Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Ranking butów trekkingowych - TOP 10 najczęściej wybieranych. Które najlepsze?

W poniższym rankingu przedstawiamy najczęściej wybierane buty trekkingowe damskie i męskie.

Wiele osób wybierając się w długą pieszą wycieczkę, czasami w ciężki teren, zabiera ze sobą tradycyjne buty sportowe ze względu na lekkość i wygodę. To duży błąd, bowiem w czasie wyprawy warunki mogą zmienić się diametralnie, a wtedy budy sportowe nie zdadzą egzaminu. Warto wybrać buty odpowiednie na dane warunki, dobre buty górskie, podejściowe czy wysokogórskie zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort w czasie podróży.

Buty trekkingowe to przede wszystkim wygoda, solidność, wytrzymałość oraz stabilność nawet w trudnych warunkach pogodowych i terenowych. Jeśli zależy nam na tych zaletach, warto wyposażyć się w dobre buty nawet w przypadku, gdy będziemy z nich korzystać na co dzień. Jeśli planujemy wycieczki w dość dobrą pogodę i względnie wysoką temperaturę na przykład wiosną, latem lub jesienią, możemy zdecydować się na buty wielosezonowe.

Jakie buty trekkingowe wybrać?

Buty tego typu wykonano zazwyczaj ze skóry zamszowej ze specjalną tkaniną i wewnętrzną wkładką z membraną gore tex. Takie rozwiązanie zapewnia dobrą oddychalność, przewiewność (cyrkulację powietrza), ale również wodoodporność oraz solidność. Co prawda w upalne lato może być nam zbyt ciepło, ale wiosną, jesienią a nawet zimą, gdy warunki nie są wyjątkowo trudne, takie buty będą idealnym rozwiązaniem.

Jeśli jednak pogoda jest wyjątkowo surowa, szczególnie zimą, warto wyposażyć się w zimowe buty trekkingowe lub modele na wyjątkowo trudne warunki. W większości przypadków są one tworzone ze skóry nubukowej lub licowej w połączeniu z membraną. Takie wykonanie doskonale spisuje się w butach trekkingowych na zimę lub wędrówki w bardzo wilgotnym terenie, gdzie niezbędna jest dobra izolacja termiczna i ochrona przed namakaniem.

Marką która zyskała największe zaufanie wśród klientów są buty SalomonHi tecElbrusKeen czy Salewa.

Alternatywą są buty skórzane bez membrany, idealne na suche i ciepłe warunki na przykład latem. Wysoka oddychalność, miękka konstrukcja i komfortowa wyściółka wewnątrz. Co prawda buty tego typu nie są już wodoodporne, ale w upalne dni sprawdzą się idealnie.

W naszym rankingu TOP 10 butów trekkingowych pojawiły się najczęściej wybierane modele przez naszych klientów. Szczególnym uznaniem cieszą się buty marek Elbrus, Hi-Tec czy też Meindl.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 05:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.