Udostępnij
Skomentuj

Płatki mydlane do prania dziecięcych ubranek - jakie wybrać? Które najlepsze?

Dzieci bardzo szybko brudzą ubranka, sprawiając, że rodzice muszę przebierać je nawet kilka razy dziennie.

Pranie ubranek dla dzieci wymaga jednak specjalnych preparatów, które będą bezpieczne dla maluchów, a w ich składzie nie będzie substancji, które mogą powodować podrażnienia i reakcje alergiczne na skórze dzieci. Właśnie po to stworzono mydlane płatki do dziecięcych ubranek.

Co to są płatki mydlane do prania dziecięcych ubranek?

Płatki mydlane to hipoalergiczne akcesoria służące do prania zarówno ręcznie jak i w pralce. Są alternatywą dla wszelkiego rodzaju proszków do prania, szczególnie sprawdzającą się w przypadku alergików, zarówno tych małych, jak i starszych, dla których zwykłe proszki mogą być dodatkowym źródłem alergenów. Wszystkie proszki zawierają w swoich składzie chemikalia, które są silnymi alergenami. Zaliczają się do nich: detergenty, fosrofany, fosfoniany oraz polikarboksylany. Płatki mydlane są jednak pozbawione tych substancji, a ich właściwości piorące dorównują proszkom i płynom do mycia, pozwalając zachować czystość ubrań bez strachu o kontakt z substancjami wywołującymi reakcje alergiczne.

Jak stosować płatki mydlane?

Płatki mydlane nadają się do prania zarówno ręcznego jak i w pralce. Dzięki ich właściwościom do pienienia się skutecznie pomagają doprać trudne plamy na dziecięcych ubrankach. Trzeba jednak pamiętać, by korzystać z płatków zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. Nie należy używać zbyt dużej liczby płatków podczas prania w pralce, bo nadmierna produkcja piany może negatywnie wpłynąć na urządzenie.

By skorzystać z płatków w pralce, należy najpierw je rozpuścić. Wsypywanie płatków w postaci takiej, w jakiej znajdują się w pudełkach, może powodować ich przyklejanie się do pralki, co w konsekwencji prowadzi do jej zniszczenia. 

Jak rozpuścić płatki mydlane?

By skutecznie i w prosty sposób rozpuścić płatki mydlane, by nadawały się do użycia w pralce, należy przygotować odpowiednią liczbę płatków oraz ciepłą wodę (przeważnie 0.5 ­– 1 litr). Płatki należy wrzucić do ciepłej wody na około pół godziny przed planowanym praniem do uzyskania jednolitej cieczy bez żadnych grudek. Dopiero tak przygotowane płatki nadają się do użycia w pralce. Umieszcza się je w miejscu pralki przeznaczonym na proszek i płyn lub bezpośrednio w bębnie.

Uwaga!

Przed wlaniem rozpuszczonych płatków mydlanych do pralki upewnij się, że wszystkie rozpuściły się do końca. Nierozpuszczone płatki przylepiają się do wnętrza pralki, powodując jej nieodwracalne uszkodzenia.

Jakie płatki mydlane do prania dziecięcych ubranek wybrać?

Na rynku płatków mydlanych dla dzieci znaleźć można wiele firm oferujących swoje produkty w różnych odsłonach. Warto więc dowiedzieć się czegoś na ich tematy, by podejmując decyzję odnośnie kupna środka piorącego, wiedzieć, czego można oczekiwać.

Poniżej przedstawiono krótki opis wiodących marek płatków mydlanych dla dzieci:

  • Dzidziuś – to hipoalergiczne płatki do prania dla dzieci, które stosować można do ubranek malucha już od pierwszych dni jego życia. To skuteczny i wydajny produkt, który doskonale nada się zarówno do ubrań, jak i tetrowych pieluszek. Płatki nadają się do prania ręcznego, w pralkach wirnikowych oraz automatycznych. Produkt nie zawiera sztucznych detergentów, posiada naturalny zapach i nie podrażnia wrażliwej skóry
  • Barwa Bebi – stuprocentowo hipoalergiczny produkt, który doskonale nadaje się do prania dziecięcych ubranek, lecz sprawdzi się również jako środek do delikatnych tkanin również dla dorosłych. Jego głównym składnikiem jest olej palmowy. Nie zawiera detergentów, jest łagodny i nie podrażnia wrażliwej skóry dzieci i dorosłych. Nadaje się do prania ręcznego oraz w pralce
Warto wiedzieć!

Płatki mydlane to środki, które doskonale nadają się do prania zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. To dobre rozwiązanie dla wszystkich alergików. Na rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów zapachowych płatków przeznaczonych także dla dorosłych. 

Czy płatki mydlane mogą uczulać?

Płatki mydlane tworzone są z naturalnych środków bez użycia detergentów i innych substancji mogących zawierać alergeny. W związku z tych są produktem, który nie powoduje uczuleń. Szanse na wystąpienie objawów skórnych są niewielkie – znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych proszków, nawet tych stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach.

Proszek do prania czy płatki mydlane?

Płatki mydlane sprawdzają się nie tylko w przypadku alergików. To również doskonałe rozwiązanie na co dzień. Dzięki zawartym w płatkach naturalnym substancjom doskonale nadają się do codziennego prania, dając gwarancje czystych ubrań i wolności od alergenów i chemikaliów. Warto więc zastanowić się nad ich zakupem, nawet jeśli dziecko nie reaguje negatywnie na zwyczajne proszki.

Co wybrać zamiast płatków?

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu płatki mydlane nie spełniają oczekiwań, alternatywą dla nich mogą być specjalne hipoalergiczne proszki do prania dla niemowląt. Nie są one tak naturalne jak mydlane płatki, jednak w większości przypadków dobrze spełniają swoją rolę i nie wywołują niepożądanych reakcji skórnych.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 02:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.