Udostępnij
Skomentuj

Jaka deskorolka dla początkujących? Od czego zacząć?

Początkujący nie muszą sięgać po deskorolki z najwyższej półki. Jaką deskorolkę wybrać na start? Na co zwrócić uwagę?

Czy warto spróbować swoich sił w jeździe na deskorolce?

 • Jest to świetna zabawa – jazda na deskorolce dostarcza wielu pozytywnych wrażeń i przeżyć. Jest przyjemna sama w sobie oraz ze względu na otoczenie, dlatego warto starannie wybierać trasy do jazdy na deskorolce.
 • Deskorolka może być alternatywnym środkiem transportu – zamiast iść piechotą do pobliskiego sklepu, można sięgnąć po deskorolkę – będzie szybciej i wygodniej. Na deskorolce można pokonywać krótsze i dłuższe trasy.
 • To sposób na ruch na świeżym powietrzu – deskorolkę można polecić tym dorosłym, którzy potrzebują zachęty do wyjścia z domu oraz dzieciom, które zbyt dużo czasu spędzają przed ekranem telewizora lub komputera. Deskorolka dostarczy świetnych wrażeń, a przy okazji wzmocni odrobinę kondycję oraz sprawi, że użytkownik spędzi więcej czasu poza domem.

Jaką deskorolkę dla początkujących wybrać?

Nauka jazdy na deskorolce nie będzie ogromnym wyzwaniem, o ile sięgniemy po odpowiednią deskorolkę. Powinna być ona stabilna i solidnie wykonana, gdyż może zaliczyć sporo zderzeń z krawężnikami.

 • Dla dzieci – bardzo często jazdy na deskorolce uczymy się już od dziecka. To sprawia, że w wieku nastoletnim i dorosłym możemy sięgać po najbardziej profesjonalne konstrukcje deskorolek. Dla dzieci, które dopiero uczą się jeździć, polecane są właśnie modele dziecięce deskorolki klasycznej lub deskorolki fiszki.
 • Dla dorosłych – na naukę jazdy na deskorolce nigdy nie jest zbyt późno. Jeśli zaczynamy naukę jazdy w dorosłym wieku, nie ma co sięgać po deskorolki dziecięce. Najlepsza na początek będzie skatebord, fiszka lub deskorolka typu cruiser, która świetnie sprawdza się podczas jazdy chodnikiem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze deskorolki dla początkujących?

Oferta deskorolek jest szeroka i mocno zróżnicowana. Poszczególne modele różnią się pod względem kształtu, cen oraz możliwości technicznych. By wybrać odpowiednią deskorolkę dla osoby początkującej, warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

 • Rodzaj deskorolki – choć do wyboru mamy różnorodne konstrukcje (niewielkie fiszki lub bardzo długie deskorolki longboard), to osoby początkujące powinny skupić się na deskorolce klasycznej (skateboard), fiszce lub deskorolce cruiser.
 • Długość oraz grubość deski – osoby początkujące powinny zwrócić szczególną uwagę na stabilność deskorolki i solidne wykonanie, a to zagwarantuje blat z co najmniej siedmiu warstw drewna. Jeśli chodzi o jego długość, to powinna mieścić się w przedziale od 71 do 82 mm.
 • Twardość kółek – będzie miała wpływ na komfort jazdy i amortyzację. Dla osób początkujących poleca się deskorolki wyposażone w kółka o twardości 99A.
 • Rozmiar kółek – za najbardziej uniwersalne, a przez to również najbardziej odpowiednie do nauki jazdy na deskorolce, uznaje się kółka o wymiarze od 53 do 55 mm.
 • Łożyska – najlepsze dla osób początkujących będą deskorolki wyposażone w łożyska ABEC-3 lub ABEC-7.
 • Cena – gdy dopiero zaczynamy naukę jazdy na deskorolce, nie ma sensu przepłacać, ale nie warto też kupować konstrukcji ekstremalnie tanich. Za 100 złotych nie kupimy porządnej, dobrze wykonanej deskorolki. Warto wybrać coś ze średniej półki cenowej i przygotować się na wydatek co najmniej 200 złotych.
 • Miejsce zakupu – zdecydowanie nie warto wybierać swojej pierwszej deskorolki w supermarkecie lub na bazarze, bo tego typu sprzęt może co najwyżej zniechęcić do jazdy na deskorolce. Na zakupy warto wybrać się do profesjonalnego sklepu sportowego stacjonarnego lub internetowego, gdzie otrzymamy sprzęt najwyższej jakości. Najpopularniejsze obecnie produkty to deskorolki Meteor oraz deskorolki Spokey.

Jazda na deskorolce to czysta przyjemność i świetna atrakcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gdy pozna się już podstawy jazdy na deskorolce, można spróbować swoich sił w różnorodnych trickach i ewolucjach, ale najpierw podstawy, czyli bezproblemowa jazda oraz wybór dobrej i niezawodnej deskorolki.

Udostępnij
0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 15:42
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.