Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Play-Doh - ciastoliny i zestawy zabawek. Jaki zestaw wybrać dla dziecka?

Zabawa z ciastoliną Play-Doh tylko z pozoru przypomina lepienie z plasteliny.

Play-Doh to cała gama produktów i akcesoriów do lepienia, wyciskania i kształtowania kolorowej masy plastycznej. Czy warto sięgnąć po Play-Doh? Jakie są akcesoria do kompletu i które z nich warto kupić dziecku?

Ciastolina Play-Doh

Fenomen ciastoliny Play-Doh można wyjaśnić na wiele sposobów, ale bez wątpienia za sukcesem tego produktu stoi jego pomysłowość i funkcjonalność. Z ciastoliny można ulepić niemal wszystko, a sama masa plastyczna jest w pełni bezpieczna dla dzieci.

Warto wiedzieć!

Ciastolina powstała z myślą o małych dzieciach, które mają w zwyczaju od czasu do czasu kosztować smaku różnych zabawek. Ciastolina wspaniale pachnie i jest wykonana z naturalnych składników, które nie zaszkodzą maluchowi nawet wówczas, gdy kawałek masy zostanie przez nie połknięty.

Play-Doh to nie tylko masa plastyczna do formowania, ale cała gama akcesoriów i dodatków do zabawy. Wśród nich można znaleźć zestawy ciastoliny do formowania albo akcesoria do formowania i wyciskania (na przykład Play-Doh Dentysta), które umożliwiają tworzenie konkretnych kształtów lub wyciskanie ciastoliny w fantazyjny sposób.

Popularne zabawki Play-Doh - TOP5

Zabawki Play-Doh

Zabawki i akcesoria do zabawy z ciastoliną zdecydowanie uprzyjemniają radość, jaką daje dziecku lepienie i formowanie masy plastycznej. Oferta akcesoriów i zabawek Play-Doh jest bardzo szeroka. Możemy w niej wyróżnić:

 • Zestawy samej ciastoliny – pudełeczka z kolorową ciastoliną można kupić bez dodatkowych akcesoriów. Zestaw kilku kolorów zazwyczaj bardziej się opłaca niż kupno oddzielnych opakowań ciastoliny.
 • Pojedyncze opakowania z ciastoliną – bardzo dobre rozwiązanie, gdy brakuje nam pojedynczych kolorów ciastoliny.
 • Zabawki do wyciskania ciastoliny – to narzędzia o zróżnicowanych kształtach (na przykład Play-Doh Makaronowa Zabawa), które umożliwiają fantazyjne formowanie masy w spirale, nitki i wiele innych kształtów.
 • Zestawy do zabawy i wyciskania ciastoliny (tematyczne – na przykład Play-Doh Town Remiza Strażacka) – to jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej zaawansowane zestawy ciastoliny i zabawek. Służą do wyciskania i formowania konkretnych przedmiotów, postaci i akcesoriów, które mają posłużyć określonym celom – na przykład w Play-Doh Zakręcona Lodziarnia, dziecko może wcielić się w wytwórcę lodów i deserów o fantazyjnych kształtach i kolorach. Podobnie wygląda zabawa z zestawem Play-Doh Lodowy Zamek.
 • Play-Doh zestawy z figurkami i tubkami Deco Pop – to prawdziwa gratka dla starszych dzieci. Przykładem takiego zestawu jest Play-Doh Księżniczka Elsa, w którym można znaleźć figurkę, wymienne elementy garderoby oraz zestaw do ozdabiania stroju księżniczki.

Czy warto sięgnąć po Play-Doh?

Zabawa z ciastoliną i akcesoriami Play-Doh może rozwijać kreatywność i pomysłowość dziecka, wypełniać wolny czas i stanowić świetną rozrywkę dla całej rodziny. Wbrew pozorom zabawkami Play-Doh mogą bawić się nie tylko najmłodsze dzieci, ale także starsze dzieciaki i dorośli – wyciskanie i lepienie wciąga. Jakie są wady i zalety zabawy z ciastoliną?

Zalety i wady zabawek Play-Doh

ZALETY

 • Dostępność wielu zestawów, pojedynczych elementów oraz akcesoriów z serii Play-Doh.
 • Ciastolina jest bezpieczna dla dzieci nawet, gdyby została połknięta.
 • Ciastolina jest elastyczna i łatwa w formowaniu.
 • Zestawy Play-Doh są dobrym pomysłem na prezent dla dziecka.
 • Zabawki oraz ciastolina Play-Doh rozwijają zdolności manualne dziecka.

