

Przed zakupem deskorolek elektrycznych dla dzieci najlepiej zapoznać się z różnymi rozwiązaniami oferowanymi przez producentów. Aby ułatwić podjęcie decyzji, prezentujemy zestawienie dziesięciu najpopularniejszych modeli w naszym sklepie. Sprawdź deskorolki elektryczne Manta czy deskorolki elektryczne Skymaster.

Najczęściej kupowane deskorolki elektryczne

Deskorolka elektryczna dla dzieci – od ilu lat?

Deskorolki elektryczne to niewielkie dwukołowe pojazdy, często nazywane również z angielskiego hoverboard. Urządzenia te napędzane są silnikiem akumulatorowym, nowsze urządzenia nierzadko wyposażone są w dwa silniki, zwiększające komfort użytkowania gadżetu. Deskorolki elektryczne dla dziecka na jednym ładowaniu mogą przejechać do kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów. Za zasięg urządzenia odpowiada nie tylko wbudowany akumulator oraz moc silnika, ale także prędkość, z jaką urządzenie się porusza oraz waga użytkownika.

Poruszanie się na deskorolce elektrycznej może na samym początku sprawiać nieco problemów, jednak czynność tę łatwo opanować już po kilku próbach. Sposób sterowania deskorolką elektryczną dla dziecka uzależniony jest od konkretnego modelu i może odbywać się na trzy sposoby:

  • sterowanie za pomocą balansu ciała – odbywa się poprzez ruchy kierującego – nachylenie i nacisk na przód zwiększa prędkość jazdy, z kolei wychylenie do tyłu – zmniejsza ją. Analogicznie – przechylenie się i nacisk w prawo lub lewo, powoduje, że deskorolka skręca;
  • sterowanie za pomocą smartfona – coraz częściej funkcja ta oferowana jest przez producentów deskorolek elektrycznych dla dzieci i dorosłych. Kontrola urządzenia poprzez smartfon możliwa jest po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji dostarczonej przez producenta;
  • sterowanie za pomocą pilota – używane coraz rzadziej, rozwiązanie to spotkać można w niektórych tańszych modelach deskorolek.

Przed zakupem deskorolki elektrycznej dla chłopca lub dziewczynki niejednokrotnie pojawia się obawa o bezpieczeństwo dziecka. Pojazdy te użytkowane w odpowiedni sposób nie zagrażają zdrowiu pociechy i nie stwarzają większego zagrożenia niż choćby poruszanie się na rowerze czy klasycznej deskorolce. Decydując się na zakup hoverboarda dla dziecka, najkorzystniej sięgnąć po urządzenia, których maksymalna prędkość nie przekracza 20 km/h. Deskorolka elektryczna dla dziecka 8 lat nie powinna rozwijać większych prędkości, doskonale, jeśli wyposażona jest w gumowe kółka z antypoślizgowym bieżnikiem, które zapewniają idealną przyczepność.

Czym kierować się podczas zakupu deskorolki elektrycznej dla dziecka?

Jaka deskorolka elektryczna dla dziewczyn, a jaka dla chłopców? Hoverboardy tworzone są z myślą o każdej grupie wiekowej i płci, dlatego bez problemów trafiają w gusta zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na jakie elementy – poza wyglądem urządzenia, zwrócić uwagę kupując deskorolkę elektryczną dla dziecka?

  1. Typ deskorolki elektrycznej – do wyboru są klasyczne deskorolki elektryczne, a także urządzenia wyposażone w wygodny uchwyt zapewniający większą stabilność lub deskorolki z siedzeniem.
  2. Moc silnika – odpowiada za sprawność urządzenia – im większa moc, tym wydajniejszy sprzęt. Moc ma wpływ m.in. na możliwość wjazdu deskorolki na strome wzniesienia.
  3. Zasięg na jednym ładowaniu – czyli odległość, jaką hoverboard jest w stanie pokonać na jednym pełnym ładowaniu. Oferowane urządzenia mogą przejechać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu km.
  4. Maksymalne obciążenie – określa dopuszczalną wagę użytkownika pojazdu. Większość dostępnych w sprzedaży urządzeń może być użytkowana przez osoby o wadze do 100-120 kg.
  5. Maksymalna prędkość – deskorolka elektryczna dla dziecka nie powinna pozwalać na jazdę z prędkością większą niż 20-30 km/h. Warto pamiętać, iż wartości podawane przez producentów dotyczą poruszania się po płaskim podłożu. Rzeczywista maksymalna prędkość uzależniona jest od ukształtowania terenu.
  6. Maksymalny kąt nachylenia terenu – oznacza, na jak strome wzniesienie jest w stanie wjechać hoverboard dla dzieci. Dostępne w sprzedaży modele umożliwiają zazwyczaj wjazd na teren o kącie nachylenia 15-30 stopni.
  7. Pojemność akumulatora i czas ładowania – im większa pojemność akumulatora, tym dłuższy czas pracy deskorolki elektrycznej na jednym ładowaniu. Pojemność akumulatora ma wpływ na zasięg urządzenia, a także na czas jego ładowania. Jak nietrudno się domyślić, hoverboardy wyposażone w pojemne akumulatory ładują się znacznie dłużej.
Udostępnij
3,7
3 oceny
1 komentarz
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (1)

Szajs pod googla, nie wart czytania. Nie zawiera treści obiecanych w tytule.
Specjalista Morele | 00:04
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.