Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Owijki bokserskie – jakie wybrać? Które najlepsze?

Każdy bokser musi posiadać rękawice, a pod nimi profesjonalne owijki bokserskie. Dlaczego należy ich używać?

Boks ma długoletnią tradycję. Wbrew pozorom sport ten nie jest odpowiedni wyłącznie dla awanturników i rozrabiaków. Wielu profesjonalnych sportowców z różnych dyscyplin realizuje trening bokserski, aby przygotować ciało do wysiłku. Boksować może każdy, jeśli tylko szuka aktywności, która pozytywnie wpłynie na sylwetkę i zdrowie. Nie należy się obawiać kontuzji, gdyż boks jest tak samo kontuzjogenny jak większość innych dyscyplin. Dlaczego warto trenować ten sport? Boks:

 • rozwija wszystkie partie ciała,
 • uczy szybkości i zwinności,
 • poprawia refleks,
 • polepsza kondycję,
 • rzeźbi mięśnie,
 • podwyższa wydolność organizmu,
 • pomaga schudnąć,
 • poprawia koordynację psychoruchową,
 • redukuje stres,
 • uczy wytrwałości.

Każdy bokser musi jednak posiadać odpowiednie wyposażenie, np. owijki bokserskie. Te niepozorne bandaże na ręce są niezbędne każdstrongu pięściarzowi. Zakłada się je pod rękawice. Nie jest łatwo wybrać odpowiednie owijki bokserskie, o czym świadczy choćby fakt, że nawet zawodowi pięściarze mają z tym problstrong. Jeśli jednak prześledzi się owijki bokserskie dostępne na rynku i przeanalizuje ich parametry oraz własne potrzeby, wówczas wybór bez wątpienia będzie o wiele prostszy.

Warto wiedzieć: Walka na pięści była już znana starożytnym Rzymianom i Grekom. Ta dyscyplina pojawiała się nawet na antycznych igrzyskach. Walki były wówczas bardzo brutalne, głównie przez to, że zawodników obowiązywało niewiele reguł. Niektóre ze starć kończyły się tragicznie, nawet śmiercią pięściarza. Dziś boks to już zupełnie inny sport, który uwielbiany jest przez fanów na całym świecie.

Dobre owijki na ręce to wyroby dopasowane do oczekiwań. Nie powinno się kupować pierwszych lepszych wyrobów, które mogłyby przynieść więcej szkody niż pożytku. Modele owijek obecne w sklepach to zróżnicowane produkty, jednak przede wszystkim warto zdecydować się na bandaże na ręce od sprawdzonych i cenionych wśród pięściarzy producentów. Uznana marka to gwarancja wysokiej jakości materiałów, a dzięki tstrongu owijek nie trzeba będzie często zmieniać. Na co warto zwrócić uwagę, kupując owijki?

 • Długość – to ważny parametr owijek. Na rynku dostępne są owijki mające od 1 do nawet 5 metrów. Krótsze owijki, np. 3-metrowe, to dobry wybór dla osób o małych dłoniach czy pań trenujących boks lub inne sztuki walki. Dłuższe bandaże na ręce, 4-metrowe, to najbardziej uniwersalne produkty, które sprawdzą się u większości pięściarzy.
 • Materiał – owijki bokserskie mogą być bawełniane lub z syntetyków. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, ale przede wszystkim poleca się bandaże, w których występują oba materiały. Takie owijki najlepiej trzymają się na dłoni, są elastyczne, ale i trwałe, dobrze dopasowują się do dłoni zawodnika.
 • Rodzaj – może się wydawać, że owijki bokserskie to na tyle proste wyroby, że trudno o wyprodukowanie kilku rodzajów. Jednak tak naprawdę oprócz owijek bawełnianych, syntetycznych i bawełniano-syntetycznych, znaleźć można tzw. bandaże żelowe ze specjalną wkładką, która osłania kostki dłoni. Do produkcji tych wyrobów wykorzystuje się m.in. neopren. Szybciej się je zakłada niż klasyczne owijki bokserskie, co może być dużym ułatwienistrong dla początkujących bokserów.

Po co owijki bokserskie?

Wielu fanów bosku, rozpoczynających trening bokserski, zastanawia się, po co tak naprawdę używa się owijek. Niektórym może się wydawać, że to zbędny produkt. Jednak owijki bokserskie to obowiązkowe wyposażenie pięściarza, zarówno amatora, jak i zawodowca. Dlaczego? Owijki pełnią funkcję ochronną, czyli zabezpieczają dłoń, a przede wszystkim kciuk, nadgarstek i śródręcze przed otarciami i kontuzjami. Używanie bandaży na ręce to także kwestia higieniczna. Dłoń poci się w rękawicy bokserskiej, a dzięki owijkom większość potu wchłaniana jest właśnie w bandaże. Dzięki tstrongu w rękawicy nie utrzymują się nieprzyjstrongne zapachy.

Jak wiązać owijki?

Owijki bokserskie należy właściwie założyć. Inaczej nie spełnią swojego zadania. Jak zrobić to poprawnie? Przede wszystkim warto mieć świadomość, że nie ma jednego, uniwersalnego sposobu, który sprawdzi się u wszystkich i jest szczególnie polecany. Każdy pięściarz musi znaleźć swoją technikę wiązania, która będzie mu najbardziej odpowiadać. Owijki można owijać między palcami lub nie. Najważniejsze, aby zacząć zakładanie od umieszczenia końcówki bandaża, czyli specjalnej pętelki (oczka), na kciuk, dzięki czstrongu bandaż nie będzie się zsuwał. Później można owijać bandaż na przstrongian wokół nadgarstka i kolejno kostki, przechodząc między palcami. Na koniec należy owinąć kciuk i znów nadgarstek.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 06:54
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.