WADY

 • Stosunkowo wysokie ceny, co ciekawszych zestawów zabawek Play-Doh.
 • Ciastolina wlepiona w dywan lub niektóre tekstylia bywa trudna do usunięcia.

By przekonać się, czy dziecko pokocha zabawę z Play-Doh, warto kupić podstawowy, niedrogi zestaw do zabawy i obserwować reakcję malucha. Nie ma sensu na start kupować najdroższych zestawów typu Play-Doh Town Centrum 3w 1, bo to spory wydatek.

By przekonać się, czy dziecko pokocha zabawę z Play-Doh, warto kupić podstawowy, niedrogi zestaw do zabawy i obserwować reakcję malucha. Nie ma sensu na start kupować najdroższych zestawów typu Play-Doh Town Centrum 3w 1, bo to spory wydatek.

Od kiedy zabawki Play-Doh?

Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko jest już wystarczająco duże na zabawę z ciastoliną. Producent dedykuje część swoich produktów dwulatkom, a część starszym dzieciom. Przed zakupem warto upewnić się, dla jakiej grupy wiekowej jest dedykowany konkretny produkt.

Jaki zestaw Play-Doh wybrać? Który najlepszy i na co zwrócić uwagę?

Ogromny wybór zestawów i akcesoriów Play-Doh nie ułatwia podjęcia decyzji zakupowej, a wręcz ją utrudnia. Oto kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed pierwszym zakupem elementów z serii Play-Doh:

 • Wiek dziecka – to jedna z najważniejszych kwestii przy wyborze jakiejkolwiek zabawki i akcesoriów. Produkty do zabawy Play-Doh są tworzone z myślą o różnych przedziałach wiekowych. Najbezpieczniej jest upewnić się przed zakupem, dla dzieci w jakim wieku przygotowano wybrany zestaw.
 • Cena – bywa kluczowym aspektem przy zakupie zabawek dla dziecka. W ofercie produktów Play-Doh nie brak rozwiązań na każdą kieszeń. Pojedyncze opakowania ciastoliny to wydatek kilku lub kilkunastu złotych, a proste zestawy do wyciskania kosztują kilkadziesiąt złotych.
 • Tematyka – powinna być zgodna z zainteresowaniami dziecka. Jeśli maluch lubi wyciskać abstrakcyjne i fantazyjne kształty, to właśnie taki efekt powinny zapewniać akcesoria Play-Doh, a jeśli dziecko jest starsze i zainteresowane konkretnymi zawodami (na przykład strażaka albo fryzjerki), to warto wybrać adekwatny zestaw. Seria Play-Doh Town to właśnie te zestawy, które obfitują w akcesoria pozwalające dziecku wczuć się w różne role – na przykład poprowadzić lodziarnię albo zakład fryzjerski.
 • Zawartość zestawu – większość zestawów Play-Doh zawiera nie tylko figurki i przyrządy do wyciskania, ale też samą ciastolinę. Warto jednak upewnić się, jaka jest dokładna zawartość wybranego kompletu, by uniknąć rozczarowań.
 • Okazja – zakup na jakąś szczególną okazję (jak choćby urodziny dziecka) to dobry pretekst do wyboru nieco ciekawszego, bogatszego i droższego zestawu Play-Doh.

Zabawa z ciastoliną to jedna z ciekawszych alternatyw dla lepienia figurek i przedmiotów z klasycznej plasteliny lub modeliny. Ciastolina Play-Doh jest pod tym względem o wiele łatwiejsza w formowaniu, ale też bezpieczniejsza dla dziecka i dla otoczenia.

Warto wiedzieć!

Jeśli dziecko zabrudzi ubranie lub otoczenie podczas zabawy ciastoliną, a zapewne tak będzie, to nie ma powodu do obaw. Większość zanieczyszczeń można błyskawicznie usunąć przy pomocy wody i mydła, które rozpuszczają ciastolinę. Problemem może być jedynie wyłuskanie jej z włosów dziecka, z pluszowych maskotek i dywanów, dlatego warto wyznaczyć miejsce do zabawy ciastoliną z dala od tekstyliów tego typu.

Ciastolina i zestawy Play-Doh to świetny wybór dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych i dobry pomysł na prezent. Szeroka gama zestawów i akcesoriów sprawia, że bez problemu można dobrać odpowiedni komplet dla dziecka zainteresowanego modą, zwierzętami, samochodami i wieloma innymi kwestiami.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:28
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